FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-05-18 09:55  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Dzisiaj kilka elementów wnętrza kabiny z wyposażeniem, wykonane do tej pory. Postaram się jeszcze trochę je uplastycznić, przede wszystkim fotel pilota - w postaci z oryginału jest według mnie nie do przyjęcia.




Wiem, wiem. Zdjęcia nie są najlepsze, ale pracuję nad tym...

--

Post zmieniony (27-06-18 09:57)

 
15-05-18 13:54  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Jakie są zdjęcia nie wiem, bo otwiera mi się jakaś stronka do logowania na Yahoo Polska:-((((

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
15-05-18 14:10  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

mariuszqlca, sprawdź czy dobrze ustawiłeś uprawnienia zdjęć, tzn. publiczne a nie prywatne. Teraz się faktycznie nie otwierają.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-05-18 14:12  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Dzisiaj wykonałem parę elementów do uszczegółowienia fotela pilota: skórzane obicia, pasy, klamry i zamek:

Jutro składamy wszystko w całość, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie...
Przepraszam Was za zdjęcia, świeżutki jestem na Flickr i nie wszystkie funkcje są mi znane - już poprawiłem ustawienia.

--

Post zmieniony (27-06-18 10:28)

 
15-05-18 17:28  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Bardzo ładnie ci te detale idą. Osobiście postarałbym się obramowania zegarów nieco cieńsze zrobić. Ja używam w tym celu cienkiego drutu cynowego, który formuje się bardzo łatwo.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
16-05-18 10:20  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Dzięki Ci, killy, za słowa uznania, ale i za konstruktywną krytykę. Zadziałałem impulsywnie, chcąc spróbować tego, czego wcześniej nie robiłem i... w sumie wyszło nieźle, czyli eksperyment udany. Obiecuję uroczyście ;), że w następnych razach uwzględnię grubość materiału.

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
17-05-18 10:34  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Dzisiaj pora na fotel pilota. Jak pisałem wcześniej, moje odczucia w stosunku do niego były mocno mieszane: nie jest to element na tyle mały, żeby nie można było już w fazie projektowania wycisnąć z niego więcej, niż tylko zgrubny kształt z narysowanymi pasami dla pilota. Nie jest też mało widoczny, przeciwnie - przy tak dużej i przeszkolnej kabinie oraz tak uszczegółowionym wnętrzu, jak sobie to wymyśliłem aż prosi się, żeby zaglądać do środka. Fotel w tak skąpym wydaniu wręcz raziłby swoją prostotą. Postanowiłem więc, idąc za ciosem, dorobić do niego te elementy, które sprawią, że będzie on wyglądał trójwymiarowo. Na początek poszła tapicerka, którą wykonałem po prostu z plasteliny (to miałem akurat pod ręką), w której zaimitowałem podłużne przeszycia pasów skóry nagniatając w tym miękkim tworzywie odpowiednie linie i formując delikatnie wszystkie obłe kształty. Założyłem przy tym, że jeśli chodzi o zagłówek, to miał on odpowiednie profile z lewej i prawej strony, chroniące przed przeciążeniami bocznymi, dlatego dorobiłem również odpowiednie elementy wzmacniające na bokach górnej części fotela. Na koniec wykonałem pasy z klamrami oraz zamkiem czteropunktowym i detal gotowy! Poczeka sobie teraz w zacisznym miejscu na pozostałe wyposażenie i zostanie zamontowany na końcu.


--

Post zmieniony (27-06-18 10:31)

 
30-05-18 11:48  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Witajcie po przerwie. Czas nie za bardzo na to pozwalał, ale troszczkę podłubałem przy modelu i tak oto zbliżam się do zakończenia wnętrza kabiny pilota. Podorabiałem sporo elementów wyposażenia: orczyk, wolant, jakieś urządzenie celownicze, dźwignie, przełączniki, rury, zawory, kable oraz wiązki przewodów. Te ostatnie znowu potraktowałem eksperymentalnie: wykonałem je tak, jak współcześnie - jako skręcone wiązki kolorowych przewodów zdając sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie tak się wówczas nie produkowało. Jednak wynik jest ciekawy i na pewno warto będzie o nim pamiętać w innych realizacjach. A jak to wykonałem? Po prostu z kolorowych nici nasączonych uprzednio rzadkim wikolem pozostawionych do wyschnięcia, na końcu skręconych ciasno razem i znowu nasączonych klejem.
Teraz zdjęcia: dwa pierwsze to wnętrze kabiny przed zamknięciem (lewa ścianka oraz połączona tablica przyrządów z prawą ścianką), na kolejnych detale, na ostatnim widok na wszystkie elementy do wklejenia.

Po zamknięciu kabiny będę chciał dodać jeszcze kilka elementów, przede wszystkim odwzorowujących instalację hydrauliczną i elektryczną - nie wiem jeszcze na ile mi to wyjdzie, bo dostęp do wnętrza będzie już mocno ograniczony. Mimo to postaram się zrobić fotki na zakończenie tego etapu.

--

Post zmieniony (22-01-23 11:03)

 
01-06-18 10:28  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

I jeszcze jeden element niezbędny do zamknięcia kabiny pilota z przodu - wręga oddzielająca rzeczoną kabinę od przedziału silnikowego, czyli płyta pod tablicą przyrządów:


--

Post zmieniony (01-06-18 10:30)

 
06-06-18 13:35  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Segment kadłuba z kompletną kabiną pilota zamknięty! Według mnie wygląda świetnie (nie chwaląc się ;)) - kilka zdjęć poniżej:

Wiem - nie są one najlepsze, ale postaram się Wam to wynagrodzić na końcu relacji, po wykonaniu zdjęć do galerii.
Na razie nie połączę jeszcze tego segmentu z przedziałem silnikowym, gdyż obawiam się kłopotów z centrowaniem i "osiowaniem" kadłuba nie mając jeszcze wszystkich jego elementów. Póki co z tyłu kabiny pilota znajduje się wręga będąca jednocześnie przednią płytą zamykającą drugą kabinę, (prawdopodobnie nawigatora lub radiooperatora), i ją oraz kolejną będę chciał teraz nieco "uszlachetnić".

Do obu tych wręg dorobiłem i nakleiłem wzmocnienia oraz przygotowałem wytłoczenia pod nity, które chcę wykonać z kulek BGA o średnicy 0,35mm. Z jednej strony pokusiłem się (w ramach eksperymentu oczywiście) o wykonanie nitów o średnicy 0,4mm z kartonu. Cała reszta będzie jednak z kulek BGA.

--

Post zmieniony (27-06-18 10:38)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024