FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
26-04-18 13:46  Odp: [R] Su-85M. WAK. 1:25.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Luzak nie marudź tylko sklejaj i wstawiaj dalej. 1900 odsłon na 4 aktualizacje relacji , czyli każdy nowy wpis ogląda 475 osób. Chopie !!! Prawie jak wpisy Tuska na instagramie a Ty marudzisz :)) Tu nie ma lajków dlatego taka cisza :) pozdrawiam.
PS Ładny standard, a czy na gąsienicach nie przebija białe z boku ?

--

Post zmieniony (26-04-18 13:48)

 
26-04-18 15:04  Odp: [R] Su-85M. WAK. 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Alski, białe nie przebija, bo to żywice i nie ma białego :-). Światło odbija się od metalicznego kolory i stąd takie wrażenie.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
26-04-18 21:10  Odp: [R] Su-85M. WAK. 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Klejenie ok, ale to okopcenie pod rurami wydechowymi wg mnie trochę by trzeba poprawić, np. suchym pigmentem, albo startym ołówkiem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-04-18 08:42  Odp: [R] Su-85M. WAK. 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Borowy, tak jak już pisałem w poprzednim wpisie okopcenia będą jeszcze poprawiane. To co widać teraz to jak na razie wersja surowa. Całe brudzenie bedzie jeszcze robione.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
08-05-18 12:52  Odp: [R/G] Su-85M. WAK. 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Budowa modelu dobiegła końca. Zdecydowałem się na zaszpachlowanie, oszlifowanie i pomalowanie osłony działa, ponieważ taka ilość listków w moim wykonaniu nie wyglądała dobrze. Model został lekko przybrudzony pastelami. Krzywa lufa to tylko złudzenie powstałe na zdjęciu.



Post zmieniony (15-05-18 22:09)

 
08-05-18 19:19  Odp: [R/G] Su-85M. WAK. 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania. Podoba mi się.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-05-18 20:15  Odp: [R/G] Su-85M. WAK. 1:25.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

LuZaK zanim przejdę do pochwał to zacznę od jobów ;-P

◄ Za "żywicę" masz po rajtuzach, bo w twoim przypadku to droga na skróty, kompletnie nic niewnosząca do dalszego rozwoju umiejętności i kunsztu. To nie plastik i alternatyw w kartonie jest aż nadto (i nie mówię tu o laserach, bo też są niewskazane).

◄ Gdzieś Ty widział na pojazdach bojowych liny holownicze z brązu, miedzi lub mosiądzu przecierające się na aluminium?

Teraz już bardziej przyjaźnie ;-)

► "Standard" wychodzi Ci o niebo lepiej niż paćkanie farbami i na twoim miejscu, na razie, szedł bym w tę stronę.

► Widać ogromny postęp w retuszowaniu. Może nie jest jeszcze idealnie, ale całkiem ładnie zgrywa się z drukiem.

► Da się zauważyć, że znacznie lepiej radzisz sobie z formowaniem obłości i trudnych nierozwijalnych powierzchni, ale... nie obrastaj w piórka ;-P Jest jeszcze nad czym popracować.

I to tyle. Ogólnie jest OK. Kolejny do kolekcji, który cieszy na pewno oko.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-05-18 20:43  Odp: [R/G] Su-85M. WAK. 1:25.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Fajnie wygląda. Zresztą to działo ma w ogóle świetną linię. Wśród innych czołgów wygląda jak wyścigówka. Tylko co z tą lufą? Składała się w dwóch części czy Ci się w połowie złamała?

--
serwusik

 
08-05-18 21:17  Odp: [R/G] Su-85M. WAK. 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam, po kolei.
Chopin, Co do lin holowniczych to malowałem je na kolor stali, ale niestety farba słabo pokryła. spróbuje je jeszcze raz pociągnąc, co do żywic czy laserów to na stałe weszły już do mojego warsztatu i raczej cięzko bedzie już przerzucić się na własne dłubanie gąsek. Co do paćkania farbami to już sam doszedłem do tego wniosku, dlatego w planie mam tylko dokończyć zaczętego Sextona i na razie zapomnieć o malowaniu.
Lelum Polelum. Lufa jest sklejana z dwóch odcinków, niestety z racji jej długości udało mi się ją przetrącić podczas sesji fotograficznej. Na szczęscie poszła własnie na tym łączeniu.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
09-05-18 07:22  Odp: [R/G] Su-85M. WAK. 1:25.
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fajnie...tylko mało zdjęć ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024