FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-02-18 14:52  [R] P-51A MUSTANG MPModel
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!
Rozpoczynam moją pierwszą w życiu relację z budowy modelu i przyznam, że emocji nie brakuje. A i trema się momentami odzywa. Jak oglądam niektóre prace kolegów "po nożyczkach" to wierzyć mi się nie chce, że z kartonu można wyczarowac takie cuda. Po wieloletnij przerwie nie wiem czego się po sobie spodziewać... Ale człowiek uczy się całe życie... Na poczatek na matę trafił Mustang Z MPModel. Sporo o nim poczytałem przed pokrojeniem. Faktycznie instukcja przypomina łamigłówkę i jest - że tak powiem - nieobszerna. Jak na razie nie moge powiedzieć za wiele o spasowaniu ale na oko nie wygląda to źle. Do modelu dokupiłem laserowo wycięte wręgi. Arkusze zakaponowałem. Retusz robię plakatówkami. A oto kilka pierwszych fotek.




--
Pozdrawiam
Rafał

 
14-02-18 15:27  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ja się tam generalnie słabo znam ale moim zdaniem początek wygląda bardzo obiecująco.
Powodzenia.

 
14-02-18 15:39  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i brawo, pierwsze foty za płoty. Witamy na forum.

--

 
14-02-18 16:52  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5
 

Relacja ze zdjęciami to dobry początek ;) Mógłbym prosić na przyszłość jednak ciut większe fotki? Teraz po powiększeniu są niewiele większe niż miniatura, 800x600 byłoby wystarczające aby się swobodnie przyjrzeć wszelkim szczegółom.

--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 
14-02-18 17:09  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Witaj.
Uwaga co do zdjęć ; jak wspomniał przedmówca - prosimy o większe zdjęcia oryginalne. Ponadto prosimy, byś elementy,którymi się chcesz pochwalić, fotografował na jednolitym tle i dobrze do tego oświetlał. Staramy się tego wymagać, by utrzymywać pewien ugruntowany standard naszego Forum. Tym się różnimy np.od facebooka, gdzie obserwuję zalew zdjęć wykonywanych byle jak, byle szybciej, byle gdzie.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-02-18 21:07  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Początek wyglada naprawdę nieźle.Ale co do retuszu to może wartoby pomyśleć nad zrobieniem go przy użyciu typowych farb modelarskich. Myślę,że efekt byłby trwalszy niż przy plakatówkach.

 
14-02-18 21:25  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam,

nie musisz się zbytnio obawiać o pasowanie części w tym modelu. Sam go kleiłem jakiś czas temu i naprawdę był bardzo przyjemny w budowie.
powodzenia!!

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
15-02-18 23:32  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Kibicuję budowie. Również chętnie obejrzałbym zdjęcia w większych wymiarach. To co wykonałeś do tej pory wygląda bardzo elegancko - chyba nie ma powodów do wstydzenia się detali.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
16-02-18 08:20  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No cześć,
Dzięki za uwagi, sugestie i słowa otuchy :). Oczywiście następne wpisy będą poprwione. Czeka mnie intensywny weekend więc pewnie dopiero w tygodniu wrzucę uaktualnienie.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (16-02-18 08:20)

 
24-02-18 23:58  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to witam ponownie. Trochę wody upłynęło a ja coś tam poskładałem.



Nie obyło się bez niespodzianek. Nie wiem czy to mój błąd bo np. źle odczytałem instrukcję (której właściwie nie ma), czy ten model tak ma, ale musiałem podklejać dodatkowy pasek żeby zgrać ze sobą segment 4 i 5. Pomiędzy wręgą a poszyciem zewnętrznym powstała luka ale jakoś sobie poradziłem.



Śmigło będzie się obracało. W "instrukcji" jest przewidziane jako element stały...







Trochę retuszu zostało na poszyciu ale to się da poprawić. Poza tym wypisanym długopisem przeleciałem po liniach podziału blach i nitach i mam zamiar lekko model "przybrudzić". Dlatego nie przeszkadza mi to. Ogólnie to nawet zadowolony jestem. Tylko nie wiem, czy bardziej z modelu, czy z faktu zaistnienia na forum :)
Proszę o info, czy zdjęcia w takim rozmiarze i na takim tle są ok.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (25-02-18 00:03)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024