FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-02-18 15:35  [G] Projekt 971M Szczuka-M / K-335 GIEPARD (AKUŁA III) 1:200 [GPM]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Wymęczyłem.

Straciłem serce do tego modelu po tym jak skończyłem sam kadłub. Strasznie nie wyszedł mi dziub. Model odleżał swoje i jednak doczekał się ukończenia. Nie wyszedł idealnie. Ale daje mi +1 do galerii i tylko dlatego go prezentuję na forum.

Okładka.


Galeria.




--

Post zmieniony (24-02-18 16:38)

 
24-02-18 19:21  Odp: [G] Projekt 971M Szczuka-M / K-335 GIEPARD (AKUŁA III) 1:200 [GPM]
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

I dobrze, że pokazujesz. Co do dziobu to polecam spróbować BCG. Można go fajnie zaokrąglić. Przetestowałem to w moim Orle.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
24-02-18 19:58  Odp: [G] Projekt 971M Szczuka-M / K-335 GIEPARD (AKUŁA III) 1:200 [GPM]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Swietnie że pokazujesz, a ja dodam pytanie .Jak buduje się okręty podwodne ? Czy z pasków blach zwijanych w kółka (elipsy) ? Skoro coś , w tym przypadku okręt podwodny każe nam sie sklejać "wbrew naturze" to co się dziwić że trzeba mieć nadzwyczajne zdolności by to wyszło dobrze.?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
24-02-18 19:59  Odp: [G] Projekt 971M Szczuka-M / K-335 GIEPARD (AKUŁA III) 1:200 [GPM]
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Kawał modeliszcza. Gratuluję.
Tylko zdjęcia jakby małe. Daj kilka więcej i większych.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
24-02-18 20:40  Odp: [G] Projekt 971M Szczuka-M / K-335 GIEPARD (AKUŁA III) 1:200 [GPM]
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Okręt podwodny powstaje z sekcji takich np. https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%99ty_podwodne_typu_Skipjack#/media/File:Scamp%27s_Hull_section_number12.jpg lub takich http://www.990px.pl/index.php/2009/09/16/podwodny-mysliwy/, https://ujarani.com/335401
więc, gdzie ty Alski widzisz sklejanie tego modelu wbrew naturze ? Po prostu zbyt słabo sekcje dziobowe zostały wyoblone i dlatego są mocno widoczne łączenia poszczególnych części.

 
24-02-18 20:52  Odp: [G] Projekt 971M Szczuka-M / K-335 GIEPARD (AKUŁA III) 1:200 [GPM]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

TRH - właśnie nasaczalem od wewnątrz karton najpierw woda potem delikatnie BCG, ale nie dałem rady wyoblic tego dziobu właściwie na żarówce LED (przepalonej). Moze tez dlatego ze ten model był na strasznie grubym kartonie, najgrubszym jaki do tej pory miałem.

Piotter - zdjec wystarczy ;) jest sporo niedociagniec.

Alski - tak, te które dotad robiłem były zaprojektowane jak kadlub samolotu. Kupiłem sobie teraz Tułę z WAK i ona jest na sztywnym szkielecie i tu sie trochę boje ja zacząć. Kojazy mi sie ze na sztywnym szkielecie jeden mały błąd 5 części dalej nawarstwia sie i robi sie z tego mega bledu. Jakoś nie czuje sie jeszcze gotowy na takie konstrukcje.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
24-02-18 22:51  Odp: [G] Projekt 971M Szczuka-M / K-335 GIEPARD (AKUŁA III) 1:200 [GPM]
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Woda nie nasączaj, bo to bardzo ryzykowne, lepiej dać nieco więcej BCG. Do wyoblania ja stosuję np. mosiężna kulkę na patyku o średnicy ok 1 cm. Oczywiście wszystko na delikatnie miękkim podłożu. Tak czy owak po testuj tę metodę dalej, bo jest naprawdę warta uwagi. Zwłaszcza w tego typu podwodniakach ;) Powodzenia z kolejnymi "cygarami".

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
25-02-18 07:06  Odp: [G] Projekt 971M Szczuka-M / K-335 GIEPARD (AKUŁA III) 1:200 [GPM]
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jesteś dla siebie zbyt surowy. Gdybyś nie pokazał nie dostałbyś paru cennych rad.
Pzdr

 
25-02-18 09:25  Odp: [G] Projekt 971M Szczuka-M / K-335 GIEPARD (AKUŁA III) 1:200 [GPM]
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, mnie tam sie podoba ten okręt, następny wyjdzie lepiej , nie każdy musi być mistrzem świata w klejeniu. Praktyka i doświadczenie przychodzi z czasem.

 
25-02-18 10:08  Odp: [G] Projekt 971M Szczuka-M / K-335 GIEPARD (AKUŁA III) 1:200 [GPM]
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobrze wyszedł, nie tragizuj waść!! Nie widziałeś moich wypocin...

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024