FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 70 z 73Strony:  <=  <-  68  69  70  71  72  ->  => 
15-05-18 14:28  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki za odpowiedź, sprytny patent. Czekamy zatem na galerię.

 
21-05-18 11:11  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Gdzięki, chodziło mi własnie o to jakiego uzyłes spoiwa. Dodam że wczoraj dowiedziałem się że lufy działek robią ze źdźbeł trawy, więc zawsze warto zapytać :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
23-05-18 10:14  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Pomęczę Was jeszcze ostatni raz przed pokazaniem końcowej galerii. Dzisiaj fotki podstawki po model wykonanej w formie torowiska. Nie jest to jakaś super diorama z roślinami tylko płaski fragment bez nasypu, jaki można było spotkać na obszarze stacji lub parowozowni. Szyny i podkładki torowe są od Maria, podkłady z listewek drewnianych, trochę podrapanych szczotką druciana, tłuczeń z kamyków ozdobnych kupionych kiedyś w Ikei. Kamyki wrzuciłem do słoja, nalałem trochę farby akrylowej, dodałem trochę wikolu i wody (proporcje 2:1:1). Po wymieszaniu nakładałem łyżeczką na podstawę, na której wcześniej ponaklejałem pomalowane podkłady. Po nałożeniu tej papki, wytarłem podkłady, poczekałem jak wyschnie i przykleiłem torowisko. Następnie całość brudzona pigmentami i pryśnięta lakierem akrylowym bezbarwnym matowym - metalizer na szynach należy wcześniej zabezpieczyć taśmą np. Tamiya.









Na koniec jeszcze stara fotka, na którą natrafiłem przypadkowo w internecie. Zdjęcie zostało zrobione w 1964 roku, przedstawia parowóz Pu29, chyba w gdyńskim porcie, bo widać żuraw i jakieś cysterny.



--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
23-05-18 10:54  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Prawie dałem się nabrać :-D faktycznie wygląda jak prawdziwy. Musiałem porównać fotki modelu z tą sepiową. :-) 10/10. Wspaniały model. Nie mogę się napatrzeć!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
23-05-18 11:46  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Model WSPANIAŁY !
PS- stylisko i uchwyt łopaty może warto by przybrudzić ? :-)

 
27-05-18 10:28  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Gdyby nie kończące się tory tuż za tendrem ... Czekam na galerię.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-06-18 10:37  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - TENDER GALERIA str. 69
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

W końcu nadszedł ten dzień, przez osiem lat męczyłem Was swoją relacja, dzisiaj galeria finałowa.

Zanim ją zaprezentuję, to trochę ponarzekam. Model ze względu na swoją wielkość i kolor, jest trudny do fotografowania. Zdjęcia, kiedy model stoi ukośnie w stosunku do aparatu, nie są całe ostre, mimo, że miałem przesłonę ustawioną na 40, czarny kolor na jasnym tle też nie pomagał, do tego mega słońce, które tak rozświetliło parowóz, że wszelkie kolorowe smaczki pigmentowe wyblakły i stały się mało widoczne, a parowóz błyszczy się jak.. nie będę kończył. Zdjęcia w warunkach domowo-tarasowych technicznie wychodziły mi lepsze, mogłem po kilka razy fotografować, aż efekt był zadowalający. W plenerze miałem do dyspozycji jedno podejście, bez możliwości podejrzenia na monitorze jakości zdjęć i skorygowania ustawień. Skoro jest tak kiepsko, to dlaczego zrobiłem zdjęcia w plenerze, a nie na tarasie ? Otóż jest jeden czynnik, który rekompensuje mi to całe zamieszanie - klimat scenerii.

Teraz trochę o samym modelu. Parowóz z tendrem składa się z około 70000 części, w tym 9000 nitów, śrub, nakrętek, zawleczek itp. Zabierając się do budowy modelu, nie miałem pojęcia, ile czasu zajmie mi jego budowa. Założenie było takie, żeby zbudować model parowozu jak najbardziej szczegółowy, tam gdzie to możliwe i papier pozwoli, bez uproszczeń. Starałem się zrobić wszystkie detale, które w prawdziwym parowozie mają wielkość powyżej 2 cm. Jedynie ze względu na brak umiejętności nie zrobiłem zagnieceń blach i odłażącej farby. Model budowałem przez 8 lat, ale wcześniej jeszcze przez rok powstawał projekt. Ktoś powie, po co robić modele z taką dokładnością, skoro nikt tego dobrze nie zobaczy ? Ja powiem tak, dla mnie praca nad modelem, to sposób na życie, na zagospodarowanie wolnego czasu, efekt pasji i zamiłowania, ćwiczenie cierpliwości i wytrwałości. Efekty powyższego możecie zobaczyć w galerii.























































Do bardziej szczegółowych zdjęć modelu zapraszam do galerii parowozu na stronie 60 i tendra na stronie 69.

I to by było na tyle.

PS. Poprawka, podałem nieprawidłową liczbę części. Spojrzałem w notatki, gdzie mam napisane "35000 części parowóz i tender", ale razem, a nie każdy z tych pojazdów, więc niepotrzebnie pomnożyłem te tysiące przez 2.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
06-06-18 11:14  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - FINAŁ GALERIA str. 71
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

WSPANIAŁY !!!

 
06-06-18 11:25  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - FINAŁ GALERIA str. 71
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Model godny podziwu jak mało który.
Szacunek Mistrzu!
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!
Moje gratulacje.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
06-06-18 11:52  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - FINAŁ GALERIA str. 71
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Osiem lat to szmat czasu wyjęte z życiorysu ale efekt jest piorunujący. Kiedy następny model i jaki ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 70 z 73Strony:  <=  <-  68  69  70  71  72  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024