FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
23-02-18 12:05  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

"pociągnięte" kredką co by nie urazić uczulonych na kolor biały estetów ;)

 
23-02-18 12:42  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się i grafika modelu i to jak go wykonujesz.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-02-18 22:27  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam

Fajnie, że się podoba.
Z powodu spiętrzenia roboty, prace przy modelu znacznie zwolniły. Nie oznacza to jednak, że nic się nie dzieje. Poniżej kilka fotek z ostatnich postępów.

Kompletny kokpit z wklejonym fotelem pilota i tablicą przyrządów




Wnęki na lufy działek - trochę szkoda, że wnęki przechodzą przez wręgę i załamanie linii kadłuba, bo przez to wychodzi lekkie odkształcenie zew. części wnęki. Wydaje mi się, że lepiej by to wyszło/wyglądało, gdyby wnęka była wklejona na jednym segmencie bez załamania krzywizny.



Ramka owiewki - część wew. i zew. ramki sklejone razem. Tym razem część wew. jest lepiej spasowania i uwzględnia wygięcie oraz grubość kartonu.


i przymiarka do kadłuba


Kompletna owiewka. Niestety z braku odpowiedniej wytłoczki w zbiorach zastosowałem dostępną "alternatywną". Tak wiem, w GPM dostępna jest owiewka do "Mystere IV", która powinna pasować do modelu, jednak z jej montażem musiałbym czekać aż do połowy miesiąca (urlop w sklepie). Tak więc postanowiłem pokopać we własnych zbiorach i coś dopasować. O dziwo najlepiej do ramki oraz kadłuba przypasowała mi GPM'owska owiewka do F16, którą kupiłem wieki temu ;). Dupy nie urywa, ale nawet kształt zbliżony wyszedł.




Garb na grzbiecie kadłuba i przyklejony szkielet ogona (w trójkącie wycięcie na dźwigar poziomy stateczników).




Na razie, cześć

 
05-03-18 20:38  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Cześć

Kilka fotek z postępów. Pojawiło się trochę komplikacji przy skrzydłach, ale da się to przeżyć, albo przynajmniej zatuszować :).

Ogon - kamuflaż nie schodzi się idealnie, ale nie jest źle.



Skrzydła

Dźwigary




Poszycie skrzydeł - wszystkie elementy sklejone "poza kadłubem" w jeden element. Tak przygotowaną "kopertę" została nasunięta na dźwigary


Co dziwne, delikatnie rozjechał się podział blach. Niestety to nie jedyny mankament skrzydeł, ale o tym dalej.

Po nasunięciu na dźwigary i przyklejeniu poszycia wychodzą szpary. Jak przypuszczam problem stanowi podklejenie krawędzi "koperty" paskami cienkiej tektury jak sugeruje instrukcja. Po fakcie wydaj mi się, że lepszym pomysłem było by wklejenie podklejenia trochę głębiej, niż sugeruje to autor. Jakieś 2~3mm od krawędzi. Na upartego nie jest to za duży problem, bo opracowanie przewiduje doklejenie specjalnego oprofilowania skrzydło-kadłub. Niestety i w tym przypadku ujawniła się mała wada, na szczęście do ukrycia. Dolna część w moim przypadku okazała się za krótka i trzeba było ja rozciąć w miejscu, gdzie później zakryje je pokrywa luku podwozia. Wszystko widać na fotkach. Podejrzewam, że zaszedł efekt domina i wszystko jest winą niefortunnego podklejeni poszycia skrzydeł. Podklejenie oparło się na wrędze przykadłubowej skrzydła, co lekko zmieniło jego obrys.









Pod skrzydłowe zbiorniki paliwa - ich szata graficzna zwłaszcza cieniowanie spodniej części niespecjalnie przypadła mi do gustu. Chyba lepiej by wyglądały jednolicie szare, niż z tym przejściem.


Zasobnik na spadochron w ogonie - całość sklejona jako cylinder ze stożkiem, dopiero po wyschnięciu wycięte białe pola, końcowe formowanie i przyklejenie całości do ogona.



Na razie

 
06-03-18 07:34  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Grafika tego modelu jest naprawdę, na najwyższym poziomie, co zresztą najlepiej widać, po sklejeniu! Powodzenia dalej

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
06-03-18 22:23  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam

Grafika faktycznie nie ustępuje opracowaniom "komercyjnym".

Niestety w pewnym sensie spowodowała ona kolejne "schody". Otóż zaślepki pokryw wnęk podwozia mają inny odcień niż reszta poszycia. Wydrukowane "klapy" wpadają bardziej w zieleń i dość wyraźnie odznaczają się na szarym brzuchu. No ale nic, będę musiał udać się na negocjacje z drukarką i coś poeksperymentować.


(przyłożone na sucho)

Przy okazji, doszły stateczniki poziome na ogonie


Praktycznie finalna bryła samolotu. Do przyklejenia pozostały jedynie drobne detale i zbiorniki paliwa na skrzydłach



Na razie

 
07-03-18 22:04  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Te klapy na pewno przeszczepili podczas remontu z innego egzemplarza. Tak było :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-03-18 22:25  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam

@Borowy - kto tam ich wie, przy tych ciągłych cięciach budżetów

"Rozmowy" negocjacyjne z drukarką, skończyły się raczej pozytywnie i w końcu stosownym otworem wyprodukowała ona klapy o zbliżonym odcieniu :). Przy okazji, na skrzydłach pojawiły się belki do zbiorników paliwa





Cześć

Post zmieniony (07-03-18 22:26)

 
10-03-18 15:44  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Cześć

No i skończyło się.

Zbiorniki na belkach, a na kadłubie przybyło kilka antenek.
































Poza komplikacją z poszyciem skrzydeł, o której wspominałem wyżej, model kleiło się raczej przyjemnie. Większość części pasowała do siebie i nie wymagała większego dopasowywania. Do kamuflażu także nie ma większych zastrzeżeń. Nie jest idealnie, ale nawet w modelach za kilkadziesiąt zł nie jest z tym dobrze. Jak ktoś chce, model można wzbogacić o podwozie (stosowne części udostępnione na osobnym arkuszu).

Na razie

 
10-03-18 20:40  Odp: [R/G] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania, które bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024