FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
21-10-18 13:41  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Skończyłem układ napędowy nie mając żadnych problemów z pasowaniem.
Wycinankowy jest trochę za bardzo uproszczony tj. część 103 i 104 są 2D więc je przerobiłem tak jak to jest w parowozie.
Część 100 w wycinance ma podane aby podkleić do grubości 4 mm i tym samym jest za gruba , wystarczy 3 mm.

Teraz zestaw laserowy i część 171 i 171a (korba od tłoka do trzeciej osi ) obie te części mają wycięty środek ,a powinien być wycięty tylko w 171a

Wracając do ostoi i wszystkiego co niej jest mocowane to na rysunkach brak jest oznaczenia nr części zaworów ogrzewania,
więc musiałem szukać na arkuszach czy zostały przewidziane ale znalazłem i jest to część 181.






Jak na razie budowa przebiega bez problemów jedyne co mnie dziwi to brak jakiejkolwiek chronologii w numerowaniu
części. No i do następnego wejścia za kilka tygodni. Będzie budka wraz ze skrzynią węglową.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
21-10-18 14:18  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zdjęcia niedostępne bo nie opłaciłeś abonamentu ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-10-18 14:22  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Darmowy transfer się skończył i do końca miesiąca zdjęć nie będzie widać , ale wystarczy kliknąć na zdjęciu i jest widoczne

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
21-10-18 15:15  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No niestety nie jest widoczne :-(

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
10-11-18 23:40  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Mała aktualizacja z dwoma małymi elementami od hamulców.
Zostały zrobione na podstawie wycinankowych z rozszerzeniem o kilka detali




Jutro będzie coś większego

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
11-11-18 14:35  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Jak zapowiadałem dziś będzie o budce maszynisty wraz z skrzynią węglową.
Generalni to wszystko pasuje idealnie ale co do projektu mam mieszane uczucia. Drzwi zostały tak zaprojektowane że są zamknięte na stałe więc musiałem je przerobić na otwarte bo tak z detalizowane wnętrze się o to prosiło. Dach którego jeszcze nie zrobiłem ze względu na montaż
elementów wyposażenia od spodu nie ma kolorowego elementu ( sufitu we wnętrzu ) i tu myślę że to przeoczenie. Dla mnie to nie problem bo
sufit będzie z desek. Co do drzwi to miejsca na klamki są źle oznaczone i jest dwoje prawych drzwi nie ma na lewą stronę.



Drzwi i szyby zostaną zamontowane po wyposażeniu wnętrza. c.d.n.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
11-11-18 17:13  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Pięknie Ci wychodzi ten model. Podglądam Twoje zmagania z dużym zainteresowaniem bo bardzo mnie ten model ciekawi. Korci mnie aby kiedyś w przyszłości skleić jakiś parowóz i wtedy na pewno będzie to Tkt48. Kilkanaście kilometrów od miejsca gdzie mieszkam jeździ sobie od czasu do czasu taki parowóz więc mam dodatkowe motywacje.

--

Post zmieniony (17-11-18 19:39)

 
17-11-18 18:09  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Coś mnie wena opuściła i od kilku dni mało kleje ale powstały dwa elementy wyposażenia budki.
Zawór składa się z ponad 30 części ,jeszcze bez pokręteł



Elementy układu hamulcowego zostały zamontowane do dudki



--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
18-11-18 10:37  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

W nocy nastąpił znaczny wzrost motywacji . Udało się wreszcie polakierować walczak do satysfakcjonującego mnie efektu.
Pierwsza próba montażu w całość przebiegła pomyślnie , ale nie obyło się bez małych problemów.
Popielnik jest troszkę za szeroki i bardzo ciasno wchodzi do ostoi można powiedzieć że na siłę. zwężony o 1 mm (część 40a) byłby akurat.
Ważne że nie muszę go rozpruć i robić na nowo.
Podpora walczaka jest o 1 mm za nisko będzie trzeba zrobić jakąś podkładkę i tu raczej wykluczam mój błąd bo nie ma możliwości przyklejenia jej niżej lub wyżej.




--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
21-11-18 14:32  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Ładnie Ci wychodzi ta "Tekatka" Primo. "Olkę" zostawisz bez tendra ?
Zapytam czym gruntujesz karton, jak i jakimi farbami malujesz i jaką stosujesz technikę "brudzingu" ?
Dobrze wygląda, szczególnie ten kolor zielony.

Pozdrawiam,
Zdzisław

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024