FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-03-18 07:17  [R] MiG 29A od Hala
Marcin P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hej wszystkim

W tak zwanej "przerwie" w budowie lotniskowca IJN KAGA , którym to mocno się zmęczyłem postanowiłem zrobić model zapowiadany jako bardzo trudny w wykonaniu, ale prezentujący się po zbudowaniu wyśmienicie.

Poniżej link do albumu ze zdjęciami z budowy i prawie gotowego modelu w gablotce.
Kilka ciekawostek i uwag:
- zastosowałem wręgi laserowe, koła żywiczne i gotową osłonę kabiny, reszta standard
- szkielet budowałem na formie wykonanej na idealnie płaskiej płycie szklanej
- model idealnie spasowany, bardzo trudny
- diorama to moje wariacje na temat :)
- budowa z przerwami trwała 1,5 roku

Osobiście uważam go za najtrudniejszy model jaki kiedykolwiek sklejałem, głębokie ukłony w stronę projektantów. Do zrobienia zostały mi jeszcze mniejsze rakiety.

ALBUM

W razie pytań służę pomocą.

 
13-03-18 08:39  Odp: [R] MiG 29A od Hala
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie sklejony model, blask lekko przyćmiewają zdjęcia, Aż się prosi o profesjonalną sesję;) gratulację wytrwałości , dokładności i warsztatu. Powodzenia następnym razem.

--
Pozdrawiam !

 
13-03-18 08:50  Odp: [R] MiG 29A od Hala
Marcin P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zdjęcia robione komórką, stwierdziłem że grzechem byłoby ich nie pokazanie :)
Niebawem zrobię sesję końcową.

 
13-03-18 10:05  Odp: [R] MiG 29A od Hala
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Rowniez uwazam ze model sklejony na wysokim poziomie i niestety jedynym minusem jest jakosc zdjec. Widac ze robione telefonem i az zal ze caly proces klejenia nie zostal zapisany na dobrych i reprezentatywnych zdjeciach. A wielka szkoda poniewaz widac, ze masz warsztat do klejenia na wysokim poziomie. Bardzo ciekawe jest tez zdjecie w gablocie z JU88 i Bf110. Przy robieniu lepszych zdjec prosze uwzglednij tez te dwa modele :)
Gratuluje efektu koncowego i sprostaniu tak skomplikowanemu projektowi.

 
13-03-18 10:28  Odp: [R] MiG 29A od Hala
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Moje gratulację, pięknie sklejony model.

 
13-03-18 14:18  Odp: [R] MiG 29A od Hala
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

W taki razie ja nie wchodzę żeby nie psuć pierwszego wrażenia i poczekam na lepsze fotki.

 
13-03-18 19:22  Odp: [R] MiG 29A od Hala
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam. Mig 29 to piękna maszyna ,fajnie że górne klapy wlotowe są otwarte zawsze chciałem zobaczyć ten model w ten oto sposób ,przyznam że brakuje mi trochę dzioba Ale to tylko moja opinia .
Dobrze że pokazałeś migA brakowało już świeżego powietrza tego modelu , oczywiście jak pisze Dawidson i rowin aż się prosi o profesjonalną sesję .
Klejony półtora roku :D też mam takie plany ze tyle mi zejdzie ,zapraszam do mojej relacji tego samego modelu http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=344627&t=344627&filtr=1&page=1 w tym czasie mam trzy tygodnie przerwy od sklejania modelu zależne od wyjazdów służbowych ,dodam że ciekawy pomysł miałeś na rusztowanie pod szkielet kadłuba, ja stosuje deskę na stojąco 3x i uzupełniam deskami wnęki tam gdzie były klejone elementy , zawsze mogłem wziąć całe rusztowanie z szkieletem i śmiało oglądać kadłub z każdej strony nawet od spodu zachowując stałą płaszczyznę sprawdzoną wcześniej szybą .
Dalej :) dalej to gratulacje za model i czekamy na sesję zdjęciową ,jedno tło itd. :D
Pozdrawiam.

 
13-03-18 21:14  Odp: [R] MiG 29A od Hala
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

No dobra, a gdzie ta relacja? W temacie Dałeś [R], co oznacza relację z budowy modelu.
A tak poza tym to jak wcześniej wspomnieli przedmówcy, model zasługuje na lepsze fotki.

 
13-03-18 21:31  Odp: [R] MiG 29A od Hala
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

1,5 roku roboty, a zdjęcia cyknięte w minutkę. No nie ma co podziwiać.
To kiedy galeria?

 
13-03-18 22:15  Odp: [R] MiG 29A od Hala
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Jak koncert życzeń to i ja dodam w sprawie tematu, a mianowicie nie znam tego Hala ten model wydany jest przez Pana A. Haliński wydawnictwo Military, tak... Modele z klasą.

Post zmieniony (14-03-18 10:41)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024