FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-02-18 18:33  [R/G] Honker 1:25 (answer)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Witajcie mili Koledzy !!

Dawno nic nie publikowałem ale codziennie przeglądam Konradusa. Mam go jako stronę startową :-) ; no i zachwycam się Waszymi arcydziełami. Poczułem się w pewnej chwili Kozakiem. Wyciągnąłem z szafy Mercedesa L3000 z Modelika. Kleiłem zawzięcie, co mi się liczy na plus gdyż zwykle trochę pokleję i model w kąt. A tu robota szła ładnie, powstało podwozie i koła, z których jestem mega dumny. Skleiłem jak umiałem kabinę i pomalowałem – myślałem że dziadowskie wykonanie kabiny zniknie pod farbą. Wcale nie- żeby malować model musi on być dokładny i precyzyjny. Wyszło takie dziadostwo że spakowałem w pudełko i do szafy. Dołączam fotki owej katastrofy.



Miałem w listopadzie trochę urlopu zakupiłem sobie IJN Hatsushimo. Pisaliście, że prosty model, niewielki – fajnie. Skleiłem kadłub i zacząłem go zabudowywać. I znowu mnie wena i umiejętności opuściły. Po paru dniach obejrzałem krytycznie moje stoczniowe dokonania. Oklejki kadłuba nierówne, Nadbudówki niestarannie sklejone, tu odstaje, tu niedokładnie. Aż szkoda. W pudełko i do szafy...

Myślałem długi nad swoimi „umiejętnościami” zepsucia coraz to innych modeli i postanowiłem że skleję coś dla początkujący. Coś prostego. Wyjdzie ładnie – będę dalej modelował. Nie – to nie dla mnie ...

Wyciągnąłem model Adriana Wandtke, którego poznałem w Kołczygłowach w 2010 roku, model Honkera z answera. Od razu – szał ! Co to ja nie zrobię ! Otwierane drzwi, silnik, radiostację na pace, przemaluję go w kamuflaż, zrobię brudzenie i wszelkie atrakcje ! Wszystkim oko zbieleje...

Zacząłem go wycinać i myślę sobie – spokojnie, zrób go w standardzie. Jest ładnie pomalowany, atrakcyjnie się będzie prezentował. Będzie to dla mnie sprawdzian czy w ogóle się do klejenia nadaję. Planów mam pełno a wychodzi zwykle dziadostwo że płacz ...

Więc spokojnie go kleję, w standardzie, bez fajerwerków ale spróbuję go w ogóle skończyć. Już napotkałem na mały kłopot bo butapren rozpuszcza druk... Przetarłem niechcący palcem z klejem przez podłogę paki i ... zeszła farba. Hmm... Przykleję tam prostokąt z kolorem podłogi. Retuszuję farbką Tamiya neutral grey. Dobrał mi ją kolega ze sklepu modelarskiego we Wrzeszczu. Idealnie. Dołączam moje zaczątki Honkera.

Chciałbym od razu skleić Bóg wie co ale zmusiłem się do rozpoczęcia przygody od początku.



Rozpocząłem relację żeby mnie motywowało do wycinania.

Pozdrawiam, Rysiu.

--

Post zmieniony (08-04-18 22:55)

 
17-02-18 21:45  Odp: [R] Honker 1:25 (answer)
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Ja miałem podobny problem z drukiem, spróbuj zaimpregnować karton caponem, alb o rzadkim nitro powinno pomóc .Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

--

 
17-02-18 22:10  Odp: [R] Honker 1:25 (answer)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Najbardziej się boję o druk zewnętrznego nadwozia, zielonego bo tam to już nic nie pomoże.

Dziękuję za odpowiedź, ze dwa lata temu zrobiłem zakładkę w ulubionych i nazwałem "modele Sławka". Ha ha, dzięki że to Ty napisałeś. Spodobały mi się Twoje pojazdy LWP.

Ryś.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
18-02-18 19:25  Odp: [R] Honker 1:25 (answer)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Ale dałem d*&yy. Tyle się nasprawdzałem jak uchylają się okna z tyłu, z boku, porobiłem szkice. Po czym przed chwilą wkleiłem szyby. Zapomniałem i wkleiłem całe !

Nie chce mi się tego rozrywać bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. Trudno, mój błąd. Szkoda. Miały być okienka uchylone a tu kicha.

Ale wyszło bardzo ładnie.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
18-02-18 20:05  Odp: [R] Honker 1:25 (answer)
Merkava 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Siema!
Zamiast impregnować (druk Ci się rozpuszcza, bo pewnie cyfra) polecam zmienić klej. Ja próbowałem wiele i też sztywno się trzymałem budzia, na dodatek tylko jednej marki, dopóki nie dorwałem kleju RED. Malina! Spoina sztywna jak po wikolu, bezbarwna, łapie szybko i po krawędzi jak budzio i mimo, że na bazie wody, nie rozmiękcza papieru. Oczywiście szkielet i bardzo duże powierzchnie to budzio być musi, ale do mniejszych i klejenia kontaktowego, jak najbardziej.
Na początku będzie trudno się przestawić, ale teraz nie zamienię go na nic innego. I do tego jest całkiem tani.

Pozdrowienia!

 
18-02-18 20:45  Odp: [R] Honker 1:25 (answer)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Merkava oczywiście masz na myśli ten klej https://www.noblelashes.pl/kleje-do-rzes-klej-do-rzes-red-5-mlp357868 : )
No nie ten chyba https://www.mojehobby.pl/products/RED-Q7620-extra-mocny-klej-do-papieru-i-drewna-100ml.html ?

 
19-02-18 07:45  Odp: [R] Honker 1:25 (answer)
Merkava 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Jak najbardziej ten ten drugi ;-)
W końcu do papieru i drewna :-)

 
19-02-18 07:58  Odp: [R] Honker 1:25 (answer)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Znalazłem w sieci budę gdzie okna są całe, nie dzielone. To będzie ta buda. Trudno.

Ciekawe jak w gorące lato się jedzie na takiej pace. Ja na poligon Drawski jechałem wiele godzin ale UAZem 469, mnie wieźli. Za mną kolumna Starów 660. To były czasy ...


Ryś

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
20-02-18 20:28  Odp: [R] Honker 1:25 (answer)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Zapomniałem dodać okładeczkę. Oto ona.



Trochę dzisiaj mi się udało pozlepiac. Dotknąłem paluchem i starłem nadruk. Co to za badziew. Mam zwykły butapren który do tej pory nie reagował z żadną kartonówką.



Nie wychodzi mi modelik tak jak tutaj obecnym Mistrzom ale jestem zadowolony że pojawia się bryła pojazdu. Mam nadzieję jakoś zamaskować niedoskonałości. No i do przodu.

Ryś.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
21-02-18 12:13  Odp: [R] Honker 1:25 (answer)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Trochę dokleiłem wnętrza ładowni. Na podłodze leżeć będą dwie skrzynki z amunicją.



--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024