FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-03-18 21:18  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński .
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć, tak dodam, że samo sklejanie wręg wycinanych dzięki drukowi jest bardziej precyzyjne czarne linie są bardziej widoczne i pozwalają umieścić wręgę w danym miejscu, takie jest moje zdanie :)
vansen, w moim przypadku wycinanie wręg Titanica trwała by z rok :D używam do wycinania lupy, skalpel tylko i wyłącznie w tym często ostrza prostego do nacinania, krótkie proste linie .


Przód to ostatnie elementy tego etapu wspomnę ,że górę klei się świetnie ... Wciąga mnie ten model jak wir :D




Dziękuję za kibicowanie
Pozdrawiam .

Post zmieniony (14-03-18 20:09)

 
02-03-18 11:57  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ja na razie widzę wryngi i wryngi :)) ale jak sie komus podoba :)) Popatrze dalej.:)
Dodam że nasz starszy kolega z forum zakończył na tym etapie :)
--

Post zmieniony (02-03-18 11:58)

 
02-03-18 13:48  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Spoko :-) Ale jeszcze wryngi wycinam i wycinam :-) Alski widzisz czas wiesz jak jest , staram się wykonać model jak najlepiej i ponad :-)
Pozdrawiam.

 
02-03-18 13:57  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Spoko, dobre wryngi to podstawa działania.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-03-18 18:55  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam. Można przyznać, że etap instrukcji jest całkowicie zakończony ,szkielet kadłuba wymaga sporo pracy :D wszystkie detale pasują do siebie bez żadnego problemu pilnując, żeby kleić po linii nadruku przyznam zajmuje to trochę czasu .
Niżej podana na zdjęciach znaleziona w mojej ukochanej szopie deska :) była idealnym kandydatem na oparcie się szkieletu, deskę mierzyłem suwmiarką i byłem zaskoczony jej dokładnością po heblowaniu co do 0,5mm .

Poniżej dwa detale w kolorze dla zabicia nudy :D Papier robi wrażenie i barwa też , ostatni model jaki kleiłem tego oto wydawcy to SU-27 i pozostałe 20 lat temu łoo... Ale ten czas leci :D



Teraz nasz kościsty bohater .


Teraz masaż i szlifowanie zalecane przez instrukcję i autora super relacji i kopalni wiedzy.
http://papermodels.pl/showthread.php?tid=6286
Wykorzystując deskę pominę wykonanie kabiny i przejdę do wnęki podwozia .
Pozdrawiam.

Post zmieniony (14-03-18 20:56)

 
11-03-18 10:21  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Zdjęcia już działają , wie może ktoś jaki abonament mniej więcej trzeba wykupić, że by w miarę się utrzymać na fotosik ?



Edycja. czyli jak zdjęcia będą wyświetlane w serwisie to ruch jest darmowy , a te wyświetlane na innych stronach w pełnym wymiarze jest odpłatne za transfer ?

Post zmieniony (14-03-18 20:12)

 
11-03-18 10:57  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja opłacam w Fotosiku abonament Lite



Do postów wklejam TYLKO linki do miniaturek, zdjęcia najczęściej mają wielkość 800x600 pikseli (przy dokładności zapisu 75%), wielkość 1024x768 pikseli stosowałem tylko w zdjęciach galeryjnych, wielkości zdjęć 1920x1080 pikseli stosowałem praktycznie bardzo rzadko.

Tą metodą opłacam praktycznie tylko koszt abonamentu 19 PLN na rok a dodatkowe opłaty o wartości 1,50 PLN za transfer zewnętrzny są bardzo rzadko.

Post zmieniony (19-10-18 08:36)

 
11-03-18 11:20  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Dzięki OSTOJA jak zawsze konkretnie.
Mam nadzieję ze zaglądasz tu ,znasz ten model bo gdzieś widziałem twojego posta w relacji ... Twoja opinia ma znaczenie :) ok dzięki.

 
12-03-18 07:23  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mam pytanie - dlaczego nie są wycięte otwory we wręgach w miejscach kanałów powietrznych?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
12-03-18 07:28  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
ribik   

Demon, są wycięte, tylko krążki są wsadzone z powrotem dla zabezpieczenia szkieletu przy jego operowaniu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024