FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-03-18 15:00  [P] USS Erie
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam, po nieudanej próbie budowy IJN Yamtao sprzed kilku lat postanowiłem odstawić Plastiki i wrócić do kartonu. Obserwuje relacje, fora modelarskie i przymierzam się po raz kolejny do budowy okrętu w skali 1:200 a po fiasku z Yamato chciałem zacząć od czegoś mniejszego. Na stół trafiła kanonierka Erie wydawnictwa WAK.
Tu pojawia się moje pytanie i tym samym prośba czy posiada ktoś jakieś dobrej jakości zdjęcia kadłuba a dokładnie podział blach na nim? W akcie desperacji zainstalowałem nawet grę World of Warships bo tam znalazłem model owego okrętu. Czy można się wzorować na tym co tam jest i czy jest cień szansy, że jest to zgodne z prawdą? Znalazłem kilka fotografii ale w większości są złej jakości lub pokazane na nich burty są całkiem gładkie co raczej nie może być zgodne z rzeczywistością.

--

 
09-03-18 15:40  Odp: [P] USS Erie
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Daj sobie spokój z blachami itp wynalazkami waloryzacji. Nie możesz normalnie skleić jak jest? Z tego co się orientuję detalizacja jest wystarczająca. Wracasz do modelarstwa, sklej normalnie bez udziwnień i niepotrzebnych komplikacji modelu który i tak jest bardzo dobrze opracowany.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
09-03-18 16:43  Odp: [P] USS Erie
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No rozumiem Twoje podejście i zgodzę się z tym,że model jest fajnie opracowany. Chciałbym mimo to spróbować swoich sił właśnie na nim z całościowym malowaniem i wykonaniem blach. Nie jest problemem brak detali a jedynie nauka i chęć spróbowania czegoś nowego, a model wydał mi się do tego odpowiedni.

 
09-03-18 17:25  Odp: [P] USS Erie
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Po co malować bardzo dobrze wydany graficznie model? Malowanie bardzo utrudnia, daj sobie spokój z malowaniem. Nie rozumiem malowania niedawno dobrze wydanych modeli, tym nardziej że jest to powrót do hobby. Malowanie ma sens gdy ma się w nim doświadczenie, aerograf, jeśli robisz model od podstaw albo reanimujesz starocia który graficznie źle wygląda. Nie utrudniaj sobie niepotrzebnie sklejania, tylko sklej jak jest a wyjdzie 100 razy lepiej i szybciej gdy bez doświadczenia utkniesz na malowaniu.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
09-03-18 17:32  Odp: [P] USS Erie
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jak napisałem wyżej w malowanie bawię się na modelach plastikowych i już jakieś doświadczenie mam ale pożyjemy zobaczymy tak czy siak szukam zdjęć okrętu.

 
09-03-18 17:48  Odp: [P] USS Erie
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jeśli masz doświadczenie w malowaniu z plastików to poradzisz sobie bez problemu. Ale i tak niepotrzebnie utrudnidz sobie coś co można zrobić łatwiej. Uważam że w tym wypadku malowanie tego modelu jest kompletnie bez sensu. Ale jsk lubisz sobie utrudniać życie i Ci mało to chyba jest anatomia na podstawie ktòrej model został opracowany. Jeśli i to mało to raczej nie ma sensu dla takiego modelika grzebanie głębiej czyli stoczniówki w USA za ciężkie USD bo to już tutaj jest dalszym nonsensem. Czyli spokojnie z tego co jest sklej normalnie a unikniesz kolejnej frustracji;)

--

Post zmieniony (09-03-18 17:52)

 
09-03-18 17:57  Odp: [P] USS Erie
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Spoko zastosuje się z wyjątkiem dna bo tam szpachla musi iść :D a dalej jeśli będzie wyglądało dobrze to na pewno odpuszczę malowanie i utrudnianie sobie zabawy. Tylko jak zobaczyłem kilkanaście lat temu już na tym forum pracę Witka nad Yamato to niestety po dziś dzień mnie to trzyma :D

Post zmieniony (09-03-18 18:00)

 
09-03-18 18:26  Odp: [P] USS Erie
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,jednostka ,model bardzo ładnie opracowany,ja od pewnego czasu unikam malowania,nie raz jak potrzebuję cos podmalować staram się malować karton lub zastosować barwiony w masie np.listwy odbojowe z którego wycinam potrzebny element tylko dlatego ,że to utrudnia i wydłuża czas pracy,maskowanie kartonu nie raz popsuło mi model,katastrofaGrom listwyStatek Ewa tu troszkę o Erie ,życzę udanego powrotu,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-03-18 18:38  Odp: [P] USS Erie
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jeżeli czujesz taką potrzebę to maluj. Malowaniem można osiągnąć całkiem niezłe efekty. No i jest pole do popisu jeśli chodzi o uplastycznienie niektórych elementów lub wzbogacenie modelu o detale brakujące w wycinance.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-03-18 19:36  Odp: [P] USS Erie
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale są oczywiście wyjątki, w moich modelach maluję na kolor mosiężny śruby napędowe, wały srebrzanką i obowiązkowo maluję na czarno jeśli takie są polery, kluzy i kotwice. Z dnem już lepiej dać barwionkę jeśli ratujesz kadłub.

--

Post zmieniony (09-03-18 19:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024