FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
13-03-18 18:18  Odp: [P] USS Erie
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Model dobrze pomalowany zawsze będzie realistyczniej wyglądał ponieważ farba maskuje łączenia i wyrównuje powierzchnie kolorystycznie, no ale wiadomo "co kto lubi".

Post zmieniony (13-03-18 18:19)

 
13-03-18 19:54  Odp: [P] USS Erie
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

"farba maskuje łączenia i wyrównuje powierzchnie kolorystycznie"

No tu bym się nie zgodził. Farba wyciąganie każdą, nawet najmniejszą szczelinkę, segmentową a nie obłą krzywiznę (np. dna okrętów), niedopracowaną powierzchnię, włoski kartonu i wszelkie inne najdrobniejsze błędy w wyprowadzeniu powierzchni i łączeniu części.

Do malowania model trzeba inaczej kleić niż w standardzie. Robiłeś plastiki, więc wiesz, jak istotne jest przygotowanie powierzchni do malowania. Wszystko musi być zaimpregnowane, wyszlifowane, wyprowadzone. Krawędzie po sklejeniu identycznie - impregnacja, szlifowanie. Standardowy model z wycinanki bez impregnacji powierzchni i szlifowania nie nadaje się do malowania - będzie miał zmechaconą powierzchnię. Do tego dochodzi oczywiście konieczność odwzorowania w 3D tego, co w wycinance jest nadrukiem.

Jak ja mam zamiar malować model, a nie chce mi się każdej powierzchni impregnować i szlifować, to robię go z satynowanego lub kredowego kartonu. A wszystkie krawędzie łączenia i tak są pociągnięte SG i szlifowane.

Jak o to nie zadbasz, to malowany model nie będzie wyglądał efektownie, a karykaturalnie.

Dobre sklejenie w standardzie jest sztuką, która do tego uczy obróbki kartonu. A jest na tym forum paru mistrzów standardu, których szczerze podziwiam. Te modele naprawdę robią wrażenie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-03-18 20:33  Odp: [P] USS Erie
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Widzisz więc, że z powodów które opisał Qń, łatwiej jest skleić bez malowania. Jeśli masz bardzo wysokie umiejętności klejenia w standardzie to i tak do malowania muszą być jeszcze wyższe jak to pisał Kolega, z którym się zgodzę, że jeśli nie jesteś w stanie opanować przygotowania modelu do malowania jw to będzie wyglądał jak karykatura, nie ważne że będą naklejone pasy blachy poszycia itd. Nic to nie da, narobisz się maksymalnie a i tak będzie klapa.

--

Post zmieniony (13-03-18 21:56)

 
13-03-18 21:56  Odp: [P] USS Erie
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie wiem, czy wyższe ;-) Jak patrzę na okręty np. Andreasa czy kolegów którzy lepią duże okręty w standardzie to śmiem wątpić, czy wyższe.

Na pewno inaczej trzeba podejść do klejenia.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
16-03-18 02:28  Odp: [P] USS Erie
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No wiadomo że w standardzie sklejanie ma swoje uroki. Na chwilę obecną skleiłem kadłub między wregi dałem piankę do układania kwiatów całość zaszpachlowałem i czekam do wyschnięcia. Kleje dwa kadłuby jeden w standardzie w razie wpadki z docelowym szpachlowanym. Kleje jak pisałem by coś nowego wypróbować zobaczymy co wyjdzie. Wkleję fotki gdy położę podkład pod farbę i dam do oceny czy warto dalej w to brnąć. Pozdrawiam

--

 
20-03-18 16:47  Odp: [P] USS Erie
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jakby ktoś poszukiwał informacji i zdjęć:
PG-50 http://usserie.org/
PG-51 https://www.navsource.org/archives/12/09051.htm

Zdjęcia miedzy innym z budowy i suchego doku.

Post zmieniony (20-03-18 16:49)

 
22-03-18 19:00  Odp: [P] USS Erie
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ooooo. dzięki. Fajne linki.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024