FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-02-18 17:25  [G] PzKpfw II Aufs. C - Haliński, wyd. Answer
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam,

w końcu postanowiłem wrzucić galerię modelu, który ukończyłem rok temu. To pierwsza moja wyklejanka, na której postanowiłem nauczyć się waloryzacji. Pierwotnie planowałem pomalować go pędzlem ale finalnie zorganizowałem aerograf. Jako, że na początku swojej przygody z malowankami nie czułem się za pewnie oraz nie posiadałem wszystkich kolorków do pomalowania oryginalnych oznaczeń, zmieniłem koncepcję na wariant wymagający tylko białej farbki :) Znalezienie jakiegokolwiek egzemplarza na foto, który nie pochodziłby z kampanii francuskiej graniczy z cudem ale finalnie jedną fotkę ustrzeliłem.

Z perspektywy czasu widzę kilka błędów podczas tej roboty. Ten najbardziej widoczny to zmechacona powierzchnia wieży. Użyłem wówczas zbyt grubego papieru ściernego do "gładzenia". Myślałem, że aero może zamaluje i "przyklepie" włókna ale tak nie było. Wolałem nie poprawiać tego w obawie o spawy i inne elementy, które mogłem uszkodzić. Jakoś to przeżyje. Kolejnym błędem było użycie za grubej tekturki do zrobienia wanny. Nowicjusze zanotujcie: lepiej nadłożyć szpachli w brakujące miejsca niż męczyć się z rozklejaniem i szlifowaniem za grubych elementów. Trzecia rzecz to błotko: za dużo. Dużo pracy poświęciłem detalizacji wahaczy, śrubek i innych elementów wokół co finalnie zachlapałem błotem. Widocznie jako świeżak musiałem się wyżyć.. Źle to nie wyglada ale szkoda trochę... Ogólnie jestem bardzo zadowolony z efektu. Dużo się nauczyłem młócąc tego panzera i czytając Wasze wątki. Oto on.

https://www.flickr.com/photos/161237484@N04/albums/72157688240899910




Post zmieniony (26-02-18 17:27)

 
26-02-18 18:24  Odp: [G] PzKpfw II Aufs. C - Haliński, wyd. Answer
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Model fajnie sklejony, ale chyba ostro przesadziłeś z ilością błota. Może trochę marudzę,ale preferuję mniej "utytłane" modele :)

 
26-02-18 20:05  Odp: [G] PzKpfw II Aufs. C - Haliński, wyd. Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania. Podoba mi się. Co do błota to oczywiście rzecz gustu. Ja jeżdżę samochodem na co dzień w terenie i czasami żebym tylko takim wracał do firmy to bym się cieszył :) Już nawet na myjkę nie chcieli mnie wpuścić :) Co do kłaczków na wieży to ja po malowaniu modelu przecieram go płaskim pędzelkiem z przyciętym na około 3 mm sztywnym włosem. To usuwa wszelkie zmechacenia, a nie niszczy np. spawów.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-02-18 13:56  Odp: [G] PzKpfw II Aufs. C - Haliński, wyd. Answer
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Podoba się. Widać sporo waloryzacji, spawy itp. Ciekawie wyglądają przejścia i różne odcienie kolorów na kadłubie. Plamki błota, którymi popryskane są koła może trochę za powtarzalne ale ważne że zróżnicowane kolorystycznie. Spróbuj następnym razem użyć bardziej rościeńczonego błotka to plamki powinny być delikatniejsze. Mało nas jeszcze malowaczy i brudzaczy w kartonach dlatego trzymam kciuki za kolejne modele i eksperymenty malarskie.

 
27-02-18 14:24  Odp: [G] PzKpfw II Aufs. C - Haliński, wyd. Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak dla mnie trochę za bardzo ubrudzony - np. powierzchnie toczne kół nośnych. Ale to indywidualne podejście i wizja tego modelu, a z tym nie ma co dyskutować. Efektowny model potwierdzający, że to opracowanie (a może ten pojazd) to bardzo wdzięczny temat. Gratulacje.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
27-02-18 15:19  Odp: [G] PzKpfw II Aufs. C - Haliński, wyd. Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak czołg przejedzie po takich błotnych zalanych wodą zapadlinach na trasie przejazdu to powierzchnie toczne kół nośnych będą za bardzo brudne, czy raczej w sam raz będzie wygląd oddany tak jak w powyższym modelu ?
https://www.youtube.com/watch?v=7TDAZoizwUk

 
27-02-18 16:01  Odp: [G] PzKpfw II Aufs. C - Haliński, wyd. Answer
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kanwą tej wojennej opowieści były przeprawy całego dywizjonu pancernego przez wyorane gąsienicami głębokie, błotne rozjezdziska.

Przykłady gęstej zalepy układu jezdnego ciężkim błotem:



Na przykładowych filmach poniżej nie ma "suchych" powierzchni tocznych, gdyż jest to błoto zmieszane z wodą.

https://www.worldwarphotos.info/wp-content/gallery/germany/tanks/panzer-2/Panzer_II_tank_code_II07.jpg

http://youtu.be/Anj3Hzav4PY?t=49

https://youtu.be/AABCsu7PhYY?t=234

 
27-02-18 16:49  Odp: [G] PzKpfw II Aufs. C - Haliński, wyd. Answer
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

@dweler

Masz zupełną rację. Odcień "european earth" jest stasznie zdradliwy. Po zmieszaniu z binderem ma kolor taki sam jak to ciemniejsze błotko. Dopiero po wyschnięciu widać gdzie w zasadzie się nim pryskało. Trzeba z tym uważać. Teraz uważam, że w ogóle niepotrzebnie ten odcień dodałem.

 
27-02-18 18:41  Odp: [G] PzKpfw II Aufs. C - Haliński, wyd. Answer
RAVEN6   

A mnie się akurat to brudzenie bardzo podoba. Podobnie zresztą jak i cały Twój model. Na zdjęciach, które pokazałeś widać, że naprawdę czołgi potrafiły być jeszcze bardziej obłocone. Sam zresztą miałem dwa razy "błotną przygodę" swoim samochodem - po jeździe autko było podobnie obłocone jak Twój model :-)

 
27-02-18 19:52  Odp: [G] PzKpfw II Aufs. C - Haliński, wyd. Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przecież po to wstawiłem link do filmu, aby zobaczyć naocznie, że tak jak wykonał ubłocenie tymek jest to bardzo wierne odwzorowane - brawo !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024