FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-01-18 12:19  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Stary, ja myślę że jedno i drugie, ale zdecydowanie dbałość i precyzja bierze tu górę :-)

Darku, powodzenia w dalszych zmaganiach z tym kolosem ;-)

 
03-01-18 13:29  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A takie piękne kółeczka jaką metodą wycinane są?

 
03-01-18 13:37  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Kapitalna robótka, śruby dokupione oddzielnie czy z dostępnego zestawu laserowego ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-01-18 08:14  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dziękuję za tak przychylne opinie, choć nie jest idealnie.

Kółeczka wycinałem cyrklem Olfy, jak się trochę poćwiczy to wychodzą idealnie.

Śrubki są zaprojektowane w wycinane, jak i duża część z nich jest w zestawie laserowym dostępnym dla tego modelu. Próbowałem te laserowe ale ciężko się maluje krawędzie, ponieważ jak to przy laserach są trochę przypalone i jasnym kolorem trudno to zamalować, Więc stosuje te z wycinanki odpowiednio podklejone i wycięte, wydaje mi się że efekt jest lepszy.

 
04-01-18 14:24  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Śrubki wycięte precyzyjniej niż laserem.

 
05-01-18 19:11  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Piękna robota. Ja jakoś nie potrafię zakolegować się z cyrklem olfy. Zawsze problem jest z wyznaczeniem środka a jak już się coś uda to popram coś innego.

 
15-03-18 20:15  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Czas przypomnieć o sobie.

Tempo mam dość słabe, ponieważ brakuje czasu ale małymi kroczkami do przodu.

Kontynuując prace, skleiłem chłodnice.


Następnie powstała górna platforma


dwie butle powietrza


dwie skrzynie


klimatyzator


światła


na koniec częściowo poskładany model (tu przepraszam za tło zdjęć oraz oświetlenie)


Najbardziej w modelu irytuje mnie bak opisu, więc trudno mi nazwać niektóre elementy.

Teraz czas na schody oraz bajerki których obawiam się najbardziej.

 
22-03-18 21:56  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Super, kibicuję w dalszym ciągu, zamówiłem go także z laserkam, będę także z nim się zmagał za jakieś dwa trzy tygodnie. Fajnie, że będę miał gdzie podglądać :D. Pozdrawiam, Adam. Trzymam kciuki !

 
26-03-18 08:28  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dziękuję Adam za wsparcie, a przy sposobie projektowania tego modelu to się przydaje.
Model jest dość trudny ale dla Ciebie to nie będzie stanowić żadnego problemu.

Szkoda że ma tak dużą ilość błędów, nie pisałem o nich wcześniej ponieważ, myślałem że wynikają one z mojej nie dokładności. Zanim rozpocząłem sklejanie, znalazłem rozpoczętą relację na czeski forum i myślałem, że będę miał gdzie podglądać. Niestety Lukas po sklejeniu kół odstawił model na rok i teraz do niego powrócił. O jego uwagach można przeczytać TUTAJ

Teraz mała aktualizacja

Skleiłem szafę rozdzielczą. Ciekawe dlaczego jest tak duża, w końcu to tylko trochę większa ciężarówka. Podstawka szafy za krótka o 3 cm co widać na pierwszym zdjęciu. Ten błąd był na szczęście łatwy do poprawiania.


Następnie skleiłem pierwszą drabinkę, która będzie przyklejona z tyłu platformy.


Zadowolony z efektu sklejanie kolejną.


Niestety czar prysł jak ją przymierzyłem do modelu i okazało się że jest za duża


Jak widać po przyłożeniu stopni do dwóch pozostałych drabinek, także są za duże o ponad dwa milimetry. Nie jest to wina wycięcia laserów. Podejrzewam że ktoś zapomniał przeskalować tych elementów.
Teraz będę musiał je narysować od nowa.

--

Post zmieniony (26-03-18 08:39)

 
26-03-18 09:34  Odp: [R] Komatsu 830 E-AC (Orlik 1:32)
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

No i cały misterny plan w pi...du ...
Jednakże drabinki wykonałeś rewelacynie ;-)

Darku, może uda Ci się odkleić jedno ramię i przyciąć stopnie do odpowiedniej szerokości?
Szkoda troszkę dotychczasowej pracy...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024