FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-04-18 20:52  Odp: [R/G] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam, Świetne wykonanie. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-04-18 21:11  Odp: [R/G] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Doskonały !

 
15-04-18 21:11  Odp: [R/G] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wspaniale dałeś sobie radę!
Po prostu jesteś świetnym modelarzem!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-04-18 22:14  Odp: [R/G] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pewnie mój wpis zbulwersuje wielu czytających, ale ten model na zdjęciach wygląda niestety jak sklejony plastik w 1:72 wyprodukowany w ubiegłym wieku, pomaziany pędzlem umazanym w sadzy i brązowym pigmencie.
Włożone jest tu sporo pracy własnej, sporo dorobionych części, ale to co najważniejsze i dające końcowy efekt, czyli malowanie i jego waloryzacja gasi cały efekt pracy.
Batonus pokazał zdjęcie jakiegoś samolotu ze śladami użytkowania, ale jak widać na jego modelu te ślady eksploatacji wyglądają zgoła inaczej.
Dodatkowo brakuje mnóstwa napisów eksploatacyjnych, a te co są wyglądają jak wyglądają, no na pewno nie wygląda to tak jakby było wydrukowane na arkuszach modelu.
Na podstawie tego modelu widać niestety dobitnie, że tekst o tym, żeby NIE ROBIĆ brudzenia na etapie wycinanki, bo jak ktoś chce to sobie zrobi jest błędnym rozumowaniem, ponieważ do tego, aby zrobić te brudzenia realistycznie trzeba to umieć zrobić, chyba, że wystarcza pomizianie modelu tak jak na powyższych zdjęciach, czyli syf, kiła, brud już po pomalowaniu.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że Batonus chciał mieć swój niepowtarzalny model AMX, a że innego modelu na rynku nie ma to ma to co ma.
Dla porównania model w skali 1:48 tego samolotu http://pwm.org.pl/viewtopic.php?p=987279

 
15-04-18 22:48  Odp: [R/G] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dlaczego zbulwersuje? Forum służy wyrażaniu opinii.
Napisów brakuje, bo w opracowaniu nie było ani jednego. A ja niestety nie jestem w stanie zrobić tego porządnie samemu, bo literki są po prostu za małe. Kalkomanii sam robić nie umiem.

Z jednym nie jestem w stanie się zgodzić:
"Na podstawie tego modelu widać niestety dobitnie, że tekst o tym, żeby NIE ROBIĆ brudzenia na etapie wycinanki, bo jak ktoś chce to sobie zrobi jest błędnym rozumowaniem, ponieważ do tego, aby zrobić te brudzenia realistycznie trzeba to umieć zrobić, chyba, że wystarcza pomizianie modelu tak jak na powyższych zdjęciach, czyli syf, kiła, brud już po pomalowaniu."
- dlaczego jest błędnym rozumowaniem? To tak, jakbyś uważał, że za budowanie modeli powinien się brać wyłącznie ktoś, kto naprawdę umie to robić. Chyba za daleko idący wniosek? ;-)
Pisałem wcześniej, że tego nie lubię i nie mam wprawy a zrobiłem tylko dlatego, że cały szary model wyglądałby nieciekawie. Nie wiem, czy i kiedy będę brudził jeszcze raz (raczej później niż wcześniej o ile w ogóle) więc fachowcem się nie okrzyknąłem ani nie głoszę poglądów typu "oo, tak to powinno wyglądać".
Jeżeli widzisz syf kiłę i brud, to takie Twoje prawo a ja nawet akurat z tym się muszę częściowo zgodzić (co potwierdziłem gdzieś w relacji). Jak przejrzysz internet, to jest wiele zasyfionych egzemplarzy w różnym stopniu (bardziej niż mój też), więc tu nie ma jednoznaczności typu "ma być tak, a nie inaczej". Jeżeli ten model w 1:48 ma być przeciwwagą dla mojego i pokazaniem "jak to powinno wyglądać", to można mieć podobne zarzuty tylko w drugą stronę - za mało brudny. Nie widzę tu za bardzo pola do merytorycznej dyskusji.
Swoją drogą - ten z plastiku jest naprawdę świetnie wykonany.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
15-04-18 22:58  Odp: [R/G] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Z mojej strony ogromny szacunek za pracę włożoną w improve tego wiekowego i raczej słabego opracowania.
Mnie się Twoje wykonanie bardzo podoba :-)
Gratulacje!

A brudzenie? Rzecz gustu :)

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
16-04-18 08:38  Odp: [R/G] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Widać, że włożyłeś w niego sporo pracy. Mógłbyś opisać jak robisz zdjęcia? Za tło masz jakiś duży arkusz brystolu? Jak oświetlasz?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
16-04-18 09:20  Odp: [R/G] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Światło dzienne - balkon od strony południowej + blenda srebrna trzymana w garści.
Podkładka - dwa arkusze A3 kartonu niebieskiego albo jeden biały, wygięte w łuk tak, żeby przejście pion - poziom było płynne.
Statyw, przysłona 22, balans bieli automatyczny.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-04-18 11:48  Odp: [R/G] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

I wszystko jasne. Dzięki.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
16-04-18 14:56  Odp: [R/G] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Świetnie wykonana i detalizowana maszyna. Co do brudzenia to się nie wypowiem bo to kwestia gustu. Bardzo dobre fotki, jak byś zainwestował jeszcze parę złotych w namiot bezcieniowy albo sam wykonał to już by było gites.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024