FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
17-03-18 12:06  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Super wygląda to twoje sklejanie, ale warto też zwrócić uwagę jak pięknie są spasowane plamy kamuflażu na kadłubie i zbiornikach konforemnych co przy tej ilości poszczególnych części zbiorników nie było prostą sprawą, aby to zgrać.
Wydaje się, że to dobry pomysł, aby dokleić wnęki do poszycia i całość przykleić do wręg.

I przy okazji troszkę zdjęć polskich efów http://www.zoom.mon.gov.pl/galerie/polskie-jastrzebie-mega-galeria/

 
17-03-18 12:21  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Dzięki za zdjęcia ! ;)

 
17-03-18 13:36  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
Seweryn F.   

Świetnie Ci to wszystko idzie. Tym bardziej, że 'Jaszczomp' to nie jest najłatwiejsza rzecz do budowy w kartonie. Będzie piękny model.
Jak tak patrzę na to co powstaje, to aż mnie swędzą ręce, żeby któregoś z moich F-16 w skali 1/48 wziąć na warsztat (a tak chyba z dziesięć ich mam, niestety wszystkie jeszcze w pudłach).
Co do kartonu, to dziwne, bo ostatnio o tej sprawie z Łukaszem rozmawiałem. Dziwne stąd, że to TEN SAM karton, co we wszystkich innych modelach answerowych. Nie wiem, może to kwestia ułożenia arkuszy albo ich cięcia? Zresztą już kiedyś chyba był ten temat poruszany przy okazji modeli ProArte.

 
17-03-18 14:22  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Sewerynie, uważam że to nie ten sam karton. Później zrobię zdjęcia pod światło i może uda mi się pokazać o co chodzi.
W mig 21 i 23 które posiadam nie występuje coś takiego jak w tym F-16.
Chodzi mi o to, że w Jaszczompiu są jakieś dziwne kreski.
Teraz pytanie:czy jest to wada drukarska , czy jakas dziwna faktura kartonu.

 
17-03-18 19:21  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
Seweryn F.   

Ależ ja Ci wierzę przecież.
Dziwię się tylko, że jest inny. Łukasz zawsze drukuje na takim samym (od dawna już).

 
17-03-18 21:56  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Sprawdziłem teraz dokładnie papier z dwóch stron.
Najprawdopodobniej musiała być jakaś wada w druku.
Papier jest gładki.
Na wydrukowanych częściach jest coś w rodzaju bardzo bladych kresek które ciągną się przez arkusze przez co powstaje złudzenie faktury.

Post zmieniony (18-03-18 01:19)

 
18-03-18 13:21  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Witam!

Coś dłubiemy:



Jak widać przy łączeniu segmentów od spodu powstały szpary.
Starałem się jak mogłem, aby były jak najmniejsze.
Tragedii nie ma - jest na razie skandal.
To są właśnie konsekwencje wcześniejszego pośpiechu.
Te szpary i tak będą mało widoczne na gotowym modelu. Starałem się, żeby jak najlepiej dopasować łączenia przy wlocie, ponieważ ten element będzie bardziej widoczny.

UWAGA!

Zmieniłem zdanie co do wnęk podwozia.
Najpierw je wkleiłem w miejsca w szkielecie, potem poszedł w ruch papier ścierny, żeby wszystko ładnie wyrównać, na koniec poszycie ładnie się wpasowało.

Uważam, że to była lepsza decyzja.

Następnie :



Prosta sprawa, bo chyba tylko 6 elementów do poskładania.

No i rzut oka na całość :



CDN...

Post zmieniony (18-03-18 13:21)

 
18-03-18 18:16  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam pytanie, czy we wnękach podwozia przedniego i głównego to już wszystkie części są wklejone, czy zostawione na późniejszy etap, bo tam jest spora rzeźnia jeżeli chodzi o to co w nich się znajduje https://doogsmodelsdotcom.files.wordpress.com/2017/09/img_20131114_004349_zpsfd54fa7b.jpg , https://www.bnamodelworld.com/model-planes-landing-gear-aires-air-2067?zenid=f86b72d60fbe7b87b5b8044c048a6392 ?
Dysza silnika też jest skończona ?

 
18-03-18 19:23  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Wnęki jeszcze nie są skończone. Tam gdzie jest brązowy kolor dojdą jeszcze elementy, ale nie będzie takiego ścisku jak w tym plastiku.
Będę uzupełniał w późniejszym etapie. Raczej nie powinno być problemu żeby to zmieścić.
Dysza jest skończona.
Tak jakby mało rozbudowana co do reszty modelu.
Nie będę nic dorabiał/przerabiał chociaż mógłbym gdzie niegdzie.

 
18-03-18 20:02  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczywiście nie chodzi o to, że masz coś dorabiać tylko o to ile jest części w danym podzespole. Dysza to jednak element, który jest mocno widoczny i trochę słabo się prezentuje, no ale co zrobić.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024