FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-04-18 09:47  [Technika] Podstawka kolejowa - jaka posypka?
Jari 

 

Chciałbym poprosić modelarzy wykonujących podstawki szczególnie kolejowe o pomoc. Czy moglibyście doradzić czego użyć jako imitacji tłucznia na nasypie kolejowym? Stosujecie gotowe posypki czy może coś innego? I jeszcze jedno pytanie. Być może śmieszne, ale czy mocujecie modele na stałe do podstawek?

--

Post zmieniony (19-04-18 09:48)

 
19-04-18 10:17  Odp: [P]Podstawka kolejowa
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Uzyj zwurek dla kota. Biore i mieszam wikol z rdzawa farbka, lekko rozcienczam woda, dosypuje zwirek, mieszam, ukladam lyzeczka gdzie trzeba. Jak wyschnie poprawiam i spryskuje wikol+ woda takim spryskiwaczem jak do szyb i gotowe. Warto potemm jeszcze zmatowic suchym pedzkem.
Taki patencik, ale dziala. Taj tez robie wegiel w tendrze.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
19-04-18 18:11  Odp: [P]Podstawka kolejowa
Merlin 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Jeśli do skali 1:25 to ten:
http://allegro.pl/piasek-zwirek-snieznobialy-1-5-2mm-10-roslin-i7262765022.html#thumb/4

jest idealny i w odpowiednim kolorze, można również pomalować na brązowy - wszystko zależy od tego z jakiej epoki ma być "podstawka:.

 
19-04-18 19:25  Odp: [P]Podstawka kolejowa
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Ja używam naturalnego kamienia który dostałem od znajomego.
Jest to podsypka pod suchą zabudowę podłóg firmy Fermacell w systemie Plaster miodu
na worku są między innymi napisy po polsku więc może jest dostępny w kraju
Kamień jest idealny rozmiarami i kształtem tłucznia.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
19-04-18 20:15  Odp: [P]Podstawka kolejowa
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,może perlit lekki ,biały,tani https://www.perlipol.com.pl/cennikpozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-04-18 10:55  Odp: [P]Podstawka kolejowa
klint   

Bry.
Ja to robie w ten sposob ze ide sobie na torowisko zbieram kamien z podsypki potem mlotek i sito. Tyle i az tyle bo trzeba sie troche wysilic. Co do mocowania to sie nie wypowiadam.

 
21-04-18 20:39  Odp: [P]Podstawka kolejowa
Jari 

 

Dzięki Panowie za pomoc. Zakupiłem żwirek akwariowy 1,5-2 mm. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024