FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
06-03-18 09:30  Odp: [G] Sopwith F1 Camel_Kartonowa Kolekcja
blindmarten 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dzięki za rady. Spróbuję patent z wklejeniem oczek z drutu i przeciągnięciu przez nie nici elastycznej. Muszę jednak poczekać aż obsługa GPMu wróci z urlopu. W trzech pasmanteriach nie mieli takiego towaru jak nici elastyczne. Znalazłem taką nić w sklepie modelarskim ale kosztowała prawie 60 PLN więc poczekam na GPM ;)

Co do klejenia linek wpuszczonych do nakłuć w kartonie za pomocą pęsety to próbowałem to robić z żyłką wędkarską ale nie udało mi się uzyskać napięcia. Kleiłem Pattex SOS super power żel - może inny klej byłby lepszy?

Trochę z innej beczki - przymierzam się do kolejnego modelu. Mam F-16 (MM 1-2/2007) i MIG-29 (MM 7-8-9/2013). Po przeczytaniu instrukcji i przeglądnięciu MIG-29 mam wrażenie, że w MM jest mało schematów i opisy są dosyć lakoniczne przez co model jest chyba trudniejszy dla osoby, która nie ma dużego doświadczenia. Z drugiej strony kiedyś sklejałem MM i jakoś dawałem radę....Co w Waszej opinii będzie dla mnie lepsze? Ewentualnie, może polecicie jakiś inny samolot?

 
06-03-18 11:49  Odp: [G] Sopwith F1 Camel_Kartonowa Kolekcja
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jeśli nie jesteś pewien czy poradzisz sobie ze zbyt pobieżną instrukcją budowy to sięgnij jeszcze po coś z Kartonowej Kolekcji. Me-109 z nr 26 może być dobrym wyborem jeśli odpowiada ci klejenie myśliwca z 2WŚ. Jeśli chcesz nieco bardziej pracochłonny model to Hurricane z 24 numeru będzie dobry. Ja kleiłem wcześniejsze opracowanie Hurricane jako mój pierwszy model po dekadzie przerwy i poszło nieźle.

Mam natomiast poczucie że mając już wcześniejsze doświadczenie przy klejeniu modeli poradzisz sobie z Migiem (F-16 nie mam to się nie wypowiadam). Są relacje na forum, w razie wątpliwości możesz się nimi posiłkować. Więc jeśli to jest konstrukcja która cię najbardziej ciekawi to ja bym się nie zastanawiał i kleił.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
07-03-18 10:02  Odp: [G] Sopwith F1 Camel_Kartonowa Kolekcja
blindmarten 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dzięki. Zajmę się chyba MIGiem. Będę musiał pewnie dopytać o oznaczenia w wycinankach z MM bo niestety w opisie nie ma legendy co one oznaczają a nie chcę się w trakcie prac zorientować, że coś robię źle ;) Ale żeby nie śmiecić, to może zrobię to w innym wątku.

Jak skończę linki w Camelu i zamaskuję zastrzały pochwalę się zdjęciami:)

 
08-03-18 10:45  Odp: [G] Sopwith F1 Camel_Kartonowa Kolekcja
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajny model.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
21-05-18 15:48  Odp: [G] Sopwith F1 Camel_Kartonowa Kolekcja
blindmarten 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam po dłuższej przerwie. Ukończyłem F-1.

Do wykonania odciągów wykorzystałem nić elastyczną ze sklepu GPM - b. dobry produkt. Zdecydowanie lepszy niż inne nici czy żyłki, które sprawdzałem. Nić pomalowałem na czarno farbką Tamiya i kleiłem klejem CA. Nie obyło się bez problemów, powtórek, korekt itp. Następnym razem na pewno przygotuję sobie miejsca pod linki w trakcie budowy bo po złożeniu całości nie było już tak łatwo. Przy okazji zrobiłem w modelu kilka drobnych szkód - mam nadzieję, że ich nie widać.

Osłonę silnika, zgodnie z sugestią w opisie autora, pomalowałem metaliczną farbką Tamiya.

Braki przy przednim zastrzale, który nie dochodził do górnego płata zamaskowałem kawałkiem czarnego kartonika.

Całość pomalowałem lakierem matowym Tamiya w spreju dla większej trwałości. Poprawił się też wygląd samego kartonu.

Podsumowując nie obyło się bez błędów i problemów jednakże miałem przy sklejaniu dużo frajdy (i trochę nerwów przy linkach) i wyszło chyba całkiem fajnie :) Dzięki za rady! Poniżej zdjęcia.







--

 
21-05-18 17:00  Odp: [G] Sopwith F1 Camel_Kartonowa Kolekcja
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Elegancko. W mojej ocenie model zyskał na wyglądzie po polakierowaniu (mówię z pamięci - zdjęcia w pierwszym poście niestety zniknęły). I naciągi wyglądają ładnie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
21-05-18 17:13  Odp: [G] Sopwith F1 Camel_Kartonowa Kolekcja
blindmarten 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dzięki. Kilka zdjęć z pierwszego postu wrzuciłem raz jeszcze, nie wiem dlaczego zaginęły...

 
21-05-18 17:57  Odp: [G] Sopwith F1 Camel_Kartonowa Kolekcja
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gratuluję ! Ładnie się prezentuje !

 
22-05-18 09:22  Odp: [G] Sopwith F1 Camel_Kartonowa Kolekcja
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

fajny modelik :D

taka uwaga - lotki, to nie jest system fly-by-wire, skoro np.: lewa w dół, to prawa do góry i na odwrót ;)

--

Post zmieniony (22-05-18 09:22)

 
22-05-18 11:26  Odp: [G] Sopwith F1 Camel_Kartonowa Kolekcja
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak jest - na ziemi: lewa góra, prawa dół.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024