FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-04-18 12:32  [Technika] Konstal 105n rozpoczęcie budowy moedlu po latach...
Dziki_jak_Dżem  

 

Witam wszystkich forumowiczów, z tego co widzę nie mogłem lepiej nie trafić w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Tak więc - zakupiłem tramwaj (tak będę budował modele cywilne) Modelik Konstal 105n w skali 1:25 do tego wręgi laserowe, masę farb drut i masę innych rzeczy... a w czym rzecz? - A no w tym że gdy otworzyłem książkę ( de facto - wycinankę :p ) to było wielkie WOW! z każdą kolejną stroną mój entuzjazm wzrastał wprost proporcjonalnie do przewróconych stron... I jakież było moje zaskoczenie kiedy zorientowałem się że instrukcja nic nie podpowiada nic nie ułatwia - wręcz przeciwnie, rzekłbym nawet utrudnia pracę ( jest jak z Ikei - dopasuj idealnie albo zgiń...) I stąd mój wątek tutaj... od czego zacząć? Co wycinać najpierw a czego nie... wszędzie widzę że zaczynali wszyscy od wózków jezdnych, z tym że one są na samym końcu... od czego zacząć? Może macie jakieś pytania sugestie, może ktoś z was już to składał? Ale nie przeciągając rozpoczęcia taki mały smaczek... staram się o zgodę od wydawnictwa o powiększenie modelu ze skali 1:25 do 1:18 i będę chciał już ten większy zrobić z otwieranymi dzwiami i oświetleniem w barwach Krakowskiego MPK :)

Post zmieniony (19-04-18 12:42)

 
19-04-18 15:21  Odp: [RELACJA/GALERIA] Konstal 105n rozpoczęcie budowy moedlu po latach...
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pewno mnie tu zaraz moderatorzy ubiegną, ale skoro ma to być relacja to może jakieś zdjęcia wycinanki i tego co wzbudziło taki twój zachwyt. W temacie galerii - ona zapewne będzie dopiero po zakończeniu prac nad modelem, więc wtedy zmienisz odpowiednio tytuł, a tymczasem niech to będzie po prostu relacja.

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
19-04-18 15:28  Odp: [RELACJA/GALERIA] Konstal 105n rozpoczęcie budowy moedlu po latach...
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Zaczynając od końca, nie potrzebujesz zgody wydawnictwa na przeskalowanie modelu, który legalnie kupiłeś. Na własny użytek możesz go sobie powiększać, pomniejszać, przerabiać itd itp.
Czy to jest pierwszy Twój pierwszy model? Jeśli tak, to moim zdaniem rzucasz się na głęboką wodę, za głęboką. Tramwaje od Modelika to modele trudne, instrukcje też nie należą do tych najbardziej czytelnych. Moim zdaniem warto, żebyś zaczął od czegoś prostszego.

Oznaczenie tematu masz błędne, bo to nie jest jeszcze ani relacja ani tym bardziej galeria.

--
pozdrawiam
Piotr


 
19-04-18 15:41  Odp: [RELACJA/GALERIA] Konstal 105n rozpoczęcie budowy moedlu po latach...
Konrad224 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

O stopiątka :D kibicuje w budowie.

 
21-04-18 01:04  Odp: [Technika] Konstal 105n rozpoczęcie budowy moedlu po latach...
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja bym zaczął od dachu, szyberdachów i wystających od spodu lamp i poręczy. Potem segmenty dziobowe i tylne z osprzętem kabiny i tylne barierki. . Nie wiem, czy tramwaje mają rufy, dziób jeszcze ujdzie. Potem na sucho podłoga i dopasowywanie poręczy, słupków pionowych, kasowniki itp. Potem ścianka z drzwiami, siedziska, na końcu ścianka przeszklona bez drzwi. Potem wózki i pentagram na dach. Dasz jakieś foty?

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024