FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
20-02-18 20:34  Odp: [R/R] HMS Albatross - GPM 1:200
GPM 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


kolego F4kL0gic to są te same fotki tylko troszkę skadrowane - może trzeba monitor przetrzeć , ... "celowo pogorszona jakość" to względem czego? tego co dopiero pokażą ?
kupy się to nie trzyma.
kilka sprostowań
Walrusy są dwa, nie jeden. Dla amatorów większej ilości są do pobrania.
https://sklep.gpm.pl/download
kolor dna jest jest bardzo zbliżony do schematu malowania w MO , a skoro autor planów tak to widział to nie mnie polemizować. Ja HMS ALBATROSSA na oczy nie widziałem i czy taki czy inny czerwony... to kwestia interpretacji. Może brunatny a może czerwony.
Co do dźwigów to istotnie, kartony barwione w masie są w ograniczonym asortymencie i albo zrobimy z białego do malowania albo z przypominającego właściwy odcień (który można też pomalować )Tu wybór kolorów jest ograniczony i nigdy nie ma takiego właściwego.
Szablony za kilka dni będą podobnie jak szalupy jako pdf , istotnie można było zrobić trochę więcej.
a tak poza tym to cieszę się czy taki cudak się podoba
pozdrawiam

--
pozdrawiam
www.gpm.pl
http://www.www.gpm.pl

 
21-02-18 00:09  Odp: [R/R] HMS Albatross - GPM 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Cieszę się, że sam wydawca odniósł do moich uwag.;) Tak jak pisałem, są to moje własne uwagi.
Natomiast:
1.Nadal będę się upierał, że w modelu jest jeden Walrus. Jest jeszcze jeden samolot, ale jest to Seagull . Jeśli projktant tak bardzo trzymał się planów z MO, to jest tam tabelka z wodnosamolotami, według której od 1940 do 1943 roku stacjonowało na nim 9 wodnosamolotów Walrlus. A sam model jest na 1942 rok.
2. Bardzo mnie cieszą dodatkowe Walrusy do ściągniecia, bo bez nich dziwny ten okręt.;) Tak samo, jak i łodzie. Widać renomę wydawcy! Dziękuję za szybką reakcję!.;)

Post zmieniony (13-11-19 23:49)

 
21-02-18 00:30  Odp: [R/R] HMS Albatross - GPM 1:200
GPM 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Fakt , umknęło mi to.Wypadałoby zrobić teraz ze złożonymi skrzydłami, ale myślę że to już nie problem

--
pozdrawiam
www.gpm.pl
http://www.www.gpm.pl

 
23-02-18 23:03  Odp: [R/R] HMS Albatross - GPM 1:200
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Mam i ja. Ładny model. Nawet bardzo. Czegoś mi jednak w nim brakuje....8 Morsów? Nie! Zapasu koloru:)

 
01-04-18 16:50  Odp: [R/R] HMS Albatross - GPM 1:200
gaak 

Na Forum:
Galerie - 6
 

Cześć. A kto jest autorem tego modelu?

 
13-11-19 23:51  Odp: [R/R] HMS Albatross - GPM 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Kadłub Albatrossa:

 
13-11-19 23:55  Odp: [R/R] HMS Albatross - GPM 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Dźwigi okrętowe. Zestaw laserowy + elementy wycinanki. Tutaj podziękowania do wydawcy za wytrawienie ich w moim kartonie.;)

 
13-11-19 23:58  Odp: [R/R] HMS Albatross - GPM 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Szalupy i łodzie motorowe. Tutaj posiłkowałem się wycinanką Albatrossa z Black Cat

 
14-11-19 07:55  Odp: [R/R] HMS Albatross - GPM 1:200
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Fiu fiu... Przyjemnie to wygląda. :))

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
13-12-20 23:44  Odp: [R] HMS Albatross - GPM 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Czas leci.;) Model skończony jakiś czas temu. Przy sklejaniu posiłkowałem się planami z Modelarstwa Okrętowego , zdjęciami z netu i modelem Albatrossa z Black Cat. Ogólnie model przyjemny w budowie z bardzo fajną bryłą kadłuba. Przepraszam za tło do zdjęć.;)






Post zmieniony (13-12-20 23:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024