FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-03-18 16:39  [G] Potez 63.11 - Modelarstwo nr 4, skala 1:33
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witajcie,

zapraszam do galerii modelu Potez 63.11 wydawnictwa Modelarstwo, nr 4.



Wycinanka jest już mocno leciwa, wydana w 1994 roku. Dosyć długo na nią polowałem na allegro, aż w końcu wpadła w moje ręce;-)

Przedstawia samolot, na którym została namalowana polska szachownica z okazji wizyty gen. Sikorskiego w 1940 r. na lotnisku Bron w Lyonie. Na tych samolotach mieli latać polscy piloci, nawet się szkolili, ale niestety żadne samoloty nie zostały przekazane polskim jednostkom, chociaż część załóg latała później w jednostkach francuskich.

Model posiada wnętrze kabiny, chociaż bardzo ubogie, wnętrze podwozia jest też bardzo oszczędne. O leciwości wydawnictwa świadczyć może to, że w instrukcji jest napisane żeby wykorzystać w modelu "kółka ze starych zabawek" ;-) Jednakże sam model sklejał się bardzo dobrze. Co prawda jest zaprojektowany ręcznie i poszczególne części są nakreślone dość grubą kreską to nie sprawia to większego problemu przy sklejaniu.

Model zaprojektowany jest na dwie wręgi, ja sklejałem go na jedną wręgę. Wzmocniłem też szkielet skrzydeł, poza tym skleiłem go tak jak przewidział projektant, "nie upiększałem".
W trakcie sklejania straciłem jednak trochę do niego zapał ze względu na dużą ilość części do malowania, ale udało mi się w końcu i oto jest:-) Mam nadzieję, że ktoś na nowo zaprojektuje ten samolot bo konstrukcja jest bardzo ciekawa i sylwetka interesująca.





--

 
03-03-18 16:59  Odp: [G] Potez 63.11 - Modelarstwo nr 4, skala 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo fajnie sklejony unikatowy model - gratulacje. Przypomnisz autora opracowania ?
W temacie francuskich samolotów 2 i więcej silnikowych ... były takie : ) jest poważna luka jeżeli chodzi o modele kartonowe, warto by ją wypełnić choć w części.

Post zmieniony (03-03-18 17:02)

 
03-03-18 17:18  Odp: [G] Potez 63.11 - Modelarstwo nr 4, skala 1:33
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Piękny standardzik. Bardzo ładnie wykonany i czysto. A propos - mamy lukę (nie licząc FCM 2C z Modelika i Renault FT z MM i GPM) również w broni pancernej. Może tak coś .... projektanci skonstruują?

--
Vivat czołgusie!

 
03-03-18 18:22  Odp: [G] Potez 63.11 - Modelarstwo nr 4, skala 1:33
yak   

Char(t) 1 bis z WAK to pies? :-)
A model całkiem ładny, tylko trochę cieni za dużo.

Post zmieniony (03-03-18 18:24)

 
03-03-18 18:22  Odp: [G] Potez 63.11 - Modelarstwo nr 4, skala 1:33
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Z tego co udało mi się wyszperać w internecie to autorem jest pan Marek Pacyński. W wycinance nie ma informacji o autorze.

 
03-03-18 19:32  Odp: [G] Potez 63.11 - Modelarstwo nr 4, skala 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie wykonany model,coś też mam z tej stajni,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-03-18 20:16  Odp: [G] Potez 63.11 - Modelarstwo nr 4, skala 1:33
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Rzadki model i leciwy. Wykonanie super.

 
03-03-18 21:34  Odp: [G] Potez 63.11 - Modelarstwo nr 4, skala 1:33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Bardzo fajna perełka. Gratulacje za wykonanie i wybór tematu.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
03-03-18 21:50  Odp: [G] Potez 63.11 - Modelarstwo nr 4, skala 1:33
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Gratulacje za wykonanie. Pięknie to wygląda. Widać w Twojej pracy istotę modelarstwa kartonowego tzn. nie zrażanie się trudnościami przy klejeniu, lecz uparte dążenie do celu. Sam wychowałem się na Małym Modelarzu gdzie główną zasadą było 3x przymierz raz przyklej. I to sprawiało radość z klejenia kolejnych modeli.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
04-03-18 07:53  Odp: [G] Potez 63.11 - Modelarstwo nr 4, skala 1:33
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Co prawda mam ten model z plastiku to na wykonanie go z kartonu przez Kolegę patrzę z podziwem.Gratuluję wykonania .

--
Pt-47

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024