FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-04-18 15:43  [G] ORP Dzik - Mały modelarz 6/2000
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam,
Ostatnio ukończyłem model tego okrętu. Kleił się bez większych problemów. Spasowanie OK jak na ręczny projekt. Skala 1:100



--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
26-04-18 21:06  Odp: [G] ORP Dzik - Mały modelarz 6/2000
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-04-18 22:07  Odp: [G] ORP Dzik - Mały modelarz 6/2000
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"Spasowanie OK jak na ręczny projekt."

Zdaje się że oficjalnie model wykreślił Ryszard Maj, ale czy to nie jest czasem zerżnięte żywcem opracowanie mistrza nad mistrze, nieodżałowanego Sławomira Jakucia?

Ktoś wie?

 
26-04-18 22:23  Odp: [G] ORP Dzik - Mały modelarz 6/2000
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zerżnąć to się ponoć można Akra w portki - jak nie wiesz jak było to załatwione dokładnie to po co wywlekasz takie sprawy ?

 
26-04-18 22:53  Odp: [G] ORP Dzik - Mały modelarz 6/2000
komandor 

 

Halogen napisał:

> Zerżnąć to się ponoć można Akra w portki - jak nie wiesz jak było to załatwione dokładnie to po co
> wywlekasz takie sprawy ?



To może oświecisz większą grupę modelarzy, żeby nie było w przyszłości kolejnych nieporozumień?

 
26-04-18 23:24  Odp: [G] ORP Dzik - Mały modelarz 6/2000
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To jest galeria modelu sklejonego przez biessa, a nie miejsce na dywagowanie, czy ktoś coś zerżnął, czy miał pozwolenie na takie działanie.
Jest HP i można tam poruszyć taki temat tylko nie wiem, czy jest jakikolwiek sens o tym debatować, bez dostępu do umowy między autorem a wydawnictwem ?

 
27-04-18 00:41  Odp: [G] ORP Dzik - Mały modelarz 6/2000
kari   

Halogen, ... Akra ma rację; projekt jest zerżnięty i co do tego nie ma dwóch zdań! (czytaj; wątpliwości ),
ale porównaj oba "projekty"; ten z '80-go S.Jakucia i 2000r ... i wpis R.Maja cyt;

"Kartonowy model okrętu podwodnego 'Dzik' OPRACOWAŁEM w podziałce 1:100 na podstawie
planów modelarskich zamieszczonych w 'Morzu' i zbiorów własnych. Prezentuję jednostkę w kamuflażu
z Morza Pólnocnego. Specjalne podziękowania panu Marianowi Łozie za udostępnienie materiałów źródłowych
dla potrzeb publikacji tego modelu składa autor."

... średnio inteligentna małpa zorientowała by się, że p. Maj 'jota w jotę' przekalkował projekt p. Jakucia !!!
(nawet nie zmienił rozmieszczenia i numeracji części !!!)
... a co do Dzika, to p. Maj od siebie dodał wzór wykonania torpedy, proporca MW i flagi Jolly Rogers !!!
... i to jest cały wkład jaki włożył "kolega Maj" we wcześniej przytaczany projekt ;)

... kiedyś próbowałem wzniecić temat wszelkich "kartonowych" plagiatów (a było ich niemało), ale
odzew był mniej niż mizerny, ... widać taki stan rzeczy co poniektórym pasuje ;-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (27-04-18 00:44)

 
27-04-18 07:39  Odp: [G] ORP Dzik - Mały modelarz 6/2000
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rysazrd Maj - pamiętam, że przy okazji lepienia LWS-3 Mewy z Modelika 2/05 napisałem:

Najciekawsze jest to, że Pan Ryszard Maj autor Mewy z Modelika 2/05 bezkrytycznie powielił ten fragment z MM 9/1960 autorstwa Leszka Komudy




Wjęc "Dzik" to nie jest jedyne takie "dzieło" pana R. Maja.

Post zmieniony (27-04-18 12:22)

 
27-04-18 08:39  Odp: [G] ORP Dzik - Mały modelarz 6/2000
kari   





...?????.....



--

 
27-04-18 09:17  Odp: [G] ORP Dzik - Mały modelarz 6/2000
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Halogen, ty żałosny, wulgarny człowieczku...

kari - czyli jednak bezczelny plagiat. Trzeba mieć tupet żeby pisać o tym modelu "OPRACOWAŁEM".

Biess: nie zmienia to faktu, że model skleiłeś kapitalnie!

Post zmieniony (27-04-18 09:23)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024