FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-03-18 18:50  [G] PWS-A (Avia BH-33) (MM 12/95)
wasia 

Na Forum:
Galerie - 21
 

Trochę "przykurzone" opracowanie, z dość twardym kartonem. Oddzieliłem powierzchnie sterowe i próbowałem trochę oddać płócienne poszycie. Przy montowaniu płatów prawy dolny się zbuntował i ucieka do góry. Naciągi z żyłki wędkarskiej. Cylindry oklejone nitką i pomalowane srebrolem. Po uaktualnieniu graficznym do dzisiejszych standardów byłby z tego PWS-a całkiem atrakcyjny model.












--
_ _ _ _ _ _ _
Halifax, Su-37, Su-35, Su-27, Black Widow, MiG-29M, MiG-29A, Mustang, SZD-22 Mucha, Iskra bis DF, Su-27 Fly Model, Su-30MKI, Su-30MK, LIM-2

Post zmieniony (17-01-24 14:31)

 
19-03-18 21:02  Odp: [G] PWS-A (Avia BH-33) (MM 12/95)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gratuluję ukończenia modelu - nawet nieźle się prezentuje.
Szkoda, że cylindrów nie owinąłeś ściślej.
PS:
Opracowanie zawiera błąd.
Przedstawia samolot ze 122.EM 2.PL, którego nieoficjalnym godłem był "papierowy konik" jednakże był on malowany tylko na prawej burcie ( w wycinance na obu burtach).
Oficjalne godło 122.EM - dwa poziome białe paski na granatowym kwadracie w białej obwódce malowano na lewej burcie samolotu.

 
19-03-18 21:52  Odp: [G] PWS-A (Avia BH-33) (MM 12/95)
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Kleiłem ten model dawno temu, naprawdę bardzo fajny. Przydał by się nowe opracowanie, najlepiej od tego samego projektanta ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
20-03-18 10:03  Odp: [G] PWS-A (Avia BH-33) (MM 12/95)
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja też go kleiłem i to w roku wydania, bardzo miło go wspominam, a z tego co kojarzę projektował go chyba P. Mistewicz...
Gratuluję wykonania!

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
20-03-18 11:46  Odp: [G] PWS-A (Avia BH-33) (MM 12/95)
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Gratuluje modelu sympatycznie wygląda.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
20-03-18 11:58  Odp: [G] PWS-A (Avia BH-33) (MM 12/95)
Matey   

Fajne wykonanie. Też go kleiłem, też jak został wydany i również miło wspominam. Retuszowałem wtedy krawędzie czarnym markerem. W ogóle Małe Modelarze sygnowane P. Mistewicz to zawsze w ciemno można było brać i kleić (zresztą do tej pory tak jest). Czekamy na nowe wydanie.

 
20-03-18 21:35  Odp: [G] PWS-A (Avia BH-33) (MM 12/95)
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wasia gratulacje ładnie sklejony leciwy już w końcu model. Przepraszam też że Ci wejdę w Twoją galerię ale jak wszystko pójdzie tak jak sobie zaplanowałem a wkrótce Was też szerzej poinformuję to 28 sierpnia br. TRZY takie PWS-A w skali 1:3 w barwach tzw. Trójki Bajana zawisną w hallu Jaworznickiego Centrum Handlowego GALENA i będą tam eksponowane do końca listopada. A jak trzymanie kciuków wyjdzie dobrze to kto wie co jeszcze.

Pozdrawiam.

Paweł O.

 
21-03-18 09:35  Odp: [G] PWS-A (Avia BH-33) (MM 12/95)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wasia, jak poradziłeś sobie z rozdwajającym się kartonem?
mam ten egzemplarz i nawet rurki/wałka nie da się zwinąć...

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
21-03-18 20:42  Odp: [G] PWS-A (Avia BH-33) (MM 12/95)
wasia 

Na Forum:
Galerie - 21
 

Cieszę się, że staroć wzbudza zainteresowanie i się podoba. Ryszardzie widziałem Twoją galerię wraz z uwagami odnośnie do malowania. Nie ruszałem, bo nie umiem. Przy cylindrach postaram się następnym razem, jak na pierwsze przeróbki jestem nawet zadowolony.
Paweł, bardzo ciekawa inicjatywa. Nie za bardzo po drodze, ale bywam w Krakowie to rzucę beretem do Jaworzna jak tylko będzie okazja.
97, capon po druku, woda modelarska po drugiej stronie. Mniejsze elementy celowo poddane rozwarstwieniu wraz z późniejszym usunięciem zbędnej warstwy. Cylindry zwijane z kserokopii na papier z bloku technicznego. Ot takie zwykłe kombinowanie najprostszymi metodami.

 
23-03-18 09:28  Odp: [G] PWS-A (Avia BH-33) (MM 12/95)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wasia,
wszystko spoko, capon wiadomo, tylko co to jest "woda modelarska"?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024