FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
10-03-18 17:29  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Fajnie ze go kleisz. Answer na pewno wyda errate jak szanujace sie wydawnictwo;)

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
12-03-18 12:25  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wydało już tyle errat, ze napewno wyda;)

Co sie tyczy modelu, czubek jak i cały model klejone na najwyższym poziomie.
I moja mała dygresja na temat wydawcy. Temat postu to „F-16 ...nie wytrzymałem...ja też nie wytrzymuję...
Szkoda że temat i opracowanie zostało skopane przez wydawcę....nie pierwszy raz i smutne, że nie po raz ostatni. Nadziałem się na Miga-23 w ten sposób wydany. Chyba , że to celowe działanie, żeby po jakimś czasie wydać kolejny model, tylko w innym malowaniu i tym razem dobrze wydrukowany. Nie podejrzewam celowego działania, ale dziwnie to wygląda.
Nieczytelne rysunki, błędy w napisach eksploatacyjnych, wycinanka nie zszyta tylko niechlujnie klejoną ( po 2 przejrzenia wylatują kartki). Pośpiech? Żądza pieniądza? Tylko po co? Można być czasopismem elitarnym, ale na to trzeba zapracować...nie w ten sposób.
Szkoda mi tylko Marcina, świetny projektant a zaraz będzie utożsamiany z błędami wydawniczymi...


--

Post zmieniony (12-03-18 12:49)

 
12-03-18 17:08  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
karlos   

Precyzyjnie zaprojektowany ten ,,nosek" f-16 chyba najlepiej z tych wszystkich jakie do tej pory biły wydane .Brawo dla projektanta

 
13-03-18 01:00  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Witam do końca urlopu zostały dwa dni, więc biorę się do roboty:

Szkielet centralnej i tylnej części kadłuba :



Przymiarki na sucho ( jeszcze nie wszystkie el. poszycia złączone) :



Porównanie eFa z GPMu :



Poskładane wszystko do kupy, nosek oczywiście na sucho, dopiero na sam koniec zostanie doklejony :



Jak dotąd pasowanie części rewelacyjne.

Niestety, jak cholera rzuca się w oczy element przeznaczony dla wersji bez CFT...
I to nie dlatego, że nie widać na nim żółtego koloru...
No cóż, mam wielką nadzieję, że same zbiorniki odwrócą uwagę od tych różnic w odcieniach.

CDN...

 
13-03-18 07:27  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Chyba nie doczytałem, dlaczego musiałeś wykorzystać ten jeden fragment poszycia za kabiną z wersji bez CFT? Zepsułeś go czy go brakuje?

 
13-03-18 08:00  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Na zdjęciach różnice koloru widać jak na dłoni...ta nieszczęsna część dzieli kolorystycznie model na pół :-/ Chyba że to wina zdjęć...

Post zmieniony (13-03-18 08:07)

 
13-03-18 08:06  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Popsułem go, ponieważ użyłem kleju RED i za mocno docisnąłem pasek łączący ( moje gapiostwo ).
Przez to z zewnątrz odbił się i nie było równej powierzchni.

E: Przemku, akurat o tym elemencie nie wspomniałem.
Ten, gdzie brak jest napisów to inny :)

Post zmieniony (13-03-18 08:07)

 
13-03-18 08:12  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Niestety taka jest różnica.
Szkoda bo gdybym wiedział wcześniej chyba użył bym tego poprzedniego elementu i byłby delikatny schodek na poszyciu.

 
13-03-18 08:24  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

A to mój błąd, myślałem że chodzi o ten element ;)

Podglądam dalej, powodzenia w budowie.

Pzdr

 
17-03-18 11:20  Odp: [R] F-16C Block 52+ Angraf, czyli nie wytrzymałem...
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Witam po dłuższej przerwie.

Niestety, urlop się skończył, więc wszystko zwolniło.
Od środy coś dłubałem i oto co powstawało :



Poszycia dolne, postanowiłem skleić wszystko w jedną skorupę, później dokleję wnęki podwozia.

Zastanawiałem się czy wkleić je najpierw do miejsc w szkielecie, ale później stwierdziłem, że najpierw je dokleję do poszycia, a później wszystko razem osadzę na wręgach.

Z lewej strony przy pierwszym elemencie z przodu musiałem użyć papieru ściernego, ponieważ przez wcześniejszy błąd ( nie równo przyklejone poszycie w segmencie kabinowym ) bez szlifowanie nie chcę mi się równo schodzić poszycie.

Jak widać rezygnuję z pasków łączących na rzecz pod poszycia.

Powstało też coś takiego:



Przyznam szczerze, że jak do tej pory chyba najcięższe do wykonania elementy dla mnie.
Same Na 3 dni klejenia 2 dni poszły na zbiorniki.
Te krzywizny plus TEN karton.
Cudem udało się to skleić bez ubytku w druku.

Z osadzeniem tego ustrojstwa będzie nie lada wyczyn :) Nie wiem jeszcze jakim klejem to zrobię, ale zastanawiam się nad RED'em. Biały, później przezroczysty i nie rozmiękcza tak papieru jak wikol.

CDN.

Post zmieniony (17-03-18 11:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024