FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
10-03-18 10:36  Odp: [R] B-17G od GPM, repaint
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Nie patrząc na ogólny błąd, gaśnice były całkiem nie czerwone, a stalowego koloru z odcieniem zielonego lakieru. Zrobił z kawałeczków plastyku, spinaczy i papieru, skręconego dookoła koniuszka pincety i przepojonego Cyanokrylatem.


--
Pieniądze to nie wszystko

 
10-03-18 11:43  Odp: [R] B-17G od GPM, repaint
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Radzisz sobie dobrze z modelem i z językiem polskim - brawo.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-03-18 13:13  Odp: [R] B-17G od GPM, repaint
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

OSTOJA, a nie uważam waszą mowę taką już cudzą. Szkolne 10 lat żył niedaleko od Lwowa, patrzył wasze TV, słuchał radie. Więc wasze 5-10-15, Teleranek, Teleexpress, Sonda, Lato z radiem, Archiwum XX wieku, Alternatywy`4 itp. -- wszystko to część mojego życia. Ta i teraz wolno czytam książki, patrzę filmy, wczoraj tylko przejrzał "Sami swoi: Trilogy" . Zwyczajnie, chociaż ja i umiem pobudować ustnie frazę, ale dla napisania korzystam translatorem.

--
Pieniądze to nie wszystko

 
10-03-18 13:39  Odp: [R] B-17G od GPM, repaint
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

"wasze 5-10-15, Teleranek, Teleexpress, Sonda, Lato z radiem, Archiwum XX wieku, Alternatywy`4 itp."
A to to samo pokolenia co ja !!

--

 
10-03-18 13:52  Odp: [R] B-17G od GPM, repaint
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

vansen, mi 47 lat. W rozumieniu waszej mowy jeszcze większą rolę zagrało to, że długi czas informacyjny głód mogliśmy usatysfakcjonować tylko waszymi (+ czeskimi) wydaniami: SP, L+K, Modelarz, TBiU. Wszystko to było dostępnie w osiemdziesiątych latach i tam dowiadywaliśmy się dużo o japończykach, niemcach podobne do tego. Kiedy żył w Charkówie w internacie, sąsiedzi podziwiali, że "Czołgistów" czytam w oryginale :))

--
Pieniądze to nie wszystko

 
27-03-18 20:33  Odp: [R] B-17G od GPM, repaint
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Para nowych zdjęci. Kabina jest bardzo prymitywna, dużo w czym prosto błędna. Prawda, ona i widoczna prawie nie będzie.

[URL=http://i-fotki.info/23/779919b6d26cef92d99477549afdb9681f81fb304835530.jpg.html]

--

Post zmieniony (27-03-18 20:35)

 
27-03-18 22:15  Odp: [R] B-17G od GPM, repaint
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Xороша робота ! :-)
Obserwuję pilnie.
Pozdrawiam,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
15-04-18 11:20  Odp: [R] B-17G od GPM, repaint
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Pomaleńku robota postępuje.

Niedługo skończą się roboty z kartonem i zaczną się z żywicą i detalami dla tłoczenia.
wierzch kabiny kleić lekko, ale dobrze przy czym NIEWIELE przepoić ramę szklenia (nie noskiem tubki, a cienkim drutem). Ten model przedstawia B-17G-35, w którym kaem w locie właził do środka. Dlatego w "pochodnym" położeniu widzimy tylko część jego. O kaemach będzie opowiedziano dalej, dopóki tylko powiem, że to samorobna kopia od modelu P-51D od Dragon.

Element kabiny radiotelegrafisty zbierał się oddzielnie i wstawiony już do gotówa części kadłuba. Dla wygody nie mocno przykleił twardą rączkę, która potem była oderwana. Para foto po kabinie. Na żal, zapomniał przykleić od wewnątrz rączkę ramy szklenia, za pomocą której rama wyjmuje się w locie.

kaemy bocznych strzelców będą przyklejały się już przy zakończeniu roboty, razem z ramą szklenia


Post zmieniony (15-04-18 11:21)

 
15-04-18 12:03  Odp: [R] B-17G od GPM, repaint
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No jak kolega Balu przeczytał Czterech Pancernych w originale to się wyjaśniło skąd tak dobrze zna język polski. Ale z tych wymienionych programów telewizyjnych to zdaje się to była seria Sensacje XX wieku ( a nie Archiwum, chyba że coś przegapiłem).

 
15-04-18 13:14  Odp: [R] B-17G od GPM, repaint
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Nie, był i Archiwum , autor tenże -Wołoszański.
Dużo czytałem książek polskich. Więc mogę powiedzieć, że wasza kultura - też duża część mnie. Tym więcej, że wasze filmy niekiedy szły w ZSRR mocno skróconymi, nie znam, dlaczego. Ideologia była jednakowa i w wyciętych odcinkach nie ma nic takiego, co by groziło komunistom. Dlatego lepiej patrzyć w oryginale.

--
Pieniądze to nie wszystko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024