FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
15-02-18 10:24  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Baaaardzo! Wiesz jak ja bym go chętnie skleił? Tylko, żeby on był wydany w offsecie. Nie dam rady cyfrowego druku ogarnąć :(

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
15-02-18 20:00  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Miło Demonie, że również mnie odpowiedziałeś na mój dość długi wpis.
Pozwolisz, że teraz ja odpowiem na to co ostatnio wpisałeś mając na uwadze, że w galerii tego modelu prosiłeś o ocenianie i komentowanie, może ja źle zrozumiałem, może chodziło tylko o pozytywne komentarze ?

1. Pisząc o bieżniku ( patrz mój wpis z 17 grudnia ) miałem na myśli tylko i wyłącznie zbyt bliskie położenie pierwszego i ostatniego wąsa - nie sądzę, abyś nie był w stanie tego poprawić przez np. rozcięcie kilku wąsów i zmniejszenie długości środkowej części o np. 0,1 mm na 3-4 wąsach z każdej strony od miejsca łączenia co z pewnością skutkowało by utrzymaniem odstępu między pierwszym i ostatnim wąsem. Kół jest raptem 5, no nie jest to jakiś ogrom do korekty.
Nigdzie nie pisałem o złym jego kształcie, nie wiem dlaczego tym wspominasz ?
2. O kształcie siedzeń również nic nie pisałem tylko o ich wyglądzie jako całości, a przede wszystkim fakturze, która nie przypomina wyglądu dermy, ani brezentu.
Pokazałeś galerię po 5 zdjęć w rzędzie, więc 8 zdjęcie to 3 zdjęcie w drugim rzędzie na którym widać w dolnym prawym rogu "kłody" drewna wystające z paki - mnie się to tak skojarzyło : )
3. Śruby, nity - teraz już wiem co chciałeś uzyskać, ale to wygląda tak sobie. Wydaje się, że lepiej by było gdybyś wykonał retusz w kolorze kamuflażu, a następnie krawędzie, czy góry wspomnianych elementów poprawił miękkim ołówkiem co daje efekt metaliczności - znana metoda od dawna również tu na forum.
Siatka na chłodnicy nie wygląda tak jak w rzeczywistości - kolorystycznie.
4. Brezentowe osłony - ich wygląd mocno mnie zdziwił w modelu, nie wiem skąd akurat taki kolor, ale przecież to nie oznacza, że należy go powielić przy wykonywaniu osłon we własnym zakresie - to był wspaniały powód, aby go zmienić vide zasoby zdjęciowe dotyczące tego pojazdu.
5.Pomazanie pigmentami - wyraziłem swoje zdanie, prosiłeś o komentarze, że masz czysto wewnątrz auta no to gratulacje, ale co to za argument ?
Mnie również nie odpowiada kolor tego pigmentu, którym maziarz sporo swoich modeli, wiadomo kupiłeś - to trzeba go zużyć, ale może na przyszłość kup inny odcień.

6. No i właśnie tego się najbardziej obawiałem, ale treścią tego punktu absolutnie nie jestem zdziwiony : )
Sorry Demon, przepraszam bardzo, ale kogo uważasz za teoretyka kartonu - przepraszam bardzo mnie ? Jeżeli tak to straszna lipa i troszkę kompromitacja, no nie moja Demonie.

Już ci wyjaśniam , że pisząc o różnych ciekawych wersjach tego pojazdu, które można wykonać zupełnie nie miałem na myśli ciebie tylko : wydawnictwo, autora projektu, każdego modelarza kartonowego, który ma lub zamierza kupić ten model.
Wydawnictwo i projektanta, bo może wydać i opracować inną wersję np. taką https://www.scalemates.com/kits/219178-accurate-armour-k48002-aec-6x6-2500-gallon-refueller, modelarzy, bo mogą sobie na podstawie zdjęć z sieci i na bazie tego modelu wykonać we własnym zakresie inne wersje tak wojskowe jak i cywilne, a jest takich modelarzy, którzy przerabiają i malują swoje modele całkiem sporo - to miałem na myśli i wydawało mi się, że było to jasno napisane.
Na koniec tego tekstu to jeżeli twierdzisz, że moje uwagi były quasi merytoryczne to wybacz chyba nie znasz niestety znaczenia tego określenia i proponuję na przyszłość - nie proś o opinie i komentowanie swoich modeli prezentowanych na forum, bo po co ktoś się może znowu nabrać, że rzeczywiście tego chcesz.

 
16-02-18 18:20  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Niemerytorycznie napiszę że mi się podoba, koła może i malowane ale nie "odstają" wyglądem od całości standardu, pobrudzenie nawet poprawia ten efekt i nadaje bojowy charakter brzydalowi:) Model z demonicznym zacięciem:)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024