FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
28-11-17 16:18  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Zdjęcia na wstaw.org ma wiele osób i raczej nikt nie narzeka, więc chyba niestety darmuszka ma utrudnienia na firewall'u. Co do "pomarańczowych" zdjęć, to oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszyscy mamy teraz problemy ze światłem:-((( Taki mamy klimat.

Pozdrawiam (z południa Polski)

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
02-03-18 18:27  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Po długiej przerwie zasiadłem do biurka.
Odbojnice niestety musiałem zerwać bo wydawała mi się zbyt mało odstająca od poszycia. Podkleiłem ją 0,4mm kartonikiem i teraz wydaje mi się lepiej.
Na zdjęciach powychodziły białe, niedomalowane miejsca - zamaluję je przy dziennym świetle.



Pozdrawiam
Przemek

--

 
02-03-18 18:36  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Ale ładnie!

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
02-03-18 19:03  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Jak ci się pracuje z fornirem w porównaniu do kartonu? Jest duża różnica w cięciu?

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
04-03-18 15:11  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Jeśli chodzi o karton to na pewno jest czystsza robota w papierze. Tutaj przy fornirze i małych listewkach zawsze jest trochę pyłu lub trocin.
Co do samego forniru to staram się używać przede wszystkim forniru z drewna gruszy lub brzozy (fajna faktura drewna a struktura słoi odpowiada skali modelu - tzn np takie drewno sosny ma widoczne słoje i to moim zdaniem nie wygląda dobrze na modelu)

Podczas cięcia fornir zawsze podklejam z obu stron zwykła taśmą malarską - zapobiega to rozłupywaniu się listewek a nożyk do ostatniego pociągnięcia idzie tym samym rzazem. Nożykiem przeciągam po kilka razy w tym samym miejscu - 4-8 razy.
Są szkoły cięcia forniru na mokro, robiłem też próby ale wolę sposób z taśmą malarską.

Wisienką na torcie i zwieńczeniem pracy jest pomazanie gotowego drewnianego elementu olejem do drewna.

Niżej na fotkach masz elementy z drewna gruszy, można to obrabiać zwykłym nożykiem i papierem ściernym.

No i nie trzeba retuszować :D



Pozdrawiam
Przemek

--

 
04-03-18 15:36  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jak wycinasz takie malutkie elementy??? Mi się zawsze fornir rozłupywał. Może miałem złe drewno bądź zbyt suche? Z tego powodu rozstałem się z tym budulcem, ale jak widać można...

--
54323031

 
04-03-18 18:31  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Myślę, że wybór gatunku drewna jest ważny. Ja używam gruszy. Mam naciętych różnych mniejszych kawałków, listewek cieńszych i grubszych. Dobieram odpowiedni kawałek i na nim pracuję metodą "skrawania".
Specjalnie dla Ciebie zrobiłem i pokazałem jak wykonuję kołkownicę. Fotki wszystko opiszą lepiej niż tysiąc słów.

A teraz już cisza bo to forum kartoniarzy :D



Pozdrawiam
Przemek

--

 
04-03-18 19:50  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki serdeczne! Może pogodzę się z fornirem... Kiedyś jakoś...

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024