FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-03-18 07:51  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

I wszystko jasne :)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-04-18 18:41  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam po przerwie, a mianowicie czas wiosenny i wyjazdy służbowe spowalniają moje prace, to nic mamy na to dwadzieścia lat :D
Przestawione elementy to wnęki koła, i osprzęt który kleiłem przed zamontowaniem wnęki do szkieletu .

Poniżej chciałem zademonstrować patent 45 stopni na łączenia pudełek i inne, tym czasem przemyślane z instrukcją wycinki tnę pod kontem 45 stopni
dodam, że wycinki zostały za impregnowane obu stronie caponem, żeby capon
nie zostawiał smugi smaruję capon szerokim pędzlem i wcierając aż niemal do suchego efektu.
Wracając do tematu zaprezentuję kilka fotek.


Elementy cięte pod kontem nie retuszuję, cięcie można wykonać także skalpelem z linijką .
Dalsze postępy

Pozdrawiam.

--

 
14-04-18 20:16  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja też tnę często pod odpowiednim kątem. Mam zawsze zaimpregnowany karton ale nie obustronnie jak w Twoim przypadku bo BCG wówczas nie łapie tak ładnie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
15-04-18 14:21  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć, na temat caponu opinie są podzielone, czy jednej strony itd. Czytałem dosyć nie dawno post, gdzie modelarz z dwudziestoletnim stażem co do caponu wypowiadał się o dwustronnej impregnacji papieru, co najlepsze to smaruje jeszcze po zakończeniu prac nad modelem.
Moje zdanie jest, że dwustronne impregnowanie papieru daje jeszcze lepszą pamięć i jest lepszy w obróbce.
Fakt faktem, że BCG nie trzyma, ale da się z tym żyć :-)
Pozdrawiam

 
15-04-18 19:05  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

IJN Łukasz, niesamowite masz te okręty, choć dużo fotek nie istnieje to I tak szacunek. W twoim przypadku BCG odgrywa za pewnie dużą rolę.

 
17-04-18 21:37  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć.
Kolejnym wykonanym etapem budowy jest to wewnętrzne wloty powietrza cz.15-15b 15c-15e wraz z cz.16-16g, :D delikatnie przeszlifowane części pstrykają i klikają jak, klocki lego :)
Przypomnę że, sam dobieram kolejność z instrukcji tak żeby, wykorzystać maksymalnie rusztowanie przygotowane pod model .
Wiosenka wiosenka trawą mi podwórko zarasta :D , nie przestawiłem wam modelu 1:1 z roku 2012 to tak dla spontanu, pomysł architektury mój i żony, projekt pani A. Prabucka. Wykonanie nijaki ja i bezcenny pomocnik Tata :D

Do sedna kolejne fotki modelu .

Wewnątrz wlotów powietrza udało się sporządzić zdjęcia, dodatkowo wrzucam realny silnik występujący w Mig-29

Przejdziemy do szkieletu Który, robi na mnie ogromne wrażenie i na długo zawiesza oczy, wewnętrzne wloty powietrza podbijają esencję wyglądu .

Poniżej przygotowany do następnego etapu jaką że, będzie kabina pilota.
Dodatkowo muszę podstemplować szkielet przy kabinie pilota i przewinąć instrukcję :D

Pozdrawiam.

 
24-04-18 20:07  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć. Na zdjęciach przestawiam rusztowanie przyszykowane pod kabinę pilota . Rusztowanie pozwoli mi dopasować i wkleić kabinę pilota do szkieletu zachowując symetrię .
Na zdjęciu opisałem części A i B, które beż sztywnego mocowania kadłuba mogą nam całą symetrię złamać, innym słowem nie proponuję mocować wykonaną kabinę pilota na oko :-)



A tu zdjęcia nad czym pracuję w chwili obecnej .


--

Post zmieniony (26-05-18 16:02)

 
25-04-18 12:09  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

To że fatalnie objaśniasz, to chyba jeszcze zbyt delikatne określenie.
Śledzę budowę tego MiG'a i uważam że póki co nieźle kleisz, ale przebrnięcie przez to co piszesz, jest ponad moją cierpliwość.
Twoje posty niestety wyglądają tak, jakbyś nigdy nie ukończył podstawówki, albo pisał w innym języku i wrzucał wszystko w całości do translatora Google.
Weź że się ogarnij w końcu i zacznij pisać po polsku. A przynajmniej na tyle żeby dało się to przeczytać i zrozumieć.
Tyle jeżeli chodzi o krytykę o którą sam prosiłeś.

--

Post zmieniony (25-04-18 12:10)

 
25-04-18 21:58  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Trudno. laszlik, taka nie inna pisownia jest prawdopodobnie powodem mojego głębszego niedosłuchu, taka lipa .
Podstawówkę ukończyłem , technikum też.
Zanim spłynie lawina krytyki to, opowiem o sobie . Mam na imię Paweł jestem osobą posiadająca implant ślimakowy, to mnie w niczym nie usprawiedliwia no ale taka jest prawda.
Implant mam od pięciu lat a głębszy ubytek słuchu od dziecka .Mimo tego ubytku dobrze ukształtowałem mowę, dzięki determinacji osiągnąłem wiele celów i moich szczytów .
Implant otworzył mi dziwi do kolejnych celów zawodowych itd. " Weź że się ogarnij w końcu i zacznij pisać po polsku" Ogarniać się nie muszę pierwsze słyszę :D Zawodowo od
dziesięciu lat zajmuję się energetyką z uprawnieniem do 110 kW . Mam wspaniałą rodzinkę piękną żonę, cudownego syna, pięknie już wyremontowany osiemdziesięcioletni domek :D
którego zdjęcie zamieściłem w wcześniejszym poście itd. Dużo tego jest....:D Pisownię poprawię muszę przecież ! Laszlik. k...... krytyka nie polega a ty żeby kogoś poniżać, nie wiesz
zapytaj . Osobę uprawnioną proszę o zamknięcie w przyszłym tygodniu tego wątku, myślę, że beż sensu będzie żebym się tu ośmieszał . Wszystkich najmocniej przepraszam za tą lipe.

 
25-04-18 22:25  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Ja bym jednak mimo wszystko chętnie pooglądał postępy z dalszej budowy, bo mi się najzwyczajniej w świecie podoba to co robisz.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024