FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-01-18 13:45  [R/G] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mimo, że Tygrys jeszcze nie skończony :( rozpocząłem budowę drugiego modelu, czyli Stara 25 ,,sikawkę" :) Jest to taki powrót do moich dziecięcych lat, gdy dziadek i ojciec działali w OSP, a ja z innymi dzieciakami mieliśmy radochę jak mogliśmy posiedzieć w samochodach, właśnie Starach 25, nie mówiąc już o tym jak nam druhowie włączyli sygnały lub dali hełmy do noszenia :) Kiedyś zakupiłem wycinankę Stara 25 skrzyniowego wraz z ,,laserkami" i chciałem go przerabiać na wóz straży pożarnej, ale dowiedziałem się, że takowy będzie wydany więc poczekałem, zakupiłem i teraz skrzyniowy będzie ewentualnie dawcą części, które skopię przy pożarniczym. Model będzie tradycyjnie już dla mnie malowany i coś tam może delikatnie przerobię lub dodam. Dość gadania, na początek okładka.



Ramę, silnik i inne duperele, których nie będzie widać robię z tego co zaproponował autor wycinanki w dość uproszczonej wersji.



I pierwsza warstwa podkładu, żeby było wiadomo co przeszlifować.



Przednie koła, które wykonuję inaczej niż przewidział autor. Bok opony zamiast dwóch pasków robię z ,,wafielka" od piwa :) Teraz będzie to nasączone SG i przeszlifowane.



I to by było dzisiaj na tyle.

--

Post zmieniony (19-03-18 18:34)

 
08-01-18 14:06  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, z tego co pamiętam, skrzyniowce też były na wyposażeniu straży,też przesiadywałem w tych wozach ,tata kolegi z klatki obok był komendantem Zawodowej Straży Pożarnej w Wejherowie ,,podglądam,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-01-18 20:08  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Też sobie popatrzę.

 
08-01-18 21:04  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Macieju - widzę, że jedziemy na tym samym zielonym "H" :-)
Powodzenia w budowie życzę !

 
08-01-18 21:59  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Pięknie!
"Sikawek" nigdy za wiele :)
Borowy, u mnie ten model oczywiście jest w planach.
Wszelkie uwagi co do opracowania będą bardzo mile widziane.

Powodzenia i pozdrawiam.

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
10-01-18 18:49  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Piechu   

Dokładnie. "Sikawek" nigdy za wiele. Czekam na efekt końcowy, bo zapowiada się nieźle i będzie na czym oko zawiesić.

 
10-01-18 19:50  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czegoś Borowy mi tu zdecydowanie brakuje ; )

 
26-01-18 12:16  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Koła prawie na ukończeniu. Został jeszcze podkład i ostateczny szlif, a potem już malowanie. No i przy okazji w końcu załąpałem z tym wklejaniem zdjęć :)



Ryszardzie - używam ,,wafielków" z różnymi reklamami ;) bo też jestem zwolennikiem ,,degustacji" różnych smaków i producentów :)
Halogen - jeśli chodzi Tobie o załogę druhen to właśnie kompletuję i się przebierają ;)



P/s jeśli moderator uzna druhny za niepożądane w relacji proszę o wiadomość i przejdą do konspiracji ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-01-18 17:41  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Aaaatam jakieś zagraniczne druhny https://remiza.com.pl/wp-content/uploads/2015/03/ruda.jpg , http://bialystok.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/ognisty-kalendarz-2018-osp-zabiele,4377087,galop,29294987,t,id,tm,zid.html : )

Post zmieniony (27-01-18 17:44)

 
28-01-18 01:23  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Polskie druhny będzie ciężko skleić :D lada wyzwanie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024