FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-03-18 21:16  [R] Aerospatiale SA365 DAUPHIN, E.Zarkov, 1:48 jako 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam

Skoro ostatnio moda na kotlety, to i ja coś odsmażę. Tym razem model "cywila" czyli helikopter Londyńskiego Ambulansu Powietrznego (London Air Ambulance) wydrukowany jako @1:33 (z 1:48). Opracowanie dość mało skomplikowane (bez wnętrza) i raczej d. nie urywa, ale próżno szukać tego typu maszyn w 1:33, bo w modzie są kotlety i walka "kto ma lepszego". Jak to mawiają na bezrybiu i rak ryba. Wydruk wyszedł wtedy dość średnio (widać przebiegi druku no i ma już kilka lat i miejscami lekko się przytarł).

Autorem modelu jest E.Zarkov, a sam model dostępny był za darmo na stronie sklepu z modelami w/w. Niestety od jakiegoś czasu zmienił się model dostępu do modelu na stronie sklepu http://cadbest.com/store/en/free.php na odmianę "prostytucji" czyli model systemu "patreon". Ja pobrałem go wieki temu, gdy był normalnie dostępny do pobrania, bez sponsoringu.

Kończąc ten wstęp, wrzucam kilka fotek z dawnych postępów (dość nieregularnych) i obecnych prac:

Kadłub to klasyka: owijka + sklejka + wręga


Element szyby kokpitu



Kadłub (zasadnicza bryła) - złożenie napisów zaskakująco dobre:





Segment kokpitu



Nadbudówka, czyli osłona silników





Kadłub:



Pierścień/tunel na wirnik ogonowy i sam wirnik (ruchomy):








Ogon:







Detale kadłuba:

Wloty powietrza



Osłony wnęk podwozia



Nos



Dysze wylotowe


Osłona przekładni



Ewolucja kadłuba










Szyby czołowej na razie nie ma, bo model już opada na ogon, więc po przyklejeniu podwozia i belki poziomej na ogonie przez "otwór" mam zamiar dociążyć przód modelu dla równowagi. Szybę przykleję dopiero po ostatecznym wyważeniu modelu.

Cześć

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024