FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-04-18 20:52  Odp: [G] Turecki krążownik „Mecidiye” (BM, 1:200)
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Przepięknie sklejony model ciekawego okrętu! Masz ten dryg w paluchach:)

 
15-04-18 23:51  Odp: [G] Turecki krążownik „Mecidiye” (BM, 1:200)
REMIK   

Super!!! Piękne wykonanie.Okręty z tej epoki mają w sobie to coś. Bogata architektura kadłubów,strzeliste maszty,mnogość kominów,kutrów,łodzi,to jest to co odróżnia je od okrętów z czasów mniej nam odległych. I jeszcze do tego biały.Chyba najbardziej wymagający kolor w modelarstwie.Szacun!!!

--

 
16-04-18 07:26  Odp: [G] Turecki krążownik „Mecidiye” (BM, 1:200)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo ładny model ! Gratulacje !

 
16-04-18 09:00  Odp: [G] Turecki krążownik „Mecidiye” (BM, 1:200)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Piękny okręt, świetnie wykonanie, gratuluję! Mam wielką nadzieję zobaczyć go na żywo na którymś z nadchodzących konkursów.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
16-04-18 14:25  Odp: [G] Turecki krążownik „Mecidiye” (BM, 1:200)
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Świetne wykonanie. Szkoda że nie skusiłeś się na drewniany pokład który jeszcze bardziej podniósłby atrakcyjność modelu. No chyba że zależało Ci na standardzie to rozumiem. Dzięki że postarałeś się o jakość fotek.

Post zmieniony (16-04-18 14:56)

 
16-04-18 14:47  Odp: [G] Turecki krążownik „Mecidiye” (BM, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Dzięki za miłe słowa.

Było kilka pytań, kilka padło też na mailu, więc może odpowiem razem tutaj.

Kleje stosowałem różne. Do drutów, olinowania - cyjanoakryl – z tym, że korzystam wyłącznie z takiego w postaci żelu (pattex i tesa). Dla mnie takim jest wygodniej pracować.
Co do pozostałych elementów - to już różnie. Faktycznie używałem głównie BCG, ale były też w użyciu butapren i gęsty wikol. To trochę zależało od bieżącej oceny sytuacji:) - czyli przed montażem elementu zastanawiałem się, jaka spoina będzie najlepsza – czy taka, która złapie od razu, czy taka, która pozwoli mi jeszcze na jakiś manewr, czy też znowu taka, która pozwoli mi zaokrąglić dany element.

Z tym białym kolorem, to tu było raczej prosto. Trzeba oczywiście w miarę czysto kleić, ale przy klejach typu BCG, to w sumie nie jest trudne. A odpada retusz. Kleiło się jak barwionkę:).

Przy okazji – jeśli będziecie chcieli kleić ten model, to do retuszu żółtego koloru polecam Vallejo Model Color 70.953. Pasuje bardzo dobrze (ja dodałem do pojemniczka jeszcze ze dwie kropelki czerwonej farby).

Na mailu zapytano mnie o część podwodną. Nie jest ona malowana - jest oklejona barwionką. Po prostu pierwszą warstwę pobrudziłem (zresztą drugą pobudziłem również, ale mniej widać:)). W oryginalnej wycinance poszycie podwodne jest ciut jaśniejsze.

Co do konkursów… ja to raczej z tych niejeżdżących na konkursy, przepraszam.
Tradycyjnie zapewne podjadę do Przeciszowa i najszybciej Turka będzie można tam zobaczyć (i pewnie tylko tam).

Na drewniane pokłady się nie skuszam, bo to nie jest dla mnie pokusa:). Po prostu lubię robić modele z papieru i to mnie całkowicie zadowala.

Pozdrawiam

 
16-04-18 15:48  Odp: [G] Turecki krążownik „Mecidiye” (BM, 1:200)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonany model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-04-18 19:00  Odp: [G] Turecki krążownik „Mecidiye” (BM, 1:200)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dopisuję się do grona gratulujących. I chyba nieraz jeszcze wrócisz do modeli tego projektanta ;) Swoją drogą - chyba jedyny turecki okręt z tego okresu wydany w kartonie. Nie licząc Goebena, z kajserowską banderą ;)
Będzie możliwość obejrzeć go w MLP w Krakowie ?

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
16-04-18 20:16  Odp: [G] Turecki krążownik „Mecidiye” (BM, 1:200)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

GRATULACJE! Pięknie wykonany model.
Ocena na podstawie tych większych zdjęć.
Nie mogę otworzyć miniaturek, bo mi się "postimages" każe logować i zamieszczać swoje zdjęcia.
Czy tylko mnie, czy inni też mają ten sam problem?
A chciałbym obejrzeć dokładniej część podwodną.
Sam model super.
Co do wyjazdów - tez kiedyś kleiłem za biurkiem i tylko dla siebie.
Namówiony przez Kolegów modelarzy z Forum odważyłem się, pojechałem i jeździć będę.
Frajda niesamowita, kiedyś o tym napiszę.
Namawiam Ciebie jak i mnie namówiono.
Powodzenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
16-04-18 21:48  Odp: [G] Turecki krążownik „Mecidiye” (BM, 1:200)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratulacje. Bardzo ładny model, a ta kolorystyka jeszcze dodaje mu uroku.

Winek, u mnie miniaturki otwierają się bez problemu.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024