FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
04-03-18 20:47  [R/G] Powrót do przeszłości VII - PZL P11.c - MM 9/2003
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Witam w kolejnej odsłonie mojego jakże fascynującego i budzącego skrajne emocje projektu...

Tym razem na tapecie poniższy model:



Pamiętam, że klejąc go za dzieciaka, mając do dyspozycji nożyczki duże, nożyczki małe, butapren oraz karton karbowany do podklejenia wręg model ten wyszedł mi całkiem całkiem, byłem z niego niesamowicie zadowolony. Swego czasu mój najlepszy chyba model. Po latach postanowiłem skleić go raz jeszcze. Będzie oczywiście w standardzie (wkleiłem tylko małe siateczki w kadłubie)..

Póki co miałem małe kłopoty z częścią bodaj 7 - ostatnim segmentem. Ale coś pochrzaniłem z wręgą - za mało ją zeszlifowałem, a była ciut za duża. Błąd biorę na siebie. Udało się na szczęście uratować i zamaskować jako tako ten feler, w każdym razie nie wygląda to tak, że już na tym etapie odechciewa się sklejania.

Fajerwerków nie będzie, ale chcę po prostu podtrzymać mój osobisty "projekcik" powrotu do dawno sklejonych modeli.



--

Post zmieniony (27-03-18 23:52)

 
04-03-18 21:50  Odp: Powrót do przeszłości VII - PZL P11.c - MM 9/2003
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Będę się przyglądał.

> Będzie oczywiście w standardzie (wkleiłem tylko małe siateczki w kadłubie)..

Czy łączenia segmentów są zaprojektowane na dwie wręgi? Jeśli tak, to czy będziesz przerabiał na jedną wręgę + pasek?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-03-18 22:11  Odp: Powrót do przeszłości VII - PZL P11.c - MM 9/2003
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Łączenia są na dwie wręgi. Nic nie przerabiałem, w sumie mogłem, nie pomyślałem. Wręgi sklejałem ze sobą i szlifowałem dwie złączone. W danym segmencie montowałem połowę powstałej grubości.

--
54323031

 
06-03-18 11:31  Odp: Powrót do przeszłości VII - PZL P11.c - MM 9/2003
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ogon.



--

Post zmieniony (06-03-18 11:31)

 
06-03-18 13:07  Odp: [R] Powrót do przeszłości VII - PZL P11.c - MM 9/2003
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ten konkretnie projekt to opracowanie znakomitego projektanta Pawła Mistewicza i chyba premiera modelu . Później model ukazał się już w wydawnictwie autorskim z niewielkimi poprawkami i z innymi oznaczeniami.

Ale - nie jest to projekt Pana Wasiaka...( który także ukazał się w Małym Modelarzu).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-03-18 13:48  Odp: [R] Powrót do przeszłości VII - PZL P11.c - MM 9/2003
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"Później model ukazał się już w wydawnictwie autorskim z niewielkimi poprawkami i z innymi oznaczeniami."
Mariusz, w jakim wydawnictwie się ukazał P11c??

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
06-03-18 13:55  Odp: [R] Powrót do przeszłości VII - PZL P11.c - MM 9/2003
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

tineo, model wyszedł w czwartym numerze Modelarza Kartonowego:



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
06-03-18 14:27  Odp: [R] Powrót do przeszłości VII - PZL P11.c - MM 9/2003
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Przyznam że ten karton i samo klejenie nieźle wygląda, czyściutko, starannie. Nie wygląda na 15 letni.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
06-03-18 21:24  Odp: [R] Powrót do przeszłości VII - PZL P11.c - MM 9/2003
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Karton jest całkiem "normalny". Nie ma z nim żadnego kłopotu, nie odbiega jakością od "dzisiejszego"...

--
54323031

 
06-03-18 22:10  Odp: [R] Powrót do przeszłości VII - PZL P11.c - MM 9/2003
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cieszy mnie każda relacja w sklejaniu mojego ulubionego samolotu. Bardzo ładnie go wykonujesz. Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024