FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 14Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
18-02-18 16:40  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Finn flash.
Zauważyli brak wnętrza kabin, brak silników i niewłaściwe proporcje sylwetki a finn flash się podoba?

:)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-02-18 17:37  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fakt, samolot to Wam średnio wyszedł. Po pierwsze dzielenie segmentów powinno być przed drugim oszkleniem. W tym miejscu jest załamanie linii, teraz zrobiliście równą rure. Żeby resztę ocenić trzeba by było zrobić zdjęcie z profilu. Szczerze mówiąc jak pokazaliście rysunki to nie wiedziałem jaki samolot macie zaprojektowany.. a Kingifshera kleiłem, ale nie poznałem :)

Mam nadzieję ze jest czas poprawić.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
18-02-18 23:05  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Strach się odzywać...;) Ja tylko grzecznie zapytałem wydawcy, Kingfischer ma sporo oszklenia i dla mnie kiepsko wygląda to z kartonu. Jak dla mnie wydawnictwo Szkutnika podchodzi bardzo profesjonalnie do tematu projektowania modeli. Stąd moje skromne pytanie. Myślę, że to jakoś ogromnie nie podroży projektu. A efekt będzie na pewno o niebo lepszy.

 
18-02-18 23:51  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Chciałbym przypomnieć, że ten model został zaprojektowany przez Jurgena. Szkutnik stwierdził, że warto ten model przed wydaniem trochę dopieścić i polega to np,na zmianie koloru koloru pokładu, czy linii podziału blach. Zmiana w budowie kadłuba była jedyną konstrukcyjną zmianą, którą trzeba było zrobić, bo rozwiązanie z podwregami było dobre, tylko wymagało ogromnej precyzji, a tu nie chodzi o to żeby się nad modelem pocić.
Mam zamiar wstawić kilka fotek jak to wygląda, ale najpierw wszystko dokończę. Choć przewiduję, że polecą na mnie gromy, że nie zrobiłem takich fajnych renderków, tylko nieczytelne rysuneczki, więc nie będę zmieniał nic więcej konstrukcyjnie, bo wymaga to zmiany w instrukcji, a ja nie umiem takiej zrobić.
Co do samolotu, to wiecie, że mam swoją wersję i trochę znam jego konstrukcję.Maverick go nawet skleił i uszczegółowił, co finalnie chcę zrobić. Oglądając tego Jurgena, myślałem sobie, że może jest to inna wersja i dlatego się różni od tego co znam, nie zmienia to faktu, że mogę tylko ewentualnie zmienić kolorystykę z w/w powodów, z resztą przerabiać można w nieskończoność, a itak się znajdzie ktoś komu coś nie pasuje.

Dziś z Windusem złożyliśmy wszystko co jest i stwierdziliśmy że będzie bardzo fajny model, choć na początku sylwetka nie przemawiała do mnie, ale im dalej w las....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-02-18 00:09  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Wrzucam zdjęcie tego Kingfischera. ADAM 12 bardzo ładnie go opracował. Faktycznie dodałem wnętrze, ale wolałbym drugi raz tego nie robić na kilku samolocikach. Takie opracowane wnętrze będzie można wykorzystać później w kilku następnych projektach wydawnictwa SZKUTNIK.;)

 
19-02-18 08:39  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Maverick bardzo ładnie sklejony samolot i to w skali 1:200.
Wracając do tematu potwierdzam to co napisał Adam. Głównym projektantem jest Jurgen. Sprawa samolotu do przemyślenia. Ja sprawdzam sklejalność, szukam błędów oraz daje wskazówki co bym zmienił. Kleiłem kadłub z międzywręgami i to jest na prawdę żmudna praca, nowe rozwiązania moim zdaniem jest prostsze i daje lepszy efekt.
Co do modelu ma pasy na burtach i poszyciu co maskuje efekt kartonu. Postawiliśmy przy sobie Oyodo i Athene, uwierzcie mi widać różnicę. Kolor kamuflażu, żurawie, 4 samoloty, otwarty hangar, szalupy, maszty, działka i wiele innych detali czyni ten model na prawdę ciekawym.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-02-18 13:41  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

W tej skali wnętrze samolotu to już totalny Hard Core !
Może jeszcze ruchome powierzchnie sterowe ?
Idąc tym rozumowaniem, ów model będzie przeznaczony dla bardzo wąskiej grupy odbiorców.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
19-02-18 13:53  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bez przesady. W tej skali wnętrze to tablica zegarów, fotele załogi (jeden fotel to jeden element, zagięty w połowie) i wolant. Tyle chyba każdy jest w stanie skleić. Poza tym, jak ktoś nie chce, przecież nie musi tego robić.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (19-02-18 13:55)

 
19-02-18 14:13  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja nie powiem ale taki jeden robił już przynajmniej dzielone powierzchnie sterowe i to w 300etce co mnie osobiście zakuło i zmotywowało. Ale nie chcę odbiegać bo to i tak nie mój krąg zainteresowań. Zasadniczo tylko dodam, że więcej roboty z wycięciem ramek owiewki niż z wykonaniem wnętrza. Wtajemniczeni zrozumieją co się pod tym kryje.

--

Post zmieniony (19-02-18 14:55)

 
19-02-18 15:57  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Seweryn F.   

Dzień Dobry
Pamiętam oryginalne rendery 3D Jurgena, i tam były, o ile mnie pamięć nie myli, nieco inne samoloty - Vultee Vengeance. I nawet wyglądały jak oryginał. Wiem, to tylko rendery, ale... ten Kingfisher jest tak pokraczny, że można oślepnąć. Bez względu na to czy z wnętrzem będzie czy nie. Koniecznie wymieńcie proszę to szkaradzieństwo bo oczy bolą (jeśli wcześniej się nie oślepnie, wtedy to juz obojętne).
W ostateczności można kupić Kingfishery plastikowe 1/200, no ale chyba większość tutaj woli papier... ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 14Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024