FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-04-18 20:34  Odp: [R] Krażownik ' Nurnberg" Mały Modelarz 10-11/93
androsek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki Tomasz za linka oczywiście już to przejrzałem, mój wybór jest trochę irracjonalny a bardziej sentymentalny, ów model skleiłem mając 12 lat po 25 latach chce go znowu mieć na półce. A wole poćwiczyć na nim po mam ISE Anagrafu i tam będzie dopiero zabawa.
prośba jeszcze do szacownych kolegów o instrukcje wstawiania zdjęć w poście bo mi to nie wychodzi"/

 
07-04-18 20:36  Odp: [R] Krażownik ' Nurnberg" Mały Modelarz 10-11/93
CardShipModelist   

Nic się nie rozjeżdża. Źle przykleiłeś. Rozetnij w miejscu łączeniu. Przesuń tak żeby kreski pokazujące os symetrii pokrywały się i będzie ok. Podklej od spodu kawałkiem tekturki.

 
07-04-18 20:37  Odp: [R] Krażownik ' Nurnberg
Konrad224 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Cześć, w tutorialach na forum masz instrukcje wstawiania zdjęć przez różne hostingi.
Powodzenia w budowie!

Post zmieniony (07-04-18 20:37)

 
07-04-18 20:43  Odp: [R] Krażownik ' Nurnberg" Mały Modelarz 10-11/93
androsek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Zrobiłem ostatnio Garland z MM wiec cierpliwości mi mnie brakuje najwyżej dłużej się zejdzie.
Pytanie: Czy pokład pokleić na tekturę bo jest strasznie miękki??

 
07-04-18 21:36  Odp: [R] Krażownik ' Nurnberg
CardShipModelist   

Oczywiście. Nie zamierzasz chyba naklejać takiego cienkiego bezpośrednio z wycinanki? Naklej na 1mm szarą (twardsza- sztywniejsza) lub piwna (taka z jakiej są szkielety laserowe) biała(miększa). Przed naklejeniem wytnij se środka pokładów te wszystkie części zaznaczone prostokątem.

Post zmieniony (07-04-18 21:39)

 
08-04-18 08:53  Odp: [R] Krażownik ' Nurnberg" Mały Modelarz 10-11/93
androsek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Bartikac pokłady nie były sklejone tutaj może lepiej widać o co chodzi nadbudówka na pokładzie jak widać się rozjeżdża po jej naklejeniu będzie widać białe pole

części ze środka wycięte:)

--

 
08-04-18 10:58  Odp: [R] Krażownik ' Nurnberg" Mały Modelarz 10-11/93
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.Będe tu zaglądał.Kiedyś popełniło się ten model.Jak na tamte czasy to było coś.A jeśli chodzi o pokład z tego co pamiętam to nadbudówki są troszkę przy duże więc raczej nie powinno być widać białego pola po naklejeniu nadbudówki.Pozdrawiam.

--
Kleje bo lubię

 
08-04-18 11:00  Odp: [R] Krażownik ' Nurnberg" Mały Modelarz 10-11/93
CardShipModelist   

Albo będzie jak pisze Boloo lu retusz białych pól wokół nadbudówki. Nic nowego w starych modelach :) Albo za duże albo za małe.

 
08-04-18 15:30  Odp: [R] Krażownik ' Nurnberg" Mały Modelarz 10-11/93
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Androsek, tak na wszelki wypadek zmierz sobie wysokość wręg części nawodnej w kilu miejscach i odpowiednie dla nich części burt i będziesz wiedział ile mas zapasu na grubszy pokład.

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
08-04-18 15:59  Odp: [R] Krażownik ' Nurnberg
androsek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Teraz już nic nie poradzę pokład przyklejony, okręt zapianowany, teraz czekam aż sobie przeschnie wiec prace w stoczni wstrzymane:)


--

Post zmieniony (03-06-18 17:55)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024