FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
15-03-18 15:08  Odp: [G] United States [skala 1:400, wyd. JSC, rok 2000]
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki za wyjaśnienie.

 
15-03-18 20:12  Odp: [G] United States [skala 1:400, wyd. JSC, rok 2000]
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Piękna praca. Mam ten model na stanie - widzę, że naprawdę fajnie wygląda i warto skleić.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
21-03-18 08:09  Odp: [G] United States [skala 1:400, wyd. JSC, rok 2000]
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Ładnie wykonany model. Jest dość efektowny jak na skalę 1:400. Gratulacje.
Prawdziwego shiplovera może jednak drażnić brak zaokrąglenia górnych krawędzi kominów.



Pozdrawiam,
Zdzisław

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
24-06-20 14:27  Odp: [G] United States [skala 1:400, wyd. JSC, rok 2000]
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hej,

mam pytańco odnośnie wycinania otworów we wręgach na tę trójkątną belkę. Wydaje się to być mega proste, ale diabeł tkwi w szczegółach :)
Jak rozumiem to, co jest wydrukowane, to otwory te należy zrobić nacinając linie zaznaczone nożyczkami i wycinając te małe części w rogach otworu... Czy nie wystarczy zrobić nacięć od środka trójkąta do jego rogów? W ogóle sam otwór jest ciut szerszy niż belka, nie jest bardzo ściśle dopasowany.... Jak to robiłeś?

 
25-06-20 09:06  Odp: [G] United States [skala 1:400, wyd. JSC, rok 2000]
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Witam,
w swoim modelu owe trójkąciki nacinałem, a następnie odchylałem do tyłu aby w ten sposób uzyskać dodatkową skleję do przytwierdzenia w belce centralnej.
Z tego co pamiętam, belka posiadała nakreślone linie do umiejscowienia owych listków oraz wchodziła na wręgi w miarę luźno.

powodzenia

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
26-06-20 11:06  Odp: [G] United States [skala 1:400, wyd. JSC, rok 2000]
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hej,

dzięki, chyba nie napisałem jasno, o co mi chodzi. Te trójkątne sklejki są dla mnie jasne, chodziło mi o same rożki. Poniżej obrazek, może teraz będzie jaśniej:



Wręgi faktycznie nachodzą troszkę luźno, dlatego się zastanawiam nad tymi otworami.

 
26-06-20 12:54  Odp: [G] United States [skala 1:400, wyd. JSC, rok 2000]
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Co robiły dźwigi rufowe?

Miały bomy położone w poprzek kadłuba (nie wzdłuż!) po to, żeby nie kapnął na pasażerów smar z olinowania/bloczków

, ,

Bomy obsługiwały mały luk ładowni nr.4 z przodu, w którym składano część bagaży pasażerów (baggage hatch), od strony rufy zaś znajdował się równie mały luk ładowni nr.5, w której przewożono pocztę (mail hatch). Należy sądzić, że dźwigiem tym brano na pokład także towar do sklepu z pamiątkami (novelty shop), znajdującego się pod pomieszczeniem zapasowego generatora (emergency generator room).

Na modelu JSC luk ładowni 4 jest chyba zaznaczony białą linią w kształcie prostokąta.
Z kolei na plastikowym modelu (vide trzecie zdjęcie) luk ładowni 5 jest zaznaczony szarym prostokątem.

,

--

Post zmieniony (26-06-20 12:58)

 
26-06-20 13:59  Odp: [G] United States [skala 1:400, wyd. JSC, rok 2000]
JSC 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


@ RannyPantofel, te różki można wyciąć, ale nie trzeba. Można ciąć do samego rogu trójkąta. Nie mają one wpływu na efekt końcowy. Zrób jak Ci wygodniej

--

Post zmieniony (26-06-20 13:59)

 
26-06-20 22:09  Odp: [G] United States [skala 1:400, wyd. JSC, rok 2000]
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dziękuję bardzo @JSC, właśnie wycinam do końca, ale jakoś mi to spokoju nie dawało, bo nie mogłem dojść, co poeta miał na myśli. Dzięki! :)

 
27-06-20 06:46  Odp: [G] United States [skala 1:400, wyd. JSC, rok 2000]
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Kolejny bardzo fajny model JSC - gratulacje!
Równie ciekawe uwagi i dyskusja, lubię takie klimaty.
Powodzenia w kolejnych modelach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024