FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-02-18 10:18  [N] IJN Shimushu - MODEL HOBBY
-MODEL-HOBBY- 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witamy,

Prezentujemy drugą w tym roku nowość naszego wydawnictwa.
Jest to model Japońskiego eskortowca
Shimushu




Do modelu dostępne są zestawy:

1. Szkielet
2. Grawerowane pokłady
3. Dedykowane relingi
4. Zestaw detali No.1
5. Zestaw detali No.2
6. Maszty i bomy
7. Wały śrub i elementy wyposażenia
8. Lufy i bomby głebinowe

Autorem modelu jest Pan Alexandr Balitsky

Więcej informacji o produktach (opisy zawartości zestawów), galeria zdjęć, wydrukowane arkusze i akcesoria są dostępne w galerii tego produktu na naszym profilu FB.

MODEL HOBBY

Zapraszamy!!

--

Post zmieniony (21-02-18 10:49)

 
21-02-18 18:02  Odp: [N] IJN Shimushu - MODEL HOBBY
Tytus   

Witam,

Shimushu to typ Ishigaki, którego model wydało Modelarstwo Okrętowe w 19 numerze specjalnym.
Projektant też ten sam, Pan Balickij, więc jakość na wysokim poziomie.
Jeśli dobrze pamiętam, model przedstawia Ishigaki w 1941 roku.
Na okładce Shimushu prezentuje się z 1944 roku, więc z nieco innym uzbrojeniem.
Mnie cieszy każdy model okrętu.
Tutaj można było zaskoczyć i przygotować okręt pod banderą ZSRR. Po wojnie okręt przejęła marynarka radziecka.
Taka ciekawostka mogła się pojawić, choć na pewno brak planów.
Model byłby trochę "na wyczucie", ale ciekawy :-)

 
21-02-18 19:53  Odp: [N] IJN Shimushu - MODEL HOBBY
SAW 

 

Świetny model. Mam Ishigaki z Modelarstwa Okrętowego razem z blaszkami. Ciekawe jak się prezentują te zestawy blach z MODEL HOBBY do Shimusu. Może będzie można coś dołożyć z dodatków do Ishigaki. (pokłady, bomy itp)

Pozdrawiam

 
21-02-18 23:09  Odp: [N] IJN Shimushu - MODEL HOBBY
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wspaniała wiadomość!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
23-02-18 09:07  Odp: [N] IJN Shimushu - MODEL HOBBY
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Fajna okładka;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
23-02-18 10:24  Odp: [N] IJN Shimushu - MODEL HOBBY
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Opracowanie też wygląda fajnie.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
23-02-18 10:30  Odp: [N] IJN Shimushu - MODEL HOBBY
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Dla mnie świetny temat i oby więcej takich jednostek, przecież obok klas głównych trzeba też jakąś eskortę postawić ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
23-02-18 10:53  Odp: [N] IJN Shimushu - MODEL HOBBY
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo dobrze, iż wydawca zdecydował się na wydanie Shimushu.

Okręt ten otwiera klasę czterech eskortowców (Shimushu, Kunanshiri, Ishigaki, Hachijo).
W stosunku do Ishigaki jego konfiguracja jest nieco inna, zarówno w wyposażeniu I uzbrojeniu.
Alexandr Balitsky projektant modelu dla Modelarstwa Okrętowego jest też projektantem Shimusu, dlatego można pokusic się o stwierdzenie iż będzie to dobry model.

Co do stwierdzenia Tytusa ,,dlaczego nie pod banderą radziecka"

Jak to mówią każdy ma jakieś swoje motywacje, upodobania.

Ja natomiast chciałbym zwrócic uwagę na okładkę wydawanych modeli przez to wydawnictwo, gdzie w lewym rogu znajdują sie ważne z historycznego punktu widzenia informacje.
W tym przypadku napisano że eskortowiec brał udział w operacji TA, w listopadzie 44 roku w Zatoce Ormoc.
Mamy więc jasno przypisany model do konkretnego wydarzenia. Podczas tej operacji okręt zestrzelił 1 bombowiec amerykański, co też stało się motywem przewodnim okładki, zreszta bardzo ładnej.

Wydawca zatem tak jak opisałem wyżej stara sie umiejscowic dokładnie w ramach czasowych oferowany model, przypisac go do konkretnej opeacji.

Czy okręt pod banderą radziecką byłby ciekawy, zapewne jako okręt tak, ale historycznie juz nie, bo po wojnie jego gwiazda zgasła I niczym się nie wyróznił.

--

Post zmieniony (23-02-18 10:58)

 
25-03-18 11:34  Odp: [N] IJN Shimushu - MODEL HOBBY
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

I co? ma już ktoś? Jak druk?

 
27-03-18 07:57  Odp: [N] IJN Shimushu - MODEL HOBBY
Lesio73 

 

No pewnie, że ma - ja swojego Szymusia odebrałem w Rypinie.
Druk bardzo fajny (oczywiście offset ale to chyba jasne w Model Hobby), jest trochę drobiazgów na cieńszym papierze przez co łatwiej będzie je ukształtować i skleić (to postulowano m.in. po wydaniu Hiburiego).
Niedawno też otrzymałem z wydawnictwa wręgi i dodatki laserowe - jest moc.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024