FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-04-18 15:57  [R/G] Krażownik ' Nurnberg
androsek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam rozpoczynam moja 1 relację proszę o uwagi bym na tym modelu jak najwięcej się nauczył^^

Post zmieniony (21-01-19 20:14)

 
07-04-18 16:04  Odp:
androsek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

http://wrzuc.se/i/5ac8cba378cd5
http://wrzuc.se/i/5ac8cc2391c3f
Zacząłem standardowo od caponowania arkuszy i wycinania wreg, wszystko podklejone na 1 mm tekturze , złożyłem szkietel i powkładałem wzmocnienia gdyż zamierzam podposzycie piankować proszę o uwagi jak bym coś źle robił.


Post zmieniony (07-04-18 17:56)

 
07-04-18 16:15  Odp: "Nurnberg" MM 1 relacja
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Witaj.
Przed rozpoczęciem relacji mogłeś choć trochę pokombinować w jaki sposób wstawić zdjęcia. Taką relacją to nie zainteresujesz większości forumowiczów. ;-)

 
07-04-18 16:19  Odp: "Nurnberg" MM 1 relacja
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Przy okazji, prosze o oznaczenie tematu watku odpowiednim znacznikiem, w tym przypadku [R] jak [Relacja].

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-04-18 16:46  Odp: [R] ' Nurnberg" MM 1 relacja
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witaj na Forum,
Szkielet kadłuba jak widzę zmontowany.
Powodzenia życzę i pozdrawiam,
Ryszard

 
07-04-18 18:19  Odp: [R] ' Nurnberg" MM 1 relacja
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Z chęcią pooglądam Twoją relację, gdyż okręt jak najbardziej jest w moich planach.

P.s. Te stare opracowania mają to coś w sobie , czego brakuje tym nowo wydawanym.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
07-04-18 18:46  Odp: [R] ' Nurnberg" MM 1 relacja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam na Forum nowego Kolegę.
Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, zacznij od obejrzenia kilku relacji bardziej doświadczonych forumowiczów.
Zobaczysz jak się opisuje tytuł wątku, przygotowuje opis, dodaje zdjęcia, zadaje pytania.
Twój tytuł jest niepełny, opis w stylu "robię model" to trochę za mało, zdjęcia nieostre i niewiele na nich widać, opisu prawie nie ma.
Trudno to komentować i w czymś pomóc.
Ale życzę powodzenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
07-04-18 19:33  Odp: [R] ' Nurnberg" MM 1 relacja
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Będę pilnie podglądał. Też go kiedyś kleiłem. Model popłynął wypuszczony na zalewie i zatonął po ostrzale z wiatrówki.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
07-04-18 19:56  Odp: [R] Krażownik ' Nurnberg
androsek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wyciąłem podszycie i pokład i już problem
http://wrzuc.se/i/5ac90242c2218
jak widać pokład rozjeżdża się ma ktoś pomysł jak to ogarnać?
Winek tak wiem, czytałem dużo relacji ,ale myślę ze czasem dojde do wprawy tak jak reszta kolegów.


Post zmieniony (07-04-18 20:25)

 
07-04-18 20:20  Odp: [R] Krażownik ' Nurnberg" Mały Modelarz 10-11/93
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Cześć,

wybrałeś model z dawnej epoki. Niestety problemy spasowania części oraz słaba jakość kartonu i druku to norma dużej części modeli, jakie publikowano do końca ubiegłego wieku. Zdjęcia gotowego krążownika, a także uwagi znajdziesz tutaj .
Natomiast plusem, jak dla początkującego jest mała ilość części, i wdzięczny wygląd gotowego okrętu. Zdjęcia pokazują, że można go skleić, tylko wymaga więcej cierpliwości.
A jakbyś stracił to ostatnie, weź na warsztat coś niedawno wydanego, i sprawdzonego w relacjach na forum.
Na koniec - zdjęcia modelu rób na jednolitym tle. Najlepiej na arkuszu brystolu.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024