FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-02-17 22:11  [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Chcieliście to macie :-)

Junkers Ju-88 to samolot, którego model zawsze chciałem mieć w kolekcji. Odkładałem go ze względu na poziom trudności, dużą ilość części i rozmiar, ale kwestią czasu było jego pojawienie się na moim warsztacie. Do wyboru miałem trzy wersje wydane przez wydawnictwo A. Halińskiego, wybór padł na C-6 w zimowym kamuflażu z frontu wschodniego (Ukraina, zima 1942).. Pięknie się wpasuje na wystawę tematyczną w Szczecinie :-) O ile skończę do jesieni, bo przede mną na prawdę sporo roboty.




Budowę zacząłem późną jesienią, skleiłem kadłub i... na tym się zatrzymałem, nie miałem weny do klejenia, nie szło mi zbyt dobrze i schowałem model do pudła. Przez cały grudzień leżał tam razem z D3A Val'em. Val jest już gotowy więc najwyższy czas wrócić do Ju-88.



Zacząłem od tylnej części kadłuba. Robota prosta i przyjemna. Używam zestawu laserowo wyciętych wręg. Trochę trudności miałem z wklejeniem okrągłej szyby będącej osłoną anteny radionamiernika na grzbiecie kadłuba. Rozwiązanie zaproponowane przez autorów polegające na naklejeniu mniejszego kawałka folii na większy i podklejenie tego od wewnątrz nie zdało egzaminu, Nie znalazłem sposobu ani kleju, którym mógłbym to zrobić tak, aby zachować przejrzystość folii. Wyciąłem odpowiedniej wielkości pierścień z kartonu, nakleiłem na niego okrągły kawałek folii pasujący do otworu w kadłubie i wkleiłem w kadłub od wewnątrz. Efekt taki sobie, ale i tak lepszy niż to, co wychodziło mi z dwóch warstw folii.











Stateczniki powstały dość szybko, to były raczej proste elementy. Popełniłem pewien błąd, na szczęście nie będzie on widoczny na gotowym modelu. Element stanowiący zakończenie kadłuba powinien być uformowany w kształt spłaszczonej litery "U", ja nieświadomie dokleiłem go na płasko do wręgi kończącej kadłub.


Kilka rzeczy jest do poprawki: krawędzie wnęki kółka ogonowego (szlif i retusz), końcówki stateczników (retusz), końcówki tych dwóch elementów pod kadłubem wyglądających jak rury wydechowe (szlif i retusz). Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że warto dopieścić te elementy :-)


Na koniec zdjęcie tyłu połączonego na sucho z centralną i przednią częścią kadłuba. Duży model będzie. Teraz siadam do kabiny i spędzę w niej trochę czasu...



--

Post zmieniony (29-04-18 11:23)

 
14-02-17 22:33  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Co tym naszym Piknikowcom się stało.
Siedzo po nocach lub w krajach odległych i knujo.
I wyszło szydło z worka - brawo Stasiu za piękno robote.
Widać chęć, wenę, wręcz pasję. I tak trzymaj a ja również, kciuki.
Powodzenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
14-02-17 22:36  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Najbardziej mnie martwi, że w tym "obcym kraju" nie będę mógł swobodnie wyprowadzić tego modelu na spacer :-) Także galeria końcowa z lotniskiem Berlin-Tegel w tle jest raczej wykluczona. W Gdańsku jeszcze by to jakoś przeszło :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
14-02-17 22:52  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
wasia 

Na Forum:
Galerie - 21
 

Przyjemnie się na to patrzy. Jako, że model dość rzadko brany na matę (chyba więcej modelarzy odkłada go z podobnych względów), tym bardziej wart uwagi.

 
14-02-17 23:26  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Super, precyzja jak zawsze. Będę się bacznie przyglądał bo u mnie na jednym z "najgorętszych krzeseł" jest Nightfighter...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
15-02-17 00:26  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Szkoda że nie wersja nocna, ale i na tą z przyjemnością popatrzę :)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-02-17 00:34  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
wasia 

Na Forum:
Galerie - 21
 

Stachoo swoją jakością podgrzeje jeszcze bardziej pewne krzesło u Kilminstera, będzie i wersja nocna.

 
15-02-17 09:50  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Piękny model się szykuje. Pozwolę sobie dołączyć do grona obserwatorów.
A tak przy okazji mam pytanie laika. Czy część która wygląda jak fragment wentylatora montowana we wnęce na grzbiecie kadłuba to wspomniana antena radionamiernika?

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
15-02-17 18:02  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

O to to to. Też będę podglądał, bo szykuje się kawał pięknego modelu. Powodzenia.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
15-02-17 19:10  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Tak, to coś na grzbiecie co wygląda jak wiatraczek to osłona radionamiernika właśnie. Instrukcja podaje nazwę EZ-6, angielska wikipedia podaje, że jest to longwave receiver i na tym kończy się moja wiedza o tym urządzeniu :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024