FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
04-03-18 21:50  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witaj. Starasz się zrobić "siódemkę" perfekcyjnie i to Ci się udaje. Gratuluję.
Faktycznie wózki jezdne to mnóstwo drobnicy i można się pogubić. Pewnie zrobił to ktoś przed Tobą i Ty i ja też małą skuchę popełniłem. W standardzie to bardziej stresuje niż waloryzowane.
Nie skusiłeś się na laserki gąsienic?

--
Pozdrawiam - SpecModel

 
05-03-18 07:21  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dzięki za słowa otuchy. Faktycznie strasznie mozolna ta robota przy dzióbaniu tych detali i gąsek, ale mi się szczególnie nie śpieszy, bo nie mam miejsca na trzymanie większej kolekcji. Co do problemów z symetrią to nie wpadłem na pomysł, żeby zaznaczyć na elementach gdzie góra a gdzie dół co lewe i co prawe i gdy wszystko wyciąłem to miałem kłopot, aby się połapać, bo różnice są nie wielkie i wszystko wyszło dopiero przy sklejaniu elementów w całość, czyli za późno. Dobry modelarz powinien mieć takie nawyki ułatwiające pracę, ale ja jeszcze cały czas się uczę. Szkoda, że nie było to oznaczone na części przy projektowaniu, ale same części są wyrysowane bardzo dobrze.

Messer - otoczyłem koło gąsienicą. Tak więc wiem, że to wykonalne, ale wymaga to dokładnego wypiłowania otworów w gąskach. To zostawiam sobie, jak już będą miał całą gąsienicę.

 
28-04-18 14:54  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Mam pytanko dla fachowców o czołgów. Postanowiłem zrobić mechanizm obrotu wieży, ale naszły mnie wątpliwości, gdzie ten obrót powinien mieć miejsce? Zestaw składa się z trzech części: wieży, czegoś w rodzaju okrętowej barbety i kadłuba. Daje to dwie płaszczyzny do rozważenia:
1. Pomiędzy kadłubem a barbetą z doklejoną na niej wieżą. Tak to pokazuje opracowanie tylko, że wtedy nity narysowane (i naklejone) przeszkadzają w przyleganiu do siebie elementów i po ca wieża została tak dziwnie podzielona?
2. Pomiędzy barbetą naklejoną na kadłub a wieżą. gdzie takich problemów nie ma , tylko gdzie jest prawda historyczna.
Tradycyjnie, aby sobie utrudnić życie i mieć jedyny "tak" zbudowany model dorobiłem możliwość poruszania lufą w pionie oraz otwierany właz dowódcy.

Oto kilka zdjęć poglądowych:



--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
07-05-18 14:38  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

W Irlandii trwa długi majowy weekend z pięknym słońcem, więc pokusiłem się o szybkie uaktualnienie relacji.
Pojąłem decyzję, aby wieża obracała się przy samym kadłubie. Ułatwia to zamocowanie wieży dopiero po skończeniu podwozia i zabezpiecza ją przed uszkodzeniami w czasie jego montażu lub doklejaniu nitów. Ogólnie klejenie dobiega końca, zostało kilka mniejszych elementów wyposażenia, setki nitów i 120 gąsek. Jest więc szansa, że na październikowy IPMS show się wyrobię.




--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
13-12-18 17:34  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dopiero teraz dopatrzyłem się, że nie zrobiłem galerii gotowego modelu.
Jestem bardzo zadowolony z efektu. niektóre zdjęcia przekłamują w kolorze retuszu. Opracowanie jest bardzo dobre czasami zbyt szczegółowe ja dla mnie. Ale ponieważ wszystko doskonale pasuje jest to do zrobienia. Jedyne co mi nie pasuje to całkowite zalanie kolorem miejsc przyklejenia innych części. Czasami utrudnia to prawidłowe złożenie elementu, szczególnie tych mniejszych. Ale to raczej kwestia przyzwyczajeń.








Buduję już nowy czołg i zaczynam bardzo tęsknić do dobrego spasowania części;-)

Post zmieniony (13-12-18 18:31)

 
13-12-18 21:28  Odp: [R/G] Polski czołg 7TP WAK 1:25
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Gratuluję ukończenia modelu - widziałem na kartonówkach, że startowałeś nim w konkursie ( o którym wcześniej wspominałeś ) - jakieś sukcesy ?

--
http://messer.cba.pl

 
13-12-18 22:52  Odp: [R/G] Polski czołg 7TP WAK 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Miło wspominam pracę przy 7TP. Ja wózki jezdne zalałem wikolem i malowałem. Gratuluję ukończenia fajnego modelu.

--

Post zmieniony (13-12-18 22:53)

 
13-12-18 23:54  Odp: [R/G] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dziękuje za miłe słowa. Ząjąłem zaszczytne czwarte miejsce i jestem z tego zadowolony, bo konkurencja choć nieliczna była na bardzo wysokim poziomie.

Post zmieniony (14-12-18 14:28)

 
14-12-18 23:57  Odp: [R/G] Polski czołg 7TP WAK 1:25
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Moje klimaty. Gratuluję fajnego modelu, tylko jaki sens ma otwarty luk na wierzy skoro tam nic nie ma.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
15-12-18 10:07  Odp: [R/G] Polski czołg 7TP WAK 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,gratuluję,wykonałeś lufę poruszaną w pionie ale wieżę wkleiłeś, jak tym strzelać ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024