FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
14-02-18 07:21  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Jaki brzydal;)
Jednak bardzo dobrze wykonany. Jak zwykle zresztą:)

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
14-02-18 09:21  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Piknie. A dodatkowo nabrałem chętki na Scamella z fotki.

 
14-02-18 09:26  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie przypudrowany,śliczny brzydal,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-02-18 09:53  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Co tu dużo pisać. Wykonanie pierwsza klasa !
Moje gratulacje i oczywiście czekam na kolejną relację 😊

 
14-02-18 17:06  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetny model wykonałeś. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-02-18 17:20  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Bardzo udany model. Pięknie się prezentuje.
Gratuluję.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-02-18 21:44  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Brzydki czy ładny to oczywiście bez znaczenia, ale wykonany fenomenalnie i to ma znaczenie. Gratuluję wykonania świetnego modelu.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
14-02-18 22:37  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie wiem, ale ja jakoś nie podzielam zachwytu nad jakością wykonania tego modelu, bo :
1. bieżnik o którym wspominałem wcześniej
2. siedzenia w kabinie przypominające raczej jakieś płyty piaskowca z "Flinstonów", na 8 zdjęciu w widoku z kabiny wygląda tak jakby wystawały ze skrzyni ładunkowej jakieś kłody drewna
3. Kolory retuszu śrub, nitów są jakieś niebiesko-szare zupełnie nie pasujące do koloru kamuflażu, to samo siatka na chłodnicy.
4. Kolorystyka imitacji brezentowych osłon nie wiadomo czemu w takim szaro-niebieskim kolorze - skąd taki kolor ?
Przykład https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f0/AEC_Matador%2C_H102602_pic2.JPG
5. Pomazany model pigmentami, ale wiele miejsc jest dziwnie czystych np. środkowa część osi przedniej, stopnie wejściowe, wnętrze kabiny i kolor pigmentu też dość dziwny ?
6. I jeszcze parę spraw można dojrzeć - ja wiem, że lepiej napisać bezstresowo fenomenalnie wykonany, świetny, piękny, pierwsza klasa, niż jakieś merytoryczne uwagi ; )
Mam ten model, bo lubię takie stare ciężarówy - w sieci jest bardzo dużo zdjęć różnych konfiguracji tego pojazdu tak wojennych jak i powojennych i można na bazie wykonać sporo ciekawych wersji.

Post zmieniony (14-02-18 22:37)

 
15-02-18 08:04  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dziękuję za wszystkie uwagi, cieszę się, że się podoba, cieszę się również z uwag Halogena. Postaram się również odpowiedzieć na nie.
1. Bieżnik. Jego problemem to długość i zbyt bliskie położenie pierwszego i ostatniego wąsa. Można sobie kupić lasery, albo przeprojektować samemu. Na pierwsze nie mam pieniędzy, drugiego nie umiem. Co do jego wyglądu, kompletnie nie wiem o co chodzi. Opony z takim bieżnikiem widać na zdjęciach tego samochodu zarówno historycznych jak i współczesnych.
2. Siedzenia. Ich kształt jest zgodny z zaproponowanym w wycinance. Oprócz tego zostały wzbogacone o pokrycie z "dermy" co widać doskonale na zdjęciach pokazujących kabinę przed zamknięciem. Nie rozumiem o co chodzi z kłodami, nie wiem o którym 8 zdjęciu mówisz.
3. Kolory. Śruby i nity w ogóle nie są retuszowane. Są w kolorze stali. Tak sobie to wymyśliłem. Siatka osłony chłodnicy nie jest szara. Jej tło, czyli chłodnica taka jest - masz model sprawdź. Nie wydaje mi się aby ktoś malował chłodnicę.
4. Brezentowe osłony. Masz model, sprawdź w jakim kolorze tam jest ta osłona. Jedno zdjęcie pokazuje jeden konkretny egzemplarz,to nie całokształt.
5. Pomazanie. Owszem, kilka miejsc jest mniej pomazanych, kilka mocniej. Myślę, że nie dasz mi gwarancji, że jak dosmaruję wymienione miejsca, ktoś inny nie zwróci uwagi, że coś innego powinno być mniej lub bardziej utytłane. Bo np. wnętrza skrzyni czy kabiny nie smarowałem celowo, zerknąłem na swoje auto - na zewnątrz brudne, a w środku to jednak czyściej.
6. Inne sprawy. Natomiast co do dostrzegania różnych innych spraw... Każdy model jest jakimś wynikiem pracy modelarza, na który wpływ ma wiele czynników typu doświadczenie, umiejętności, jakość opracowania danego modelu, ale również jakaś wizja tego co się chce osiągnąć. Ale o tym może wiedzieć ktoś, kto modele klei na prawdę, a nie teoretycznie. Klejąc teoretycznie ten bieżnik spasowałby Ci idealnie. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi różnymi ciekawymi wersjami, które można wykonać. Nie trzeba za bardzo wnikać, z drugiej strony ani ja, ani Ty nie jesteśmy na forum od niedawna, aby zauważyć, że w moim "portfolio" nie ma modeli przeprojektowywanych. Ja je owszem, uplastyczniam, dorabiam, ale nie projektuję - taki mój własny "Demon style". I absolutnie nie musi się on innym podobać. Chociaż jak widać po innych komentarzach, podoba się. Zarówno ja, jak i komentujący to za stare chłopy jesteśmy, aby sobie nieszczerze słodzić. Modelowi również można by zarzucić że jest brudzony i nie jest w standardzie, albo, że nie jest cały malowany. Prosiłbym o merytoryczne uwagi typu: konkretnie, to a to skleiłeś źle, poplamiłeś klejem, albo jest po prostu krzywe, Twoje uwagi są niestety takie trochę quasi merytoryczne, zwracają uwagę na to w jaki sposób Ty byś widział sklejony ten model. Naturalne jednak jest, że moje wizja tego obiektu jest inna od Twojej. P.S. Sprawdziłem. Uffff.... Nigdzie nie napisałem, że model jest najlepiej i najładniej sklejony na świecie a ja jestem mistrzem.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
15-02-18 09:58  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
Jari 

 

Czyli do rodzinnej sielanki brakuje jeszcze Dorchestera ;)

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024