FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-02-18 11:03  [G] Answer PC-553 1:200
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Model skończony w połowie 2017, prezentowany już na kilku konkursach. Kleił się dość dobrze, nie było z nim większych problemów. Minusem modelu są drabinki i uchwyty narysowane na nadbudówce co psuje efekt końcowy. Zabrakło kilku elementów w instrukcji i na rysunkach montażowych, musiałem więc wspomagać się zdjęciami. Kilka drobiazgów dorobiłem lub przerobiłem. Jest to mój pierwszy okręt z prawdziwego zdarzenia na którym uczyłem się robić relingi z drutu, naciągi i inne drobiazgi okrętowe. Jak na pierwszy okręt to wyszedł całkiem nieźle.

Zdjęcia robione ziemniakiem.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

Post zmieniony (22-04-18 16:09)

 
28-02-18 11:25  Odp: [G] Answer PC-553 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny,delikatny ładny reling,pięknie się prezentuje,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-02-18 11:35  Odp: [G] Answer PC-553 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak dla mnie to model wykonałeś świetnie. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-02-18 11:57  Odp: [G] Answer PC-553 1:200
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Gdzieś już to widziałem...
Tylko, że Twoje wykonanie jest o niebo lepsze od tego mojego.
Potwierdzam, że model bardzo przyjemny w sklejaniu.

 
28-02-18 12:01  Odp: [G] Answer PC-553 1:200
yak   

Czy można prosić o dwa słowa o sposobie wykonania relingu. Grubość i rodzaj drutu, sposób łączenia i osadzania na pokładzie, czy był malowany? Pierwszy reling przede mną stąd pytanie.

 
28-02-18 12:46  Odp: [G] Answer PC-553 1:200
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Miałem zapytać o to samo. Dodaj proszę czym i jak kleiłeś ?
Okazuje się że relingi mogą człowieka pokonać. :))
Zawsze mi się to pływadełko podobało.

A model jest superowy. :)

Post zmieniony (28-02-18 12:47)

 
28-02-18 12:53  Odp: [G] Answer PC-553 1:200
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wiosna idzie, wszystko zaczyna spod ziemi wyłazić:-)
Pięknie stary - widziałem Twoje modele na żywo, ale fajnie, że zamieściłeś galerie również na forum, bo jest na co popatrzeć i co podziwiać:-)
Relacje z GEKO ruszyły, Renia wstawia galerie dawno skończonych modeli... Wiek odrodzenia nadchodzi:-)
Teraz gdybyś tak przywalił fajną relacją z budowy tego, co tam majstrujesz cichaczem po kątach w swojej hacjendzie, to byłaby pełnia szczęścia:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-02-18 13:47  Odp: [G] Answer PC-553 1:200
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

W odpowiedzi o wykonanie relingów nie może zabraknąć podziękowań dla Oświęcimskich okrętowców Andreasa, Anda i Lazarusa, za porady i wyjaśnienia bez których ten model pewnie by mnie przerósł. Wiele nauczyłem się z tej relacji Andreasa.

Relingi są zrobione z dwóch rodzajów drutu mosiężnego. Słupki 0,20mm, reszta 0,10mm. Na pokładzie, w miejscach gdzie mają być wklejone słupki, zrobiłem delikatne, płytkie nakłucia szpilką. Tylko tyle żeby słupki znajdowały sobie miejsce w kartonie. Słupki wycięte używając szablonu, żeby długość się zgadzała. Przyklejone rzadkim, świeżym super glutem (tutaj podziękowania dla Laszlika za wskazanie świetnego gluta, Pattex 5ml z pędzelkiem). Dolny drut podparłem kartonikiem 1mm, przykleiłem Pattexem, górny drucik ciut poniżej końca słupka (w tym modelu tak ma być), a środkowy reling to już kompletnie na oko, żeby było mniej więcej równo.

Reling był malowany kilkukrotnie bardzo rzadką farbą. Używam pactry lub valejo, rozcieńczam wódką. Sprzedawca w sklepie modelarskim kiedyś mi to zasugerował i myślałem że to jakiś żart. Pomimo tego spróbowałem i okazuje się że Pactra rozcieńczona wódką bardzo dobrze kryje elementy metalowe i żywiczne.

Grzesiu, relację zacznę na pewno ale też będzie robiona ziemniakiem no i cudów nie będzie tak jak u tych trzech co czasem wpadną na golonko :)

--

Post zmieniony (28-02-18 13:52)

 
28-02-18 13:49  Odp: [G] Answer PC-553 1:200
yak   

Dzięki, o to mi chodziło.

 
28-02-18 20:37  Odp: [G] Answer PC-553 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Mały prosty ale ładny ;-) Nawet bardzo.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024