FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 20Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
27-11-15 20:27  Odp: [R] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pierwsza klasa ! Super !

 
27-11-15 21:30  Odp: [R] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Mam pytanie, dlaczego chcesz bielić pojazd, skoro na oryginalnej fotce był bez zimowego "makijażu" .
Przeglądałem teraz raz jeszcze zdjęcia i znalazłem kolejną różnicę, ale o tym jeśli masz ochotę na zmiany na priv.
Na niektórych zdjęciach widzę jasne przebarwienie, np na stropie wieży i pod orłem na lewej burcie. Dałeś za dużo sido, czy położyłeś w euforii kalki na mokry lakier?
Po macie powinno to zniknąć, ale daj dobrze temu przeschnąć.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
28-11-15 10:11  Odp: [R] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Piterpanzer - trochę przedobrzyłem z Sidolixem, ale zdjęcia wyolbrzymiają to, w realu wygląda mniej strasznie :). Wiadomość na priv wysłana.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-11-15 14:06  Odp: [R] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
JSJ   

Tajemniczo się robi. Raz, że pewne zmiany wynikły z podszeptów na innym forum, dwa, że teraz juz zaczyna być "zakulisowo" i nie wiadomo, jak się włączyć, by to wszystko było zrozumiałe. A mnie też się pojawiły pytania i widzę pewne "różnice".
Póki wątek tu żyje, w skrócie to byłoby tak, że:
1. Ciekawi mnie, w czym przejawia się lepszość kadłuba z modelu WAK (czołg prod. Z. 112) w odniesieniu do pojazdu mającego być z UWZ/Z. 183. Zorientowałem się ostatnio, że np. ma tak samo zaprojektowaną belkę czołową (walcową), jak kwestionowana w modelikowym. Ma też wytłoczki pancerzy nadsilnikowych w formie z r. 40., nieużytecznej bez modyfikacji na "85".
2. Żadnych konkretów co do "poprawności wymiarowej" tego czy tamtego nie napisano, więc jest intrygujące, czy jakieś przymiarki wskazują np. na dobry wybór z tą wieżą bez jakichś korekt.
3. Sama wieża, jak wnioskuję z fotografii niełatwo znalezionej, tylko "od biedy" może być (na bezrybiu...) bo ma szereg błędów proporcji i niekonsekwencji konfiguracyjnych, a już dla "214" to nie ta. Bowiem "214" pokazuje wieżę ze zmodernizowaną szerszą kopułką i z jednoskrzydłowym otwieraniem. Za tym idą kolejne niezgodności ze stanem faktycznym, np. brak na modelu charakterystycznego wybrzuszenia z lewej strony. W tej sytuacji nie wiem, czy problem robić z błyszczenia farby, czy np. wrócić do fazy wyboru numeru. Wozów z wieżą ze starą kopułką i oznaczonych są zresztą przykłady w LWP liczniejsze od tych nowych, produkowanych od 44/45.
4. Kwestia bardzo niezręczna, ale prawda ponad wszystko: Przy jarzmie k.m. wykonał Kolega tzw. durną robotę i wiem wskutek czyjej herezji. Wystawanie pierścienia dociskowego poza osłonę nie było żadnym (jakże nagminnym) flejstwem. Nie, bo np. cały zbiór polskiej produkcji "kaczorów" pokazywałby taki sabotaż, a od korzeni biorąc także m. in. kadłub pod prototypową wieżą "85" z UWZ. To modyfikacja, na "uralskich" z okolicy 42/43., nie żadne enigmatyczne wygibasy serwisowe czy muzealne.

 
28-11-15 17:09  Odp: [R] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Janie, skoro się późno włączyłeś do wątku, to powiem, że właśnie o kopułce pisałem do Borowego. Te późne kopułki były na 214, 217, nie wiem czy na 213, bo patrząc na numer mam wąpliwości, czy to ten sam wóz, czy tylko numer ten sam.
Czy zawsze wybrzuszenie pod silnik elektryczny obrotu wieży idzie w parze z powiększona kopułką ? Nie jestem przekonany, bo zdjęcia w tym przypadku pokazywały by upgrade w dół , czyli wczesna kopułka i przetłoczenie (332, 122, ale są to zdjęcia z 46, przypisywany polskiej 1BP 216,). Może znasz jakieś inne fotki, o czym piszesz, ja lewych profili z numerami nie znam.
Co do wymiarów Modelika i WAK-u pomierz, wtedy sam najlepiej się przekonasz. Wystarczy koło o wymiarze 830 podzielic na 1-25 i zobaczysz, który model jest rozjechany i gdzie w wymiarach. Za jednym wymiarem idą kolejne, ale nie chce mi się po raz kolejny wracać na tym samym forum do tematu. Sorry, mam inne zajęcia.
Co do osłony km, przeglądalismy różne zdjęcia, nie tylko pomnikowe, wymieniając korespondencję i takie wnioski wyciągam z dokumentacji. Jeśli oczywiście jesteś w stanie pokazać to o czym piszesz to super, człowiek uczy się całe życie. Na tym materiale ,który ja mam, tylko na 1 zdjęciu ta osłona tak wystawała cała grubością jak u Macieja.
Pozdrawiam, za każdym razem żałuję, że właczasz się do dyskusji tak późno, a po raz wtóry namawiam na zaprojektowanie porządnego, bezbłędnego, wojennego modelu T34-85, na który wielu z nas czeka od lat.

--

Post zmieniony (28-11-15 19:45)

 
28-11-15 17:10  Odp: [R] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Niedawno zacząłem swoją przygodę z tym tematem i się okazuje, że niestety, aby zrobić poprawny model trzeba sobie znaleźć zachowany egzemplarz i wzorować się w całości na nim. Wtedy nikt się nie przyczepi, że to czy tamto jest niepoprawne ( Nie piję tu do nikogo ani do żadnych komentarzy bo te są tu akurat rzeczowe i przydatne ) Sam się przekonałem, że bibliografia jest przeogromna, różnic całe mnóstwo... T-34 to nie jest nawet temat-rzeka.... Na wyspecjalizowanie się w tej tematyce (moim zdaniem ) szkoda życia. U mnie to miał być epizod noo bo w końcu każdy swojego teciaka mieć musi ;) ...a skończyło się na rysowaniu modelu od zera ...jak zwykle :/
Nie mniej jednak, zawsze chętnie przeglądam relacje takie jak ta bo zawsze można coś dla siebie przemycić ;)

--
GG 6801515

 
28-11-15 17:44  Odp: [R] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Janie, tak jak pisałem, mam ograniczenia czasowe, ale na szybko zrobiłem składaka ze zdjęć. Podczas przeglądania ich raz jeszcze zauważyłem, że część tych docisków jak piszesz robi wrazenie wystających, a to dlatego, że widać ich rant na skutek ukośnego zejscia czoła osłony. Zdjęcia moje nie negują oczywiście tego, że fotki pokazują także odstające pierścienie.
[

--

Post zmieniony (28-11-15 17:47)

 
28-11-15 20:42  Odp: [R] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zanim zacząłem sklejać ten model istniały dla mnie dwa typy T-34 : 76 i 85. A teraz okazało się, że to temat jak pisze Jaroslav, nawet nie rzeka. Tyle różnych wersji, że mi się w głowie nie mieści. Nawet nie wiedziałbym czego szukać w necie. Dlatego korzystam ze wskazówek innych. Model nie musi być dla mnie IDEALNYM odzwierciedleniem prawdziwej 214-tki ze zdjęcia,



ale im więcej będzie ją PRZYPOMINAŁ tym lepiej. Różnice będą na pewno w tym, czy innym elemencie. Na wystawę nie pójdzie, a moi goście, którzy będą go oglądać, wiedzą o ,,teciakach" tyle co ja :) Skoro jednak i JSJ i Piterpanzer zgodnie ;) twierdzą, że kopułka była jednoskrzydłowa to nie widzę problemu, żeby taką wykonać. Jeszcze mi się chce :)

Dobra, szersza kopułka z jednoskrzydłowym otwieraniem. I znowu problem :) Która ? Z kołnierzem, czy bez ? Obstawiam, że bez :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-11-15 21:42  Odp: [R] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ot,i problem :-)

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
28-11-15 23:26  Odp: [R] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Oczywiście bez kołnierza.
Kołnierze na km i na kopułce, oraz wokół osłony armaty to wojenna konsekwencja przystosowania T34 do brodzenia.

Edit: Tyle, że kołnierz, o którym pomyślalem nim odpaliłem miniaturę, jest trochę inny.

Zdjęcia masz na poczcie, żeby nie było lekko. Może Jan powie jaka reguła tu rządzi..

Edie2: Dla śledzących wątek, ostatecznie właz z kołnierzem.

Post zmieniony (29-11-15 08:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 20Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024