FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
22-06-10 13:40  Odp: [Relacja] Ba-27 Modelik 08/10
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

No dziś photobucket dał mi w kość po dużych bojach udało się wreście wrzucić aż i tylko 12 fotek.

Na początek to co się dzieje pod spodem. Czyli część układu przełożenia napędu. :twisted: Rama została wyretuszowana.


Oraz nadwozia. Troszkę drobnicy przybywa. W praktyce z większych rzeczy to są tylko błotniki, koło zapasowe oraz uzbrojenie. Cała reszta to drobnica, a tej jest trochę.


Przy naklejaniu tej drobnicy netknełem się na jeden malusienki bląd w oznaczeniu. Przednie klapy wizjerów mają numer 15 a na kadłubie jest 17. Drobny chochlik przy oznaczaniu zapewne bo właśnie tak ozaczony jest tylni wizjer. Dodatkowo pokusiłem się o nacięcie tych wizjerów.
Tak więc jak narazie bez większych niespodzianek.

pozdro.

Post zmieniony (22-06-10 13:40)

 
23-06-10 10:22  Odp: [Relacja] Ba-27 Modelik 08/10
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Niewielkie postępy czyli tak samo wielkie jak elementy.

Kilka drobnych elementów nadwozia. Oj jest tego jeszcze trochę. Samą drutologię pozostawiam na koniec gdyż mogła by się ona uszkodzić podczas dalszego klejenia.


Resory przednie. Przed złożeniem i po. Oczywiście jeszcze będą hartowane ;-) celem uzyskania odpowiedniej sprężystości. W instrukcji są rysunki odległościowe. Tak więc zamin je wygnę muszę dorobić jeszcze kilka innych elementów.


Rama przedniej części zawieszenia do retuszu.


--
pozdro.


 
29-09-10 11:33  Odp: [Relacja] Ba-27 Modelik 08/10
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Niestety ostatnio nie mam zbyt dużo wolnego czasu ale jak znalazłem tylko godzinkę to co nieco podłubałem.

I kolejne drobiazgi ;-).

Wydech. Sklejki rurek standardowo pominełem. przy tak małym przekroju wydawały mi się zbędne. Tu należy pamiętać o odpowiedniej kolejności sklejania części tej wygiętej rury. Dodatkowo zaznaczałem sobie od wewnątrz kropeczką stronę do kolejnej części. Rureczki zwinięte na pręciku. Mocowanie wydechu też ciężko rozeznać z rysunków. Ale wywnioskowałem iż stroną dłuższą należy do zewnątrz.


I to narazie tyle.

--
pozdro.


 
20-02-11 23:10  Odp: [Relacja] Ba-27 Modelik 08/10
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Dość dużych postępów niestety nie mam. Wszystko spowodowane przymusowymi "wakacjami" od klejenia tak od końca września.

Kółeczka sklejone obręcze zewnętrzne i wklejone części boczne oraz czarny retusz.

Resory ciąg dalszy. Tutaj klamry spinające zastąpiłem cieniutkim drucikiem miedzianym.

I z tyłu pojazdu belka.

I to narazie tyle. Mam nadzieje że teraz uda mi się częściej aktualizować relację choć nie chce się śpieszyć z modelem bo wiadomo co nagle to pod .... paluchach ;D

--
pozdro.


 
21-02-11 16:59  Odp: [Relacja] Ba-27 Modelik 08/10
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Małymi kroczkami, ale do przodu.

Będę się przyglądał, ta poczwara leży u mnie czekając na swoją kolejkę.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
02-04-18 21:25  Odp: [Relacja] Ba-27 Modelik 08/10
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Witaj kolego struna. Zabieram się właśnie do tego modelu. Jak u Ciebie ? Udało się skończyć ? Sporo już pracy włożyłeś w modelik. Ładnie wychodzi.

Leży w pudełku czy już stoi na półce ?

Ryś

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
10-04-18 14:54  Odp: [Relacja] Ba-27 Modelik 08/10
István 

 

fajny samochód pancerny ba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024