FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-05-18 23:22  [T] Model parowozu - pytanie o materiały dodatkowe
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzień dobry!

Zacząłem sobie coś dłubać przy modelu parowozu Pt 31 od Answera. Model kupiłem w komplecie z laserami, zatem większa część modelu (a może i cały) będzie malowana. I stąd kilka podstawowych dla mnie pytań jako że jest to mój pierwszy w życiu model parowozu:

1) jakiej farby użyć jako podkładowa pod malowanie ostoi?
2) jakiej farby użyć do malowania ostoi? Czy Dupli Color RAL 3000 będzie OK? Chciałbym w sprayu, podobnie jak podkład
3) o ile wybór laserowo wyciętych śrub jest szeroki, to nigdzie nie mogę znaleźć nitów. Zatem gdzie dostać nity? Jaki rodzaj: laserowe czy żywiczne? A może samemu zrobić? Widziałem, że GPM ma w ofercie laserowo wycięte nity. Zastanawiam się tylko czy są one zaokrąglone. Na szdjęciach nie widać.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi/pomysły.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
10-05-18 08:09  Odp: Model parowozu - pytanie o materiały dodatkowe
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

1) i 2) - ja używam farb modelarskich, zatem w dziedzinie "psikaczy" Ci niewiele pomogę.
3) u mariomodelario masz łby nitów oraz nakrętki sześciokątne z wydruku 3D w cenach nie przyprawiających o zawrót głowy. Używam, chwalę sobie. Kleję je CA do kartonu i jest git.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-05-18 11:54  Odp: [T] Model parowozu - pytanie o materiały dodatkowe
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

1 Podkład w spraju, firma w zasadzie dowolna, ja stosowałem, Champion, Dupli Color, Den Braven i każda dobrze przylega i kryje, łatwo się szlifuje. Kolor podkładu najlepiej szary - najbardziej uniwersalny.

2 Dupli Color RAL 3000 będzie OK, jeżeli chcesz by ostojo była czerwona ;)

3 Mariomodelario

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
12-05-18 21:19  Odp: [T] Model parowozu - pytanie o materiały dodatkowe
pawcio37   

1. AK Interactive Primer and Microfiller AK758 (szary)
2. Hataka C132 ORANGE-LINE Flame Red / RAL 3000
3. Mariomodelario - zużyłem już ok 2000 tys. i są naprawdę ok

 
13-05-18 18:31  Odp: [T] Model parowozu - pytanie o materiały dodatkowe
Rosynant 

 

2. W sprawie samych odcieni to wydaje mi się, że raczej powinien być RAL 3002, ale jak już kupiłeś RAL 3000 to też może być

 
13-05-18 21:15  Odp: [T] Model parowozu - pytanie o materiały dodatkowe
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Bardzo dobre nity ma w ofercie Model-Kom.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
14-05-18 14:26  Odp: [T] Model parowozu - pytanie o materiały dodatkowe
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki wszystkim za pomoc. Podklad kupilem Dupli Color szary, farbę RAL 3000 tej samej firmy.
Myslalem o farbach modelarskich ale uznalem ze sa znacznie droższe. Moze nastepnym razem pokusze sie o takie produkty.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
15-05-18 07:04  Odp: [T] Model parowozu - pytanie o materiały dodatkowe
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

"Myslalem o farbach modelarskich ale uznalem ze sa znacznie droższe"

Razielu - i tak i nie. Do swojego pierwszego modelu użyłem farb w sprayu i... ponad połowa rzeczonej farby poszła na odpył, a model śmierdział jeszcze kilka dni. Dziś maluję głównie aerografem używając kilku kropel farby modelarskiej. Na odpył idzie może z 10 procent. Malowanie tym narzędziem jest bardzo precyzyjne, czygo nie można powiedzieć o sprayach. Poza tym 60 kolorów zajmuje mi półeczkę o rozmiarach 30x30 cm. To zalety farbek modelarskich.

Jeśli malujesz sporadycznie (bo kleisz głównie standardy), to spray przejdzie, jednak na dłuższą metę farby modelarskie są jednak wygodniejsze i nie tak bardo drogie, jakby się wydawało.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
15-05-18 10:49  Odp: [T] Model parowozu - pytanie o materiały dodatkowe
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Masz rację Vikingu. Ja farb używam tylko do retuszu. Ten model bedzie moja pierwsza przygoda z malowaniem poniewaz normalnie nie uzywam nawet elementow wycinanych laserowo, poza szkieletami okrętów.
Zatem dla mnie dodatkowy zakup aerografu, kompresorka, farb po prostu mija sie z celem.
Ale generalnie gdybym uzywal regularnie to zdecydowanie nie bawilbym sie w spray itd.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024