FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-04-18 19:23  [R/G] HMS Badger WAK 1:100
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dzień dobry.
Relacji miało nie być ale jednak.
Okładka na początek:


a dalej jak widać.

Jestem pod wielkim wrażeniem relacji Seahorsa i im bardziej w las, tym bardziej ta łupinka mnie przeraża. Nie mam najmniejszego pojęcia jak Seahorse wydziobał te wszystkie maleńkie części ale tym bardziej chylę czoła.
Model generalnie fantastycznie spasowany i wszelkie błędy są moim i tylko moim udziałem.






















I coś, co mnie przerosło na samym początku. Nie jestem w stanie lawet i armat poprawnie wykonać :-(
ale będę walczył nadal. Aby chociaż trochę się zbliżyć do ideału... Owijam drut na igle i oka nadal jak u słonia. Nie wiem jak to zrobić poprawnie... hlip.. Laserki nie pomagają..


Kłaniam się i oby zdążyć do końca czerwca...
Darmuszka

--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
23-04-18 21:00  Odp: [R/G] HMS Badger WAK 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

@darmuszka

Bardzo mnie ucieszyła Twoja relacja. A model? Cóż, jest jednak chyba dość trudny:-))) Sam kadłub to nie "dziwoląg", ale detale dadzą Ci popalić.

Druciki, których używasz są chyba po prostu za grube:-) Do malutkich oczek używam czarnego miedzianego o średnicy 0,2 mm, do wzmocnień luf rozwijałem starą strunę do gitary klasycznej (drucik pozłacany:-) o podobnej średnicy. Jedynie u wylotu lufy był drut ciut grubszy.

Przykleiłeś już ten "kambuz"? Jeśli tak, to przemyśl 10 razy jak zamocujesz sztagi, które były najprawdopodobniej za fokmasztem a przed kambuzem (liny 11 i 12). Może dasz je z boków masztu i jakoś upchasz z bloczkami do fałów fokrei (liny 36) (rys 15, 19, 17)

I ostro na wiatr!!!

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
23-04-18 21:41  Odp: [R/G] HMS Badger WAK 1:100
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Ja ze swojej strony mogę polecić drucik, który blokuje korek od ruskiego szampana;)

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
23-04-18 21:51  Odp: [R/G] HMS Badger WAK 1:100
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

@Seahorse.

Dzięki za dobre słowo.
Bieganie maratonów, połówek i statkowych dyszek ma ten plus, że na spokojnie można ułożyć myśli i przyjąć krytykę na klatę. :-)
Armata już w muzeum, jutro nowa na warsztat - aż do skutku... :-) Pomarudzę drugiemu Majstrowi - że drutu cienkiego mi trza.
Na pokładzie nic nie przyklejone. Poczeka na sam koniec - gdy tylko zdałem sobie sprawę z ciasnoty na decku.
Oj trudna krypcia.. trudna, aż miło..

@wottek
Dzięki za radę ale na statku w arabskiej firmie o to lekarstwo trudno. Może jak zawiniemy do Tuapse cos się po cichu skręci :-)

Kłaniam się
Darmuszka.

--

Post zmieniony (23-04-18 22:02)

 
24-04-18 08:43  Odp: [R/G] HMS Badger WAK 1:100
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Bardzo zgrabna armatka, czego chcesz. Reszta również trzyma poziom.

TUAPSE..... ciekaw jestem, czy tam Dom Marynarza funkcjonuje tak samo jak 15 lat temu :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
25-04-18 14:59  Odp: [R/G] HMS Badger WAK 1:100
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dobry



Druga z dołu to wszystko co jestem w stanie osiągnąć :-(
Może być?

Kłaniam sie
Darmuszka

 
25-04-18 15:09  Odp: [R/G] HMS Badger WAK 1:100
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Druga w skali, bardzo ładnie

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-04-18 16:13  Odp: [R/G] HMS Badger WAK 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

I chyba tak ma być, i dobrze jest, i nie trza psuć:-)

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
26-04-18 20:31  Odp: [R/G] HMS Badger WAK 1:100
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj
Model urzekł mnie od razu , jak tylko zobaczyłem go w empiku . Gratuluję wyboru opracowania i życzę wytrwałości bo lekko nie będzie. Ale po tym co pokazujesz jestem spokojny o efekt końcowy. Dawno nie widziałem tak rzetelnej modelarskiej roboty .

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

 
27-04-18 08:22  Odp: [R/G] HMS Badger WAK 1:100
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

@Vercyn

:-) jak mówią Anglicy: " You made my day" :-)
Model jest rzeczywiście urzekający, szczególnie w wykonaniu Seahorsa ale na rzetelną modelarska robotę załóżmy całun milczenia. Jak dotąd żaden mój model, oprócz radości "tfurczej", nie wykazał moich predyspozycji modelarskich. Są tutaj na forum rzeczywiści Mistrzowie papieru z dokładnością, palcami i wyobraźnią przekraczającą możliwości przeciętnych ludzi.
Ja, ot, szara myszka kartonu. Staram się, bo Badger Seahorsa jest tego wart :-)

Posłodziwszy, kłaniam sie
Darmuszka.

--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024