FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-03-18 17:41  [G]Macchi M.C. 200 Saetta - Modelarstwo Kartonowe
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Witam wszystkich. Taki to samolot udało mi się zlepić, projekt Marka Pacyńskiego.
Jest to pierwszy model tego autora jaki sklejałem. Co do spasowania części to nie ma większych problemów, dobrze się to składało. Drobne błędy to za długie golenie podwozia o około 4mm, lampka sygnalizacyjna na prawym skrzydle jest wydrukowana odwrotnie czyli tak jakby miała być na lewym.
Model raczej nie polecam początkującym jest dość trudny w budowie szczególnie środkowa część kadłuba i połączenie z nim skrzydeł (wręga do wręgi). Mi średnio to klejenie wyszło. Mała liczba rysunków montażowych i oznaczeń części też specjalnie nie ułatwia pracy. Sporo części podklejałem kartonem i tekturką 0,5mm, wzmacniałem szkielet skrzydeł dodatkową tekturą. Lotki przerobione na właściwe z żółtym kolorem od spodu, dodałem też zwężkę Venturiego z boku kadłuba.
Zapraszam do oglądania zdjęć:

 
25-03-18 17:56  Odp: [G]Macchi M.C. 200 Saetta - Modelarstwo Kartonowe
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny.

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
25-03-18 18:00  Odp: [G]Macchi M.C. 200 Saetta - Modelarstwo Kartonowe
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo pięknie! Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-03-18 18:46  Odp: [G]Macchi M.C. 200 Saetta - Modelarstwo Kartonowe
proArte   

Chciałbym powiedzieć coś mądrego ale trudno mi się odnieść do tego bez emocji. Jestem pod niewyobrażalnym wrażeniem Pana kunsztu. Cieszę się także że model prezentuje się tak dobrze bo tylko ja wiem ile pracy w niego włożono przy tworzeniu efektów 3d. Jest kilka baboli które zauważyłem niestety ale tak to już jest. Mam nadzieje że następne M.C.200 w wersji afrykańskiej także nie będzie ustępować jakości a na pewno będzie posiadać poprawione wszystkie zauważone braki.

--

Post zmieniony (25-03-18 18:47)

 
25-03-18 19:10  Odp: [G]Macchi M.C. 200 Saetta - Modelarstwo Kartonowe
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Bardzo ładne wykonanie -Gratuluję !

 
25-03-18 19:34  Odp: [G]Macchi M.C. 200 Saetta - Modelarstwo Kartonowe
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Szacunek. Bardzo ładne wykonanie. A i graficznie model rewelacyjnie się prezentuje.

 
25-03-18 19:42  Odp: [G]Macchi M.C. 200 Saetta - Modelarstwo Kartonowe
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak dla mnie to model wykonałeś świetnie. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-03-18 19:42  Odp: [G]Macchi M.C. 200 Saetta - Modelarstwo Kartonowe
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Bardzo mi się podoba, gratuluję!

 
25-03-18 20:12  Odp: [G]Macchi M.C. 200 Saetta - Modelarstwo Kartonowe
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Cudo. Jestem wielkim fanem Saetty bo stara MM-owska to był wtedy jednen z lepszych modeli. Tego też muszę skleić ale czeka w kolejce.

 
25-03-18 20:28  Odp: [G]Macchi M.C. 200 Saetta - Modelarstwo Kartonowe
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Piękne wykonanie. Gratuluję.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024