FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-03-18 22:10  [G] Drezyna pancerna „КРАСНАЯ ЗВЕЗДА” z GPM-u
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Wszystkich!
Tak, jak pisałem wcześniej postanowiłem odpocząć od gąsienic i dużej liczby kół, więc wziąłem się na powrót za szynowe pojazdy pancerne. Mam już zrobiony model: drezyny pancernej „Tatra” i drezyny D-2, więc wybór padł na drezynę „КРАСНАЯ ЗВЕЗДА” („Czerwona Gwiazda”) z wydawnictwa GPM. Problem stanowiła dokumentacja, bo choć cały model opracowany jest super, to jako, że był to pojazd prototypowy, więc zdjęć w Internecie lub publikacjach o pociągach pancernych jest tylko kilka. Na ich podstawie wprowadziłem dodatkowe elementy podwozia wzbogacając pewne uproszczenia modelu dotyczące tych części, a także postanowiłem zrobić wyposażone wnętrze zamykanego czterema klapami przedziału bojowego drezyny ze stanowiskiem przeciwlotniczego km Diegtiariewa DT. Korzystając z dokumentacji fotograficznej drezyny pancernej МБВ-2, której budowę już też rozpocząłem, zaprojektowałem skrzynki amunicyjne do armaty 76,2 mm, magazynki do km DT i pepeszy, pojemniki na nie, skrzynki na amunicję 7,62 mm do PPSz i DT oraz 5 karabinów maszynowych DT (Diegtiariew Tankowoj) wraz z mocowaniem. To konieczna ilość, ponieważ 2 z nich przeznaczone są do „КРАСНОЙ ЗВЕЗДЫ” -jeden w luku, a drugi na włazie wieży, gdzie był on montowany standardowo na czołgach, a 3 pozostałe do drezyny pancernej МБВ-2 „СТРЕМИТЕЛЬНЫЙ” z GPM-u. Oprócz tego wewnątrz otwieranego przedziału znajduje się stolik z krzesełkiem, na nim mapa i przyrządy kreślarskie (ekierka, kątomierz, cyrkiel i czerwony ołówek), radiostacja, słuchawki, manierki, menażki, gaśnica, apteczka, oświetlenie, przewody elektryczne i skrzynka bezpieczników. Taka sobie moja własna improwizacja tego modelu na podstawie fotek wnętrza МБВ-2.Stanowisko przeciwlotniczego km w luku jest wysuwane z rury prowadnicy tak, aby możliwe było z niego prowadzenie ognia z wierzchu górnego pancerza drezyny. No i rzecz jasna tory kolejowe o radzieckim rozstawie szyn na podstawce do modelu, które na razie są czyste, ale nieco później trochę znikną pod śniegiem.

Tak wygląda podwozie drezyny

, , ,

Tak prezentują się elementy wyposażenia przedziału bojowego stanowiska przeciwlotniczego karabinu maszynowego DT.

, , , , ,
, , , , ,
, ,

Tak wyglądała surówka modelu przed pomalowaniem.

, , , , ,
, , , , ,
,

Tak wyglądał model pomalowany na rosyjski zielony kolor maskujący, który miał być później pobielony zimowym cieniowanym kamuflażem. Oprócz tego widoczne wnętrze częściowo zrobionego i wyposażonego przedziału przeciwlotniczego km-u.

, , , , ,
, ,

Model drezyny pancernej pobielony białym, lekko łaciatym kamuflażem zimowym.

, , , ,

Tory na podstawce do modelu w wersji początkowej, jeszcze bez posypania ich śniegiem.

, , , , ,
, ,

Zdjęcia „balkonowe”
Ponieważ ten śnieżnobiały, praktycznie jednolity kamuflaż trochę mi nie odpowiadał, a brudzenie tego modelu mam zamiar zrobić dopiero latem, aby nie smrodzić rozpuszczalnikami w domu przy problemach wietrzeniem zimą w tak niskich temperaturach, poszperałem w Internecie na temat radzieckich kamuflaży zimowych i postanowiłem trochę uplastycznić to biało-łaciate kamo. Tak bawiłem się też z drezyną pancerną D-2 tylko w wersji drzewek wiosenno– letniej. Zobaczymy jak to maskowanie zimowe sprawdzi się w plenerze. Pierwsze zdjęcia robione na zielonym podłożu i na tle ścian mojego balkonu po ociepleniu bloku i pomalowaniu go przez spółdzielnie na różowawy a nie jak poprzednio biały kolor nie zachwycały mnie, więc poprosiłem żonę o prześcieradło aby zrobić tło i podłoże zimowe. Tym bardziej, że pobielone tory też kontrastowały z zielonym podłożem. Wyszło chyba trochę lepiej.

, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, ,

Zdjęcia wnętrza przedziału bojowego przeciwlotniczego karabinu maszynowego DT. Niestety nie wszystko dobrze widać, bo nie dam rady umieścić obiektywu niżej w fotografowanym przedziale jak na górnym pancerzu. Przydałby się obiektyw aparatura umieszczony światłowodzie.

, , , , ,
, , ,

Zdjęcia plenerowe w zimowej scenerii.
Jako, że zima wkrótce ma się skończyć, a zimowy kamuflaż modelu aż się prosi o zdjęcia w takiej scenerii postanowiłem ruszyć z modelem w zimowe krajobrazy. Muszę przyznać, że ze zdjęciami plenerowymi odrobinę się spóźniłem, gdyż dzień wcześniej była piękna, słoneczna i niezbyt mroźna pogoda, świetnie nadająca się do takich fotografii. Ale ja w tym czasie jeździłem po okolicy samochodem szukając dobrego krajobrazu na zimowy plener, gdzie można byłoby dojechać autem i zatrzymać się w miarę blisko od miejsca wykonywanych fotek, gdyż noszenie tego dość dużego modelu wraz z podstawką, sprzętem fotograficznym i statywem po zaspach śnieżnych nie jest lekką pracą dla 62 latka. W zamierzeniu chciałem zrobić fotografie na tle drzew iglastych-świerków, sosen, zgodnie z kamuflażem modelu, ale tam gdzie był taki las nie dało się niestety z głównej drogi dojechać autem, gdyż kilka dni wcześniej na Podkarpaciu solidnie posypało śniegiem. Ale, żeby w miarę zachować proporcje prawdziwych drzew do modelu w skali 1:25 to odległości fotografowanego obiektu od tła trzeba zmieniać w zależności od tego, jak daleko znajduje się tło, więc musiałem się zadowolić takim tłem, jakie było dostępne i gdzie takie zmiany były wykonalne. A te działania związane były z wielokrotnym przebijaniem się przez głęboki, powyżej kolan śnieg. Zdjęcia były robione w kilku miejscach, dwoma różnymi aparatami, więc proszę oglądających o wybaczenie mi ich ilości, bo choć wydają się w tym śnieżnym krajobrazie podobne, to jednak każde z nich jest inne pod względem tła, położenia całego modelu lub ustawienia wieży, czy warunków oświetleniowych. Pewnym mankamentem odrealniającym wygląd zdjęć są za krótkie tory, które wykonałem na całą długość modelu, czyli do końca osłon zderzaków, a powinienem je zrobić o 5 cm dłuższe poza gabaryty drezyny, bo wtedy sięgały by poza kadr zdjęcia, ale wtedy miałbym problem z umieszczeniem modelu na półce. Zapraszam w zimowy plener okolic Krosna z modelem drezyny pancernej „Czerwona Gwiazda”

, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
02-03-18 00:33  Odp: [G] Drezyna pancerna „КРАСНАЯ ЗВЕЗДА” z GPM-u
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wielkie to!!!! A efekt powala, skąd Wy bierzecie taki talent?

--

 
02-03-18 06:46  Odp: [G] Drezyna pancerna „КРАСНАЯ ЗВЕЗДА” z GPM-u
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

I wykonanie i galeria i opis zmagań , miazdzace.

 
02-03-18 07:08  Odp: [G] Drezyna pancerna „КРАСНАЯ ЗВЕЗДА” z GPM-u
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Wooooow! urwało mi (_!_) właśnie! Bardzo lubię pancerkę na szynach, i gwiazdkę widziałem w niejednym wykonaniu stron, ale Twoja to Mistrzostwo!

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
02-03-18 09:01  Odp: [G] Drezyna pancerna „КРАСНАЯ ЗВЕЗДА” z GPM-u
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tradycyjnie już i wykonanie modelu i galerie w terenie zrobiłeś SUPER ! Nic tylko podziwiać i gratulować.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-03-18 09:43  Odp: [G] Drezyna pancerna „КРАСНАЯ ЗВЕЗДА” z GPM-u
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dużo zdjęć = dużo przyjemności oglądania.
Gratuluję. Robi wrażenie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-03-18 10:09  Odp: [G] Drezyna pancerna „КРАСНАЯ ЗВЕЗДА” z GPM-u
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Aleś Pan nawywijał. Malowanie w choinki jest fantastyczne, rozmiar przeraża ;), ale wykonanie imponuje.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
02-03-18 10:26  Odp: [G] Drezyna pancerna „КРАСНАЯ ЗВЕЗДА” z GPM-u
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kamufluje się świetnie, gratulacje, uczta dla oczu!

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
02-03-18 12:01  Odp: [G] Drezyna pancerna „КРАСНАЯ ЗВЕЗДА” z GPM-u
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękny model!
Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-03-18 12:21  Odp: [G] Drezyna pancerna „КРАСНАЯ ЗВЕЗДА” z GPM-u
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Wow !!
Powiem więcej: WOW !!!!

Gdyby tory były trochę dłuższe i nie kończyły się w kadrze, to niektóre zdjęcia można by wziąć za zdjęcia oryginału.
BRAWO !!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024