FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
02-08-18 17:20  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Wloty powietrza oraz wydechy gotowe - zdjęcia prezentują je już na swoich miejscach na kadłubie:

Wykonałem też zastrzały statecznika poziomego i tu musiałem jeden z nich dorobić, ponieważ autorzy narysowali go w kolorze żółtym zamiast szarego (czyli w jednej z dwóch barw ochronnych malowania tego modelu)...
Rozpocząłem teraz wycinanie pozostałych otworów wewnętrznych: przede wszystkim konstrukcji osłony kabiny pilota i strzelca, felgi kół i wewnętrzne wzmocnienia pokryw wnęk na koła (chwilowo nie mogę zająć się klejeniem, dlatego te otwory wycinam hurtowo;)):

W przyszłym tygodniu przyjdzie pora na oszklenie kabiny.

--

Post zmieniony (02-08-18 17:23)

 
07-08-18 08:56  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Dotarłem do tego momentu:

i przyznam, że ogarnęła mnie lekka panika (że nie powiem przerażenie;)).
Otóż nie bardzo wiem jak zabrać się do przyklejenia konstrukcji kabiny do oszklenia (u mnie jest to w całości - jak już wcześniej pisałem, udało mi się kiedyś nabyć korzystnie gotowe wytłoczki do tego modelu i chciałbym to właśnie teraz wykorzystać), żeby zrobić to czysto i dokładnie.
Dlatego proszę was o pomoc: pomóżcie, doradźcie, wyjaśnijcie - wszak temu służy takie forum, czyż nie?
To jak: pomożecie!?

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
07-08-18 09:37  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja bym zrobił tak:
Oszklenie jest dość duże / długie. Najpierw dopasowałbym wytłoczkę do kadłuba- by było równo. Wytłoczkę przykleić na odrobinki kleju CA. Ramki dokleić do tak przygotowanego oszklenia - na modelu. Klej do ramek do wyboru - wielu poleca Butapren. Ja przykleiłbym nawet na BCG , z tym,że później pomalowałbym to wszystko bezbarwnym lakierem ( dodatkowe wzmocnienie połączenia ramka-folia, no i poprawa przejrzystości oszklenia i nadanie blasku ;-) ).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-08-18 10:41  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
lubię placki   

Witam.Mariusz ma dobry pomysł ale co do lakierowania gotowej wytłoczki (kabiny)należy zachować ostrożność i dokonać testu na innej (doświadczalnej)ponieważ może się zdarzyć że kabinka się zmatowi a jak pamiętam kolega Mariusz używa lakieru nitro połysk,można użyć preparatu Humbrol specjalnie do tego celu przeznaczonego.Pozdrawiam Jacek1971.

--
modele to moja pasja.

 
07-08-18 13:10  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Panowie, mój pomysł jest identyczny, chociaż wiedząc że wytłoczka jest już dobrze dopasowana do kadłuba, chyba wolałbym najpierw połączyć ze sobą ramkę z wytłoczką, dopiero później przykleić całość do kadłuba. Przewidywana trudność polega na tym, aby podczas przyklejania ramki nie pobrudzić oszklenia. Chciałbym się dowiedzieć, czy macie jakieś "patenty" dotyczące samej techniki tego rodzaju prac - przecież jeśli posmaruję klejem całą ramkę, to każde, nawet minimalne przesunięcie zostawi ślad praktycznie nie do usunięcia. Z kolei jeśli najpierw naniosę klej tylko w kilku punktach, to i tak ramka będzie w miarę dokładnie przylegać i jak wówczas zaaplikować klej na pozostałe powierzchnie ramki nie brudząc wytłoczki?
Lakierowania nie przewiduję, jako że wszystkie strony z nadrukiem zostały przeze mnie już wcześniej zaimpregnowane.

--

Post zmieniony (07-08-18 13:18)

 
07-08-18 13:47  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Już to kilka razy chyba opisywałem.
Tutaj masz link do jednej ze stron mojej poprzedniej relacji. Tam jest co nieco na ten temat.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=333820&t=333820&filtr=0&page=10

Najlepiej robić to używając butaprenu. Doklejać ramkę do wytłoczki, póki klej mokry. Nadmiar tego co wyjdzie spod ramek bez problemu ściągasz wykałaczką pocierając ubrudzone miejsca aż zaczną robić się kulki z kleju. Bez problemu zdejmujesz je pincetą, albo czymkolwiek.

--

Post zmieniony (07-08-18 14:20)

 
07-08-18 14:52  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Dla mnie najlatwiej bylo by zeskanowac te ramki i wydrukowac na samolepnym papierze (takim do lepkiej etykiety). Do przylepiania do tej wytloczki mozna te ramki tez podzielic na indywidualne paski. Uzywac pincety i wykalaczki, i nie przyciskujac tych wycietych czesci to owiewki da sie je pozycjonowac na owiewce. W podobny sposob mozna przylepic ramki z wewnetrznej strony owiewki.

--

 
07-08-18 16:45  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
lubię placki   

Jak dobrze zrozumiałem, to Mariuszowi chodziło o to, aby już gotową owiewkę pokryć lakierem dla wzmocnienia ramek i zwiększenia przejżystości .Pozdrawiam i czekam na więcej.

--
modele to moja pasja.

 
07-08-18 18:14  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja osobiście bym się nie podjął użycia CA i lakieru przy wytłoczce. Reszta jest w linku laszlika.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
07-08-18 23:27  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Hej! Ilu modelarzy tyle tricków!
Dzielimy się swoimi doświadczeniami i sposobami gwarantującymi ( przynajmniej każdemu z nas) najwyższe prawdopodobieństwo osiągnięcia zamierzonego , najlepszego efektu. Po ilości rad można wywnioskowac, że jedna metoda nie jest uniwersalną ; każdy ma swoją ulubioną ;-)
Wracając do kleju i owiewki. Wspomniając klej CA pragnę podkreślić, że należy go tutaj używać w ilości mikroskopijnej. Dosłownie dotknięcie. Większa ilość da nam nalot na folii... Co do lakieru bezbarwnego - zawsze sprawdzam na niepotrzebnym fragmencie wytłoczki lub folii na oszklenie , działanie lakieru. Jeśli nie rozpuszcza folii to zawsze daje lepszy połysk i przejrzystość oszklenia. To moje osobiste doświadczenie, ale jak ktoś ma lepsze, albo ma obawy, to może przecież robić inaczej.
Ramki owiewki ja przyklejam na Hemol z Wamodu, bo nim kleję modele zasadniczo. On też da się usunąć po wypłynięciu spod ramki metodą analogiczną do użytej przez Laszlika w przypadku Butaprenu.
Teraz tylko wyciągać wnioski, wybrać sposób najbliższy sercu i wyobrażeniu, a potem... pewno i tak zrobić jeszcze inaczej...
Takie jest modelarstwo ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024