FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-01-18 08:51  [R/G] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

To jest model na bazie KA 2011-06 - Republic P-47D-11 Thunderbolt dostosowany do moich umiejętności i cierpliwosci. Rezultatem jest, w skali trudności 1-3, model trudnosci ponizej 2. Detalizacja jest oczywiscie bardzo zmniejszona i uproszczona . Metoda budowy jest odwrotna do konstrukcji Halinskiego - szkielet przeznaczony jest do wklejenia lub wstawienia w uformowane i sklejone poszycie.

Model reprezentuje ten samolot:


Zaczynam od segmentu kadluba z kabina

Szkielet


Nie jestem amatorem detalizacji wnetrza kabiny, sa tylko cztery "pudelka". Wszystkie robione w ten sam sposob- tekturowe scianki wklejone do kartonowego poszycia, potem oklejone czecia drukowana na cienkim papierze. Reszta detali narysowana na scianach kabiny .



Poszycie segmentu kadluba z kabina. W oryginale to bylo siedem czesci. Na ostatnim zdjeciu widac wewnetrzne usztywniena w okolicy skrzydla.



Do sklejonego segmentu wklejam tylna wrege i wsuwam / wklejam szkielet z kabina. Burty wnetrzra kabiny przyklejam do poszycia ( trzecie zdjecie). Potem wsuwam przednia sciane kabiny z tablica instrumentow i pedalami. Na ostatnim zdjeciu jest ten sam segment modelu w innym malowaniu.




--

 
28-01-18 10:35  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
lubię placki   

Cześć kolego, efekt dotychczasowej pracy jest bardzo dobry. Napisz ,czy udostępnisz model do domowego wydruku.Bacznie obserwuję postęp dalszych prac poniewaź jest to moja ulubiona maszyna tamtego okresu- pozdrawiam serdecznie Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
28-01-18 16:44  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
RAVEN6   

ŁAAŁ!! O takim właśnie Thunderbolcie marzę! Podpinam się tym samym pod pytanie Jacka - czy jest jakaś szansa, że Toja praca zostanie nam udostępniona w jakiejkolwiek formie? Zdaję sobie sprawę, że powstaje tu kwestia praw autorskich, choć tak głęboka ingerencja w projekt bardzo odróżnia Twój model od pracy Pana Dworzeckiego, Grygiela i Halińskiego. To nie jest proste przemalowanie, ale tak naprawdę zupełnie nowy model - dla mnie w takiej formie idealny (model z Kartonowego Arsenału odstrasza mnie stopniem uszczegółowienia). Może skontaktujesz się z Wydawnictwem i zapytasz ich czy nie byliby zainteresowani wydaniem Twojej wersji? Przecież to mogłoby poszerzyć krąg odbiorców Wydawnictwa ze Stegny o średnio zawziętych modelarzy, a Wydawnictwo mogłoby mieć w miarę szybki i łatwy zysk! Widzę, że zrobiłeś piękną grafikę, która nadrabia uproszczenia modelu - efekt finalny powinien robić bardzo dobre wrażenie przy sporo mniejszym nakładzie pracy i czasu. A jak Pan Haliński nie będzie zainteresowany wydaniem, to może nie będzie przynajmniej robił za "psa ogrodnika" i pozwoli Ci model wydać u kogoś innego, albo choćby w formie cyfrowej (maiłem przyjemność dwukrotnie z nim rozmawiać - bardzo miły i pomocny człowiek w gruncie rzeczy)? Przecież to jednak inna liga i nie będzie to konkurencja z Trunderboltem wydanym przez niego, przeznaczonym dla wytrawnych modelarzy. Raczej widzę tu poziom proArte, Kartonowej Kolekcji czy MPModel. Ja na pewno bym Twój model nabył - i to wcale nie za darmo. Deklaruję chęć zakupu jak tylko jakoś to by Ci się udało zrobić i dogadać się z Wydawnictwem. Jakoś nie ma dla mnie na rynku fajnego Thunderbolta a sam samolot wg. mnie piękny (te od Pana Halińskiego to za wysokie progi, te z Orlika i Modelika mają straszną "krajankę" w przedniej części osłony silnika, a archiwalne GPMy są na papierze kredowym i nawet nie mają odrębnych powierzchni sterowych, a ten na offsecie z GPMu jest praktycznie niedostępny..)

 
28-01-18 17:20  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Już sama kwestia praw autorskich powinna ubić pomysł udostępniania projektu bez zgody autora.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
28-01-18 17:45  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
lubię placki   

RAVEN6 a jak zapatrujesz się na Fejs Model autorstwa J.Słowika. Posiadam ten model i mimo upływu lat to wspaniałe opracowannie (pomijam zielony do wnętrz) model opracowany perfekcyjnie. Pozdrawiam i czekam na model kangaroo -Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
28-01-18 18:39  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
RAVEN6   

@ _Karol_ - właśnie z powodu praw autorskich napisałem o potrzebie kontaktu z Wydawnictwem jeżeli chodzi o udostępnianie modelu (chyba to reguluje art. 2 Prawa autorskiego). Choć nasi "przyjaciele zza wschodniej granicy" takich oporów nie mają i niemal każdy model od Pana Halińskiego (i nie tylko) zamieszczają do pobrania na swoich forach a nawet są tam ichniejsze repainty...
@ lubię placki - tego opracowania akurat nie znałem. Ale z tego co widzę to też niedostępny już w sprzedaży.. A z tego co podejrzewam to szkoda - od Pana Jacka Słowika sklejałem Hawkera Typhoona z Małego Modelarza i bardzo dobrze wspominam tamto opracowanie.

 
28-01-18 19:07  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Nawet jeśli, to i tak nie powinniśmy tego wspierać. A co do pana Halińskiego to wątpię żeby chciał sobie psuć markę wydawaniem uproszczonych modeli jakich wszędzie pełno.

Dobra, znikam ten wątek to nie to na co liczyłem, widząc "na bazie" spodziewałem się raczej konwersji w drugą stronę.

Z poszanowaniem,

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
28-01-18 19:47  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
zenek   

Jak Hal uzna za stosowe- zareaguje. Ty póki co nie musisz występować w roli jego adwokata..

 
28-01-18 20:20  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dziwnie się czyta to forum ostatnio. Dwa wątki niemal obok siebie

i w jednym:

"o nie Haliński wydał znowu P-47..."

a w drugim

"fajnie jakby Haliński wydał P-47..."

Potwierdza to jedynie fakt "że jeszcze się taki nie urodził ....itd."

Pozdrawiam

 
28-01-18 21:01  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
RAVEN6   

kRis155 - czy ja wiem czy się "dziwnie" czyta to forum? Wiem że Pan Haliński znowu ostatnio wydał P-47. Tylko że wiem też że to nowe wydanie jest tak samo mocno zdetalizowane jak poprzednie. Dla mnie odpada. Ja kupiłbym P-47 takiego jak robi w tej relacji kolega kangaroo - czyli uproszczony ale z piękną grafiką. Taki co ładnie się by prezentował a dałbym radę go skleić bez większych problemów. Mam nadzieję że teraz wszystko jasne. Pozdrawiam.

Post zmieniony (28-01-18 23:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024