FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-01-12 22:42  [R] Od połowy Ol49
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam
Relacja tak trochę ni w pięć ni w dziewięć ale właśnie nabyłem nowy aparat którym można zrobić zdjęcia modelu do relacji i postanowiłem pokazać moje kilku miesięczne wypociny.
Jak tytuł wskazuje to parowóz Ol49 wydawnictwa MODELIK z drugiej edycji.
Model jest waloryzowany na podstawie relacji innych forumowiczów i w całości malowany.

kilka fotek gotowej ostoi z układem napędowym i silnikami



i zdjęcie częściowo wykonanego kotła na ostoi


Obecnie na warsztacie są podesty i budka maszynisty.
Mile widziane uwagi co można zwaloryzować
pozdrawiam
Przemek

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
07-01-12 23:24  Odp: [R] Od połowy OL 49
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No proszę, kolejny "kolejarz" :-)
Będę się przyglądał postępom.

--


 
07-01-12 23:39  Odp: [R] Od połowy OL 49
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witaj w klubie.

--

 
23-04-17 10:46  Odp: [R] Od połowy OL 49
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Postanowiłem odgrzebać model z zakątków szafy w której przeleżał 5 lat.
I patrząc z perspektywy lat mam niedosyt co do niego ale nie wiele da się zmienić w już zrobionym. Jestem na etapie wyposażenia budki maszynisty i tu mam olejny niedosyt tego co jest w wycinance ,a w necie nic sensownego nie znalazłem.
Ma może ktoś z was zdjęcia wnętrza budki które pomogły by mi coś niecoś zwaloryzować
wnętrze ? Będę wdzięczny za pomoc

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
23-04-17 12:40  Odp: [R] Od połowy OL 49
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jak widzę mnogość elementów,które są okrągłe to aż mnie zazdrość zżera, że tak nie potrafię.

 
23-04-17 13:17  Odp: [R] Od połowy OL 49
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witaj.
Egzemplarz z Częstochowy "półmuzealny" z 2011r.
Kabina maszynisty http://s1212.photobucket.com/user/pawlo100/library/Ol49/Kabina%20maszynisty
A tu całość http://s1212.photobucket.com/user/pawlo100/library/Ol49

--

Post zmieniony (23-04-17 13:23)

 
23-04-17 19:12  Odp: [R] Od połowy OL 49
klint   

Model wyglada fajnie, a tak na marginesie to masz na tym forum super wzory do nasladowania (model Olki np kol Roberta B) takie relacje sluza wielka pomoca i merytoryka detalow.

Pozdrawiam.

 
23-04-17 20:49  Odp: [R] Od połowy OL 49
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dzięki pawlo100 za linki do zdjęć coś z tego wykorzystam.


klint oglądałem relację Roberta i mnie wpędziła w kompleksy. Na niektóre zmiany jest trochę za późno ale się nad nimi zastanawiam. Niestety to co mnie w tej chwili najbardziej interesuje jest nie widoczne bo się zdjęcia nie wyświetlają

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
17-02-18 19:01  Odp: [R] Od połowy OL 49
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Po pięciu latach leżenia w szafie ruszyłem z dalszą budową.
Sam parowóz jest gotowy i tak się prezentuje jak widać , cudów nie ma ale jako że to mój pierwszy parowóz ,a skończony jako trzeci. Troszkę go podrasowałem projektując
kilka części na podstawie wycinanki biorąc z niej wymiary i na podstawie zdjęć zrobiłem podzespoły od podstaw. Jest też kilka elementów które stworzyłem na podstawie zdjęć bo w wycinance ich nie było.




Semafor który jest widoczny obok parowozu jest darmowym modelem pobranym z poniższej strony http://pkprepo.net/strona-glowna

--

Post zmieniony (17-02-18 19:12)

 
17-02-18 22:38  Odp: [R] Od połowy OL 49
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za piękne foty, przydadzą się.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024